Goniec.pl > Wiadomości > Aldi zdecydowało o ograniczeniach dotyczących nie tylko cukru. Klienci mają się czego bać?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 27.07.2022 16:39

Aldi zdecydowało o ograniczeniach dotyczących nie tylko cukru. Klienci mają się czego bać?

cukier
Pixabay/Squirrel_photos

Aldi przekazało, że limitem objęty zostanie jeszcze jeden z produktów, który ostatnio znikał z półek w rekordowym tempie. Sklep zapowiedział dokładnie zasady ograniczeń. Nie wszyscy kupujący będą zadowoleni, tym bardziej, że wciąż trwa cukrowa panika.

Mimo że cukru udało się wyprodukować nawet więcej niż rok temu, ze względu na inflację i problemy z łańcuchami dostaw, w Polsce trwa wielkie wykupywanie cukru ze sklepów. W niektórych marketach półki są zupełnie puste.

Aldi zdecydowało o ograniczeniach dotyczących nