Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Usłyszeli tylko huk. W samochodzie była dwójka dzieci, lądował LPR
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 11.06.2024 16:50

Usłyszeli tylko huk. W samochodzie była dwójka dzieci, lądował LPR

wypadek
fot. Fotografia Ratownicza Adam Wójcik

We wtorek 11 czerwca doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku niedaleko Koszalina (woj. zachodniopomorskie). Dwa samochody zderzyły się czołowo. Wśród poszkodowanych dwoje dzieci w wieku 8 i 11 lat. Policja przekazała szczegóły. 

Niebezpieczny wypadek pod Koszalinem

Do wypadku doszło 11 czerwca nad ranem na drodze powiatowej Jarzyce-Dunowo (pow. Koszalin). Dwa samochody osobowe zderzyły się ze sobą czołowo.

Jak przekazała nam policja, 36-letnia kobieta jadąca samochodem marki Kia zjechała w pewnym momencie na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w prawidłowo poruszającego się forda. Za kierownicą drugiego z pojazdów siedziała 44-letnia kobieta. Kią podróżowało dwoje dzieci w wieku 8 i 11 lat.

Tragiczny wypadek w Siedlcach. Nie żyje 33-letni mężczyzna

Poszkodowane cztery osoby, w tym dwoje dzieci

Do zdarzenia zadysponowano trzy zespoły ratownictwa medycznego. Poszkodowani zostali przetransportowani do placówek medycznych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano również śmigłowiec LPR.

ZOBACZ: Dramat na polskiej trasie. Karetka z impetem wbiła się w drzewo

Wszystkie osoby trafiły do szpitala w stanie ogólnie dobrym. Dziewczynka 11-letnia została tam przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - poinformowała nasz portal nadkom. Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Poszkodowani trafili do szpitala. Droga była zablokowana

Według ustaleń służb wszystkie poszkodowane osoby są w stanie stabilnym. 8-letni chłopiec doznał urazu brzucha i klatki piersiowej, jednak był przytomny. 44-letnia kierująca fordem doznała urazu kręgosłupa i kończyn dolnych, a także klatki piersiowej. Poszkodowani trafili do szpitala.

W momencie zdarzenia dzieci były przytomne, w stanie stabilnym. Kierujące również - przekazała nam nadkom. Kosiec z KMP w Koszalinie.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez ponad godzinę. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. 

1.png
fot. Fotografia Ratownicza Adam Wójcik
2.png
fot. Fotografia Ratownicza Adam Wójcik