Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > W środę w całej Polsce zawyją syreny. Wiemy co się dzieje
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 11.06.2024 16:22

W środę w całej Polsce zawyją syreny. Wiemy co się dzieje

radiowóz
fot. materiały policyjne

W najbliższą środę 12 czerwca punktualnie o godzinie 12.00 w całej Polsce zawyją syreny policyjnych radiowozów. Służby przekazały wyjątkowy powód w specjalnym komunikacie, który opublikowano we wtorek nad ranem.

W środę w całej Polsce zawyją syreny

W środę 12 czerwca o godzinie 11.00 odbędzie się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który zginął raniony nożem na granicy polsko-białoruskiej. Polski żołnierz zmarł w wyniku odniesionych obrażeń po kilku dniach walki o życie w szpitalu. Decyzją szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza, został pośmiertnie awansowany na stopień sierżanta Wojska Polskiego, a także odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

Polska Policja w związku z jutrzejszym pogrzebem żołnierza opublikowała we wtorek nad ranem wyjątkowy komunikat.

Zaufany prokurator Ziobry może usłyszeć zarzuty. Naraził świadka na niebezpieczeństwo

W całej Polsce zawyją syreny. Wyjątkowy powód

Polska Policja podała w komunikacie informacje o wyjątkowej inicjatywie. Już jutro punktualnie o godzinie 12.00 w całej Polsce zawyją policyjne syreny. Będzie to symboliczny hołd oddany zmarłemu żołnierzowi. Dodatkowo ma być to wyraz solidarności ze wszystkimi służbami chroniącymi polskiej granicy.

12 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który zginął, chroniąc granicy Naszej Ojczyzny. Wspólnie uczcijmy Jego pamięć. Jutro o godz. 12:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów, na znak czci dla Mateusza i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy.

Kosiniak-Kamysz: Rzeczpospolita nie spocznie, dopóki nie schwyta sprawcy

Wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił we wtorek podczas konferencji prasowej, że polskie służby pilnie działają w sprawie ustalenia tożsamości sprawcy brutalnego ataku na granicy. 

Państwo polskie będzie ścigać przestępcę, bandytę, dopóki go nie schwyta - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

ZOBACZ: Ciało żołnierza na terenie jednostki wojskowej. W akcji prokuratura

Jak zapewnił szef MON, "Rzeczpospolita uczyni wszystko i nie spocznie, dopóki bandyta, który w bestialski sposób, bandycki, zaatakował ze skutkiem śmiertelnym polskiego żołnierza, nie zostanie schwytany".

Rzeczpospolita nie spocznie, dopóki tego bandyty nie złapie - powiedział wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.