Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Kraków

Kraków

Kraków – miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce nad Wisłą.

roboty budowlane defektoskop
24.03.2024 11:29 Zgubili promieniotwórcze urządzenie. "Zagrożenie dla życia i zdrowia"

Ważne ogłoszenie od małopolskich urzędników. W krakowskiej Nowej Hucie doszło do zgubienia przez jedną z firm budowlanych defektoskopu. Urządzenie jest niebezpieczne, ponieważ zawiera wysokoaktywne źródło promieniotwórcze. Osoby, które się na nie natkną, powinny jak najszybciej zawiadomić o tym fakcie odpowiednie służby.

świeca
17.03.2024 18:16 Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz. Był też znanym muzykiem

Radio Kraków przekazało w niedzielę smutną informację. W wieku 78 lat zmarł Antoni Krupa, znany dziennikarz, muzyk i kompozytor. Słuchacze od niemalże 50 lat mogli słuchać go w krakowskiej rozgłośni, gdzie dzielił się swoją muzyczną wiedzą i pasją. Określany jest mianem "jednej z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa”.

cmentarz
26.01.2024 15:12 Polskie cmentarze ogłosiły licytację miejsc pod grób. Cena wywoławcza zaskakuje

Polski cmentarz ogłosił niecodzienną aukcję. Drogą licytacji można nabyć miejsce wiecznego spoczynku. Chętnych może nie brakować, bowiem jest to wyjątkowo “limitowana oferta". Cena wywoławcza nie jest jednak niska.

policja
16.01.2024 10:33 Pani Ewa zmarła czekając na pomoc w zaspie. Syn kobiety przerwał milczenie

Dramatycznie zakończyły się poszukiwania pani Ewy z Krakowa, która w piątek (12 stycznia) zaginęła wracając z pracy. Ciało kobiety znaleziono w sąsiednim Kocmyrzowie, kilka godzin po tym, jak ostatni raz rozmawiała z synem. “Super Express” dotarł do mężczyzny, który dziś jest pełen żalu. Pan Radosław uważa, że gdyby policja inaczej poprowadziła akcję, jego mama mogłaby zostać uratowana.

samochód osoba droga światła
01.01.2024 15:38 Tragiczny wypadek syna Sylwii Peretti. Policja nadal nie przesłuchała kluczowego świadka

W Krakowie w nocy z 14 na 15 lipca 2023 roku doszło do tragicznego wypadku drogowego. Zginęły cztery osoby, w tym syn celebrytki Sylwii Peretti. W sieci udostępniono nagranie ze zdarzenia z udziałem pędzącego po ulicach miasta auta marki Renault. Zdarzenie miał zaobserwować obywatel Wielkiej Brytanii, któremu udało się uniknąć potrącenia. Śledczy po ponad pół roku wciąż nie przesłuchali mężczyzny.

mężczyzna
07.12.2023 16:46 Polska policja szuka tego mężczyzny. Popełnił poważne przestępstwo

Komisariat Policji IV w Krakowie opublikował zdjęcie poszukiwanego mężczyzny. Proszą o pomoc w sprawie identyfikacji sprawcy, który dopuścił się przestępstwa w jednym ze sklepów. Zapewniają, że informator pozostanie anonimowy

śnieg zima noc drzewa park
04.12.2023 17:58 Mężczyzna podróżował w niecodzienny sposób. Nagranie robi furorę w sieci

Na wyjątkowe warunki przydadzą się niecodzienne pomysły. Takim z pewnością wykazał się jeden z mieszkańców Krakowa, kiedy panowały tam masywne opady śniegu.   Znalazł prosty sposób na podróżowanie w trudnych warunkach.

wypadek
26.10.2023 10:21 Sylwia Peretti zabrała głos po wypadku syna. "Dla mnie cała czwórka zawiniła tragedii"

Sylwia Peretti zabrała głos na temat wypadku swojego syna, do którego doszło w nocy z 14 na 15 lipca w Krakowie. Zginęło w nim czterech młodych mężczyzn. Celebrytka uważa między innymi, że "cała czwórka zawiniła tragedii", która wydarzyła się tej nocy w Krakowie.

znicz
10.10.2023 11:53 Nie żyje ceniony dziennikarz i działacz opozycji. Bliscy pożegnali go wzruszającymi słowami

Zmarł znany krakowski dziennikarz i fotograf, działacz opozycji niepodległościowej. Mimo iż chorował od dawna, to jego śmierć była zaskoczeniem dla wielu. Bliscy oraz współpracownicy pożegnali go we wzruszających słowach. 

karetka
02.10.2023 11:57 Jeden z najbogatszych Polaków trafił do szpitala w ciężkim stanie. Są nowe informacje

W sobotę 30 września właściciel polskiej firmy informatycznej Comarch, jednocześnie właściciel piłkarskiego klubu Cracovia Janusz Filipiak był reanimowany. Multimilioner w stanie krytycznym trafił do szpitala. Teraz pojawiły się nowe informacje o jego stanie zdrowia.

policja
13.09.2023 13:12 Kraków. Tragiczny finał poszukiwań 18-letniej Eweliny. Jest komunikat służb

Nowe doniesienia z Krakowa. Na początku września w stolicy Małopolski zaginęła 18-letnia Ewelina. Kobiety szukali zrozpaczeni bliscy, przyjaciele i policja, ale ich wysiłki przez długi czas nie przynosiły efektów. W końcu nastąpił przełom w sprawie, o którym właśnie poinformowali mundurowi. Spełnił się najtragiczniejszy scenariusz.

