Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Dzieci

Dzieci

dziecko, pieniądze
17.04.2024 22:05 Termin mija lada dzień. Rodzice muszą pamiętać, chodzi o 800 plus

Niektórzy rodzice mogą stracić ciągłość wypłat pieniędzy w ramach 800 plus. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomniał, że zbliża ile ważny termin. Właściwe dokumenty muszą dotrzeć do urzędników końca kwietnia. W przeciwnym razie pieniądze czasowo znikną z regularnych wpływów na konto uprawnionych.

policja, dzieci
15.04.2024 23:03 Warszawa. 14-letni bliźniacy wyszli ze szkoły. Policja prosi o pomoc w odnalezieniu

Dwóch 14-letnich chłopców wyszło w poniedziałek (15.04) ze szkoły i nie wróciło do domu. Policja z warszawskiej Białołęki prosi o pomoc w ustaleniu, gdzie znajdują się Daniel i Mateusz Bełdyccy. Nikt nie wie, gdzie obecnie przebywają bliźniacy.

pilne
26.03.2024 11:36 Wypadek autobusów w polskim mieście. 13 osób w szpitalu, 7 z nich to dzieci

Wypadek autobusów w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Zderzyły się dwa pojazdy komunikacji miejskiej. Pierwsze informacje wskazują na to, że poszkodowanych zostało aż 13 pasażerów. Wśród nich znajdują się dzieci.

klasa
25.03.2024 16:43 Sprawdził podręczniki dla katechetów. Ujawnił skandaliczną treść

Dyskusja na temat religii w szkołach narasta, wszystko w związku z zapowiedziami rządu o zmniejszeniu liczby tych zajęć. Niewielu zastanawia się, jaką problematyką zajmują się nauczyciele katechezy podczas lekcji z dopiero kształtującymi się osobami. Autor kanału "Śmiem wątpić” postanowił przyjrzeć się najnowszym podręcznikom do religii. Znalazł tam m.in. szokujące zadanie dla 11 i 12-letnich dzieci, które miały dyskutować na lekcji o aborcji.

dziecko, okno
21.03.2024 15:16 Dzieci stały na parapecie kuchni i wołały mamę. Nie były same

Policja z Kraśnika (woj. lubelskie) poinformowała o groźnej sytuacji z udziałem dzieci. Przez otwarte okno mieszkania nawoływały one mamę. Dzieci stały na parapecie i groziło im niebezpieczeństwo. Strażacy musieli wyważyć drzwi mieszkania.

kobieta, mężczyzna
08.03.2024 13:14 Małżeństwo z Warszawy nie wróciło do synów. Siostra przerwała milczenie

Sprawa małżeństwa z Warszawy nadal nie jest rozwiązana. Aneta i Adam J. zapewniali jakiś czas temu w czeskiej Pradze, iż niedługo wrócą do domu i dwójki synów. Tak się jednak do dziś nie stało. Siostra 44-letniej kobiety zabrała głos. Wyjaśniła, co działo się niedługo przed zniknięciem małżeństwa.

drzwi, mężczyzna, kontrola
27.02.2024 20:59 Kontrolują polskie rodziny. Wiemy, kiedy się ich spodziewać

W Polsce trwają kontrole nie tylko dotyczące abonamentu RTV i innych obowiązkowych podatków. Do kolejnych domów pukają pracownicy socjalni. Powodem jest zmiana przepisów i rosnąca świadomość nie tylko nauczycieli i lekarzy, ale także sąsiadów. Na szali znalazło się bezpieczeństwo dzieci.

Tomasz Komenda
21.02.2024 18:07 Rodzina Tomasza Komendy. 46-latek osierocił syna

Tomasz Komenda zmarł po walce z chorobą. Wiadomość na temat śmierci niesłusznie skazanego w sprawie zbrodni miłoszyckiej przekazana została w środę (21.02) przez dziennikarza Grzegorza Głuszaka z Superwizjera TVN. Ile dzieci miał Tomasz Komenda? Czy Tomasz Komenda ma żonę?

samochód, straż pożarna, wypadek
20.02.2024 19:07 Wypadek w Międzychodzie. Pięć osób w szpitalu, troje z nich to dzieci

Groźny wypadek z udziałem dzieci w Międzychodzie. Zderzyły się dwa samochody i poszkodowanych zostało aż siedem osób. Troje z nich to dzieci. Jedno z dzieci było zakleszczone w zniszczonym samochodzie. Strażacy musieli sięgnąć po specjalistyczny sprzęt hydrauliczny.

radiowóz policja
12.02.2024 16:39 Skandal w polskim żłobku. Na jaw wyszło nagranie

Skandaliczne zachowanie opiekunek żłobka w Legionowie. Kobiety straciły pracę po tym, jak na jaw wyszło, co robiły swoim podopiecznym. Miały odzywać się do dzieci w wulgarnych sposób i stosować przemoc psychiczną. Wszystko zostało nagrane przez jednego z rodziców. Sprawa trafiła już na policję.

e-papierosy jednorazowe
02.02.2024 17:38 Za chwilę dojdzie do tragedii. Dzieci w Polsce trują się na potęgę

Polska szkoła, 2024 rok. Prawie co piąte dziecko ma w plecaku coś, co przypomina kolorowy flamaster, ale nim nie jest. To „elektryk”, czyli jednorazowy, smakowy e-papieros. Jego słodki smak wciąga dzieci w nałóg – i zatruwa ich płuca. W Polsce miesięcznie sprzedaje się ich ok. 8 mln sztuk „jednorazówek”. Niektóre nie zawierają nikotyny, więc z automatów mogą kupić je nawet dzieci. Wszystkie takie „elektryki” przypływają do nas z Chin, gdzie są... zakazane!

dziecko, I komunia święta, ksiądz
30.01.2024 18:12 Nie każde dziecko może być dopuszczone do Pierwszej Komunii. Księża mają powody

Już niedługo rozpocznie się sezon komunijny. Dzieci pojawią się w kościołach razem z rodzinami, by po raz pierwszy przyjąć I komunię świętą. Niewiele osób jednak wie, że ksiądz może nie wyrazić zgodny na to, by młody wierny podszedł do tego sakramentu. Wystarczy zignorowanie jednej z trzech podstawowych zasad.

pożar dom jednorodzinny
30.01.2024 10:54 Dwie dziewczynki zginęły w pożarze. Decyzja rodziców łamie serca

Tragedia z Gdańska wstrząsnęła całą Polską. W pożarze domu jednorodzinnego w dzielnicy Olszynka zginęła dwójka maleńkich dzieci. Dziewczynki miały rok i trzy lata. Rodzina Wiktorii i Weroniki pogrążona jest w niewyobrażalnej żałobie. Rodzice ujawnili wzruszający gest, który ma uczcić pamięć ich córek.

pożar, śnieg, budynek, strażacy
20.01.2024 13:27 W płomieniach zginęły dwie dziewczynki. Poruszeni sąsiedzi przerwali milczenie: "To była kwestia czasu"

Nowe informacje o okolicznościach tragicznego pożaru w Gdańsku. W płomieniach zginęły dwie dziewczynki, które próbował ratować dziadek. Sąsiedzi przerwali milczenie i ujawnili stan, w jakim znajdował się dom zajmowany przez wiele pokoleń przez matkę dziewczynek. Budynek jest komunalny i należy do miasta.

apteka
07.01.2024 13:39 Preparat dla dzieci pilnie wycofywany z rynku. Może zagrażać zdrowiu i życiu

Produkt dla małych dzieci pilnie wycofywany ze sprzedaży. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, iż w trakcie badań wykryto groźną bakterię, która może nawet zagrażać życiu. Znamy serię oraz datę produkcji skażonych produktów.

dziecko mężczyzna szkoła śnieg
05.01.2024 16:08 Szkoły musiały odwołać lekcje. Śnieg i marznące opady uziemiły uczniów w domu

Nie wszyscy uczniowie wracają po Nowym Roku do szkoły. Cześć placówek została pilnie zamknięta, a dzieci pozostały w domu. Powiat słupski zmaga się ze sporymi problemami, które uniemożliwiają prowadzenie lekcji. W piątek 5 stycznia aż sześć tamtejszych szkół nie rozpoczęło lekcji zgodnie z planem. Lista jest jednak dłuższa. Problemy pojawiają się na terenie niemal całego Pomorza.

kościół
25.12.2023 17:12 Bożonarodzeniowa msza w Łodzi zakłócona. Ksiądz stanął w obronie dzieci

Skandal podczas bożonarodzeniowej mszy świętej w Łodzi. W kościele pojawił się agresywny i wulgarny mężczyzna, który w trakcie nabożeństwa zaczął iść w stronę dzieci zgromadzonych przy ołtarzu. Interweniował ksiądz oraz wierni obecni w świątyni. - Był wściekły, wykrzykiwał wulgaryzmy — relacjonowała jedna z kobiet, która była świadkiem całego zamieszania.

choinka cukierki prezent
23.12.2023 12:39 Dzieci z domu dziecka otrzymały od Goniec.pl prezenty. Wzruszająca reakcja

Dzieci z Domu Dziecka w Gostyninie otrzymały wymarzone prezenty. Redakcja Goniec.pl odwiedziła podopiecznych placówki z upominkami. Nie zabrakło wzruszeń o radości. Dzieci były podekscytowane każdą rzeczą odwijaną z kolorowego papieru. - Życie jest takie zmienne… - powiedział jeden z chłopców. Całość nagrania z wizyty w domu dziecka znajdziesz na końcu artykułu.

policja
21.12.2023 08:19 Furmany. Dzieci znalazły w kanale zwłoki mężczyzny.

Dzieci w Furmanach na Podkarpaciu znalazły w kanale zwłoki. Na miejscu pojawiła się policja, która rozpoczęła wyjaśnianie okoliczności zgonu mężczyzny. Wykluczono jeden scenariusz dotyczący okoliczności śmierci 63-latka.

wideo
18.12.2023 13:38 Dzieci stoją na śniegu i są polewane wodą. Nagranie morsujących przedszkolaków obiegło sieć

W internecie pojawiło się bardzo nietypowe nagranie z jednego z rosyjskich przedszkoli. Widać na nim, jak hartowane są tam dzieci już od małego. Nagranie w bardzo szybkim tempie zyskuje na popularności. Czy ta moda dotrze również do innych krajów?

radiowóz policja
17.12.2023 17:09 Ciała trzech noworodków we wsi Czerniki. Prokuratura już wie, czyimi dziećmi były

Nowe informacje na temat zbrodni we wsi Czerniki. Śledczy otrzymali badania wyjaśniające kwestie rodzicielstwa trójki martwych noworodków znalezionych pochowanych w klepisku w piwnicy domu Piotra G. To kluczowa dla sprawy opinia.

samochód wypadek
10.12.2023 10:41 Bus z dziećmi dachował na S7, wcześniej zahaczył o ciężarówkę. Sześć osób w szpitalu

Groźny wypadek z udziałem dzieci na trasie S7 w woj. warmińsko-mazurskim. Do szpitala trafiło sześć osób. Bus, który zahaczył o ciężarówkę na pasie awaryjnym, dachował i przewrócił się na bok. Policja pokazała zdjęcia.

dzieci choinka
09.12.2023 14:08 Dzieci z Domu Dziecka w Gostyninie zdradziły, o czym marzą na święta. Słodycze, smartwache i... dom

Wychowankowie Domu Dziecka z Gostynina na Mazowszu zdradzili, co chcieliby dostać na Boże Narodzenie. Nie każde marzenie da się jednak spełnić. - Nie chciałabyś wrócić do domu? To też jest marzenie - zapytała Oliwka swoją koleżankę Gabrysię, a druga z dziewczynek nie ukrywała zdenerwowania i zakłopotania pytaniem. Magdalena Majchrzak, wychowawca w domu dziecka wyklucza możliwość, że dzieci nie dostaną prezentów. - Same byśmy z domu coś przyniosły - powiedziała z pewnością. Materiał Eryka Błaszaka z Goniec.pl do obejrzenia na kocu artykułu.

ksiądz
04.12.2023 12:09 Ksiądz na lekcji religii poprosił dzieci o napisanie listu. Jedna z prac bardzo go wzruszyła

Ksiądz Grzegorz Kramer, który jest dosyć aktywny w mediach społecznościowych, w ostatnich dniach podzielił się wzruszającą historią. Na lekcji religii poprosił uczniów trzeciej klasy, aby napisali list do św. Mikołaja dla innych. Jedna z prac szczególnie chwyta za serce. 

policja
02.12.2023 18:10 Auto wypadło z drogi i dachowało. Trzy osoby ranne, w tym dwoje małych dzieci

Groźny wypadek z udziałem dzieci Bodzentynie w województwie świętokrzyskim. Samochód osoby jadący drogą wojewódzką numer 751 dachował. Pojazd wylądował w przydrożnym rowie. Trzy osoby trafiły do szpitala.

wypadek bus strażacy
30.11.2023 11:39 Bus nagle zjechał z trasy. W środku było ponad 20 osób, w tym dzieci

Wypadek busa pełnego dzieci na Podkarpaciu. W miejscowości Grochowe do rowu wjazd bus, którym podróżowały dzieci w wieku od 12 do 19 lat. Na miejscu pracowało 32 strażaków. Są poszkodowani.

wypadek
28.11.2023 14:53 25-latka nagle straciła panowanie nad autem. W środku było czworo małych dzieci

Do niebezpiecznego wypadku doszło we wtorek 28 listopada w Sędziszowie Małopolskim na Podkarpaciu. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Poszkodowanych zostało aż sześć osób, w tym czworo małych dzieci.

pepco
24.11.2023 19:58 Komunikat Pepco do klientów, chodzi o jeden produkt. "Ryzyko utraty wzroku"

Sieć sklepów Pepco wydała pilny komunikat do klientów. Chodzi o jeden z produktów, który nie spełnia wymogów i norm bezpieczeństwa. Producent przestrzega – istnieje ryzyko nawet utraty wzroku. Na niebezpieczeństwo narażeni są szczególnie najmłodsi.