Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wiadomości > Samochód zderzył się z tirami na A4. Droga zablokowana, na miejscu śmigłowiec LPR
Julia Dębek
Julia Dębek 01.04.2025 19:11

Samochód zderzył się z tirami na A4. Droga zablokowana, na miejscu śmigłowiec LPR

Wypadek
Fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach

W dniu 1 kwietnia doszło do poważnego wypadku na autostradzie A4 w Katowicach. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga w kierunku Wrocławia została całkowicie zablokowana, a ruch w rejonie wypadku utrudniony.

Wypadek na A4

1 kwietnia, około godziny 16:00, doszło do poważnego wypadku na autostradzie A4 w Katowicach. W okolicach salonu Porsche, niedaleko Areny Katowice, zderzyły się samochód osobowy i ciężarówka. 

Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratunkowe, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Choć śmigłowiec LPR lądował w pobliżu, poszkodowany, kierowca osobówki, został ostatecznie przetransportowany do szpitala karetką. 

W wyniku tego wypadku ruch na autostradzie w kierunku Wrocławia został całkowicie zablokowany.

Przełomowe informacje ws. rozwodu Kaczorowskiej i Peli. Padły wiele mówiące słowa

Działania służb ratunkowych

Na miejscu wypadku działały wszystkie służby: policja, straż pożarna oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Służby ratunkowe otrzymały wezwanie o godzinie 16:06. 

Z uwagi na powagę sytuacji, ratownicy natychmiast podjęli akcję, w tym lądowanie śmigłowca LPR, który przygotowywał się do ewentualnego transportu poszkodowanego

Jednak w wyniku decyzji lekarzy, rannemu udzielono pierwszej pomocy na miejscu, a następnie trafił on do szpitala karetką pogotowia.

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczny finał poszukiwań. Policja znalazła ciało kobiety, spełnił się czarny scenariusz

Blokada A4 i utrudnienia w ruchu

Po wypadku autostrada A4 w kierunku Wrocławia została całkowicie zablokowana. Służby ratunkowe oraz policja pracowały nad usunięciem skutków zdarzenia, w tym ściągnięciem samochodu osobowego z bariery ochronnej. 

Utrudnienia w ruchu trwały do około godziny 17:15, kiedy zapowiedziano odblokowanie drogi. W międzyczasie kierowcy podróżujący tym odcinkiem autostrady musieli liczyć się z opóźnieniami i korzystać z objazdów.