Peretti
31.08.2023 12:40 Smutna historia jednej z ofiar szaleńczego rajdu Patryka Perettiego. Olek nie miał łatwo w życiu

Dramat, który rozegrał się w nocy z 14 na 15 lipca na moście Dębnickim w Krakowie przez kilka tygodni był na ustach całej Polski. To wówczas, po szaleńczym rajdzie roztrzaskał się żółty, sportowy renault. W wypadku zginęło 5 osób, w tym kierowca, syn celebrytki, Patryk Peretti. Na pokładzie znajdował się także 23-letni Olek. Jego historia ściska za serce. 

policja plac zabaw dziecko
31.08.2023 08:19 Upokorzył matkę i jej dzieci na placu zabaw, teraz chce przepraszać. Może stanąć przed sądem

Dzieci bawiły się na placu zabaw w Krakowie, a gdy piłka poleciała w stronę mężczyzny i jego psa, padło wiele wulgarnych i poniżających słów. Piłka przez przypadek trafiła w zwierzę, a jego właściciel zaczął obrażać matkę i dzieci. Powodem wyjątkowo obelżywych słów było pochodzenie dzieci.

okno życia
11.08.2023 15:07 Kraków. Niecodzienne odkrycie w oknie życia. Siostry zakonne nie mogły uwierzyć

Ta historia z Krakowa poruszy nawet najbardziej skamieniałe serca. W tamtejszym oknie życia przy ulicy Przybyszewskiego siostry zakonne dokonały wyjątkowo przykrego odkrycia, którego nigdy nie mogłyby się spodziewać. W miejscu przeznaczonym dla porzuconych dzieci znajdowało się bowiem aż ośmioro wyjątkowych podopiecznych. Wszyscy wymagali natychmiastowej opieki i miłości. Wszyscy też poszukują ciepłego domu.

samochód wypadek
10.08.2023 21:04 Nieoficjalne informacje. Samochód Patryka P. miał zmodyfikowane wnętrze

Nowe informacje na temat wypadku syna Sylwii Peretti. Samochód Patryka P. miał specjalną modyfikację. Chodzi o siedzenia w żółtym renault. Nieoficjalnych ustaleń nie potwierdzili jeszcze śledczy pracujący nad wyjaśnieniem okoliczności śmiertelnego wypadku w Krakowie.

śmigłowiec LPR
10.08.2023 19:35 5-letnie dziecko wypadło z balkonu. Na miejscu ratownicy i śmigłowiec LPR

Wypadek z udziałem dziecka w Krakowie. Przy ul. Łokietka w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze 5-letnia dziewczynka bawiła się na balkonie, ale w pewnym momencie spadła na ziemię. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek Perettiego
08.08.2023 20:15 "Radykalne rozwiązania" dla kierowców. Wszystko przez wypadek Patryka Perettiego

Kraków zamierza zwiększyć wysiłki w walce z piratami drogowymi. To reakcja na nielegalne wyścigi urządzane na ulicach miasta oraz wypadek z udziałem syna Sylwii Peretti, w którym zginęły 4 osoby. Co dokładnie chce zrobić samorząd?

Patryk Peretti
03.08.2023 13:47 Stanowcza reakcja po wypadku Patryka Peretti. Właśnie zapadła kluczowa decyzja

Szaleńczy rajd Patryka Perettiego ulicami Krakowa, zakończony śmiercią czterech osób, wywołał sporą dyskusję w całej Polsce na temat bezpieczeństwa. Władze stolicy Małopolski, w odpowiedzi na szerszy problem z nielegalnymi wyścigami urządzanymi na miejskich drogach, podjęły radykalne decyzje. 

Michał Lipiec
01.08.2023 13:13 Niewiarygodny sukces 17-latka z Polski. To pierwszy taki przypadek w historii naszego kraju

Niesamowite osiągnięcie 17-letniego Michała Lipca z Krakowa. Licealista, w przeciągu zaledwie 21 dni zdobył 3 medale międzynarodowych olimpiad przedmiotowych. Mimo wielkiego sukcesu geniusz nastolatka nie zyskał wielkiego rozgłosu w naszym kraju.

Wypadek Peretti
31.07.2023 09:21 Wypadek Patryka Peretti wstrząsnął krajem. Polacy nie mają wątpliwości, sondaż wskazał jasno

15 lipca doszło do tragicznego wypadku, w którym na ulicach Krakowa zginęło czterech mężczyzn, w tym syn celebrytki Sylwii Peretti. Wirtualna Polska przeprowadziła sondaż z nim związany. Jego wyniki pokazują stosunek Polaków do ścigania piratów drogowych.

pożar
30.07.2023 19:28 Kłęby dymu w polskim mieście. Strażacy walczą z żywiołem, są utrudnienia

W centrum Krakowa płonie zabytkowa kamienica. Strażacy gaszą pożar przy ulicy Lubicz. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Kłęby czarnego i gęstego dymu widać z daleka. Służby używają w akcji wysięgników, lejąc wodę przez dach. Z ogniem walczy kilkudziesięciu strażaków.

wrak samochód ulica
29.07.2023 15:18 Będzie przełom ws. wypadku Patryka Peretti? Ekspert wspomniał o czarnej skrzynce

Okoliczności tragicznego wypadku syna Sylwii Peretti nadal pozostają pod lupą śledczych. Wiadomo, iż odbędzie się przeszukanie wraku z psem tropiącym, ale ekspert zwraca uwagę na jeszcze coś innego. Wprost mówi o tzw. czarnej skrzynce.

wypadek Kraków
26.07.2023 10:02 Wypadek w Krakowie. Wiadomo, co z odszkodowaniami dla rodzin ofiar

Nie milkną echa koszmarnego wypadku z połowy lipca br., w którym to na ulicach Krakowa śmierć poniosło czterech młodych mężczyzn. Szaleńczy rajd Patryka P. ulicami Krakowa zakończył się śmiercią czterech osób. Mężczyzna w chwili wypadku miał 2,3 promila alkoholu we krwi. Czy w związku z tym rodzinom pozostałych ofiar należy się odszkodowanie? Eksperci wyjaśniają.

grób Patryka P.
25.07.2023 19:41 Straszne, co stało się na grobie Patryka Peretti. Ludzie nie mieli żadnej litości

Wciąż nie opadają emocje po śmierci czterech młodych mężczyzn, którzy rozbili się sportowym renault przy moście Dębnickim w Krakowie. Jedną z ofiar był Patryk Peretti, syn gwiazdy programu “Królowe życia”, mający w chwili wypadku 2,3 promila alkoholu w organizmie. Po tym, jak wiadomość ta obiegła media, na chłopaka i jego rodzinę spadła jeszcze większa fala krytyki, a ludzie nie potrafili powstrzymać się przed mocnymi komentarzami. Teraz z kolei doszło do oburzającego zdarzenia w miejscu, gdzie w piątek spoczął 24-latek.

Wypadek A4
23.07.2023 15:11 Tragiczne wypadki na A4. Auta są doszczętnie zniszczone, jedna osoba nie żyje

Dziś (23.07) doszło do dwóch tragicznych wypadków na A4. Rano za węzłem Targowisko, na pasie w kierunku Tarnowa, doszło do zdarzenia, w wyniku którego kierujący zginął na miejscu. Doszło też do wypadku na odcinku w kierunku Rzeszowa.

interwencja policji na Wawelu
22.07.2023 15:37 Skandaliczne nagranie z policjantem obiega media. Jego słowa rozgrzały internautów do czerwoności

Kolejne kontrowersje wokół krakowskich policjantów. Po tym jak w przestrzeni publicznej wybuchła ożywiona debata na temat zachowania mundurowych podczas interwencji ws. pani Joanny, sieć obiegło nagranie z innego, równie bulwersującego zdarzenia. Wideo pokazuje, jak jeden z funkcjonariuszy w skandaliczny sposób reaguje na uczestnika pikiety na Wawelu i kieruje w jego stronę nieakceptowalne słowa. Sprawa jest już ponoć analizowana przez przełożonych mężczyzny.

wypadek w Krakowie, prof. Magdalena Środa
21.07.2023 22:44 Skomentowała tragiczny wypadek w Krakowie. Tak mocno jeszcze nikt nie mówił

Nie ustają komentarze po dramatycznym wypadku w Krakowie, w którym zginęło czterech młodych mężczyzn. W sprawie wielokrotnie wypowiadali się już nie tylko eksperci, ale i duża część opinii społecznej, a nawet znany zakonnik. Nic więc dziwnego, że głos w sprawie postanowiła w końcu zabrać także popularna w mediach etyczka prof. Magdalena Środa. Jej słowa dają do myślenia.

wypadek Kraków
21.07.2023 16:40 Tragedii można było uniknąć. Wydało się, co zrobili chwilę przed śmiertelnym wypadkiem

Mija tydzień od tragicznego wypadku przy moście Dębnickim w Krakowie, a śledczy wciąż próbują znaleźć odpowiedź na wiele istotnych pytań. Wiadomo już, że jedną z przyczyn śmierci czterech młodych mężczyzn była brawura połączona z alkoholem, ale dotychczas zagadką pozostawało to, co dokładnie wydarzyło się minuty przed dramatem. W piątek głos w tej sprawie w końcu zabrała krakowska prokuratura, odsłaniając nowe, nieznane wcześniej fakty. Co udało się ustalić ekspertom? I czy przyczyni się to do pełnej rekonstrukcji tragicznego ciągu zdarzeń?