Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Koszmar na wycieczce szkolnej. Kierowca busa pełnego dzieci nagle zasłabł
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 11.06.2024 23:17

Koszmar na wycieczce szkolnej. Kierowca busa pełnego dzieci nagle zasłabł

autokar
Fot. Pawel Wodzynski/East News (zdj. ilustracyjne)

Do bardzo groźnej sytuacji doszło podczas szkolnej wycieczki uczniów z Tarnowskich Gór. W pewnym momencie kierowca autokaru przewożącego 35 osób stracił przytomność i zjechał z trasy, wjeżdżając w drogowe znaki. Nauczycielki - widząc co się dzieje - natychmiast ruszyły na pomoc i uratowały pasażerów przed tragedią. 

Chwile grozy podczas szkolnej wycieczki. Kierowca zasłabł na trasie

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 11 czerwca. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowskich Górach jechali na wycieczkę do Krakowa. Łącznie autokarem podróżowało 35 osób.

W pewnym momencie ok. godz. 18.30 już w drodze powrotnej doszło do niebezpiecznej sytuacji. 67-letni kierowca autokaru stracił przytomność, a pojazd zjechał z trasy na przeciwległy pas, wjeżdżając po drodze w znaki. Mogło dojść do prawdziwej tragedii, gdyby nie postawa nauczycielek.

W środę w całej Polsce zawyją syreny. Wiemy co się dzieje

Nauczycielki opanowały sytuację i uchroniły dzieci przed wypadkiem

Gdy 67-letni kierowca zjechał z trasy, nauczycielki błyskawicznie zauważyły, że dzieje się coś niepokojącego. Jak przekazała kom. Justyna Fil, rzecznik prasowy krakowskiej policji, cytowana przez lokalny portal tarnogorski.info, to opiekunka całej grupy zatrzymała bezpiecznie autokar. Na szczęście nikt z pasażerów nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

ZOBACZ: Nie żyje strażak. Został pożądlony przez pszczoły

Przypuszczalną przyczyną incydentu było zasłabnięcie kierowcy. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy - przekazała portalowi policjantka

Nauczycielki zapobiegły tragedii. Burmistrz zapowiada nagrodę

Na miejsce zdarzenia wezwano służby. Kierowca autokaru nie wymagał hospitalizacji. Opiekunki o wszystkim powiadomiły także rodziców.

Jedna z opiekunek zauważyła, że autobus zjeżdża na przeciwległy pas. Natychmiast chwyciła kierownicę, a dwie inne nauczycielki pomogły odciągnąć nieprzytomnego kierowcę i zatrzymać autobus. Nikt nie odniósł obrażeń. Kierowcę wyniesiono z autobusu - poinformowała Ewa Kulisz z biura prasowego tarnogórskiego magistratu, cytowana przez tarnogorski.info.

ZOBACZ: Usłyszeli tylko huk. W samochodzie była dwójka dzieci, lądował LPR

Pomimo bardzo niebezpiecznej sytuacji, postawa nauczycielek pozwoliła zapobiec tragedii. Uczniowie bezpiecznie wrócili do domów. Jak informują lokalne media, burmistrz miasta zapowiada nagrodę dla bohaterskich opiekunek.