Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nowe informacje w sprawie śmierci polskiego żołnierza. Media mówią o nagraniu
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 11.06.2024 12:14

Nowe informacje w sprawie śmierci polskiego żołnierza. Media mówią o nagraniu

Granicza, zabity żołnierz
Fot. X/@Straz_Graniczna/X@1WBPAnc

Jak informuje “Rzeczpospolita”, polscy śledczy dysponują nagraniem, na którym widać wizerunek zabójcy Mateusza Sitka - polskiego żołnierza, ugodzonego nożem na granicy z Białorusią. Ustalane są personalia sprawcy. 

Nie żyje polski żołnierz. Zginął na granicy z Białorusią

Według ustaleń “Rzeczpospolitej" polskie organy ścigania są w posiadaniu nagrania, na którym widać wizerunek zabójcy Mateusza Sitka - polskiego żołnierza, ugodzonego nożem na granicy z Białorusią. 

ZOBACZ: Sąsiedzi zmarłego żołnierza przerwali milczenie. Padły wymowne słowa 

Szeregowy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, podczas pełnienia służby 28 maja, został raniony nożem przez jedną z osób atakujących granicę. Zdarzenie miało miejsce odcinku granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie).

Zaginął samolot z wiceprezydentem Malawi

Informacje o napastniku

Jak wynika z nagrania osoba, która dokonała tragicznego w skutkach ataku ma śniadą cerę, tym samym wyklucza to możliwość, by napastnik był funkcjonariuszem białoruskich służb, które często wspierają migrantów w forsowaniu granicy.

Napastnik ma śniadą cerę, co może oznaczać, że nie jest to funkcjonariusz białoruskich służb, lecz jeden z migrantów przebywających po białoruskiej stronie - wyjawia gazecie osoba znająca nagranie. 

Zbiegł w głąb granicy

Po dokonaniu ataku napastnik zbiegł w głąb terytorium Białorusi. Zapis nagrania poddawany jest teraz specjalistycznej obróbce, która pokaże na ile możliwe jest ustalenie obrazu jego twarzy. Służby mają nadzieję, że w ustaleniu personaliów mordercy, pomogą przebywający w przygranicznych ośrodkach migranci. 

Polskie służby liczą, że sprawcę zabójstwa polskiego żołnierza pomogą rozpoznać sami migranci przebywający w ośrodkach Straży Granicznej. Zidentyfikowania oraz wydania podejrzanego o morderstwo domaga się od strony białoruskiej polskie MSZ— podaje dziennik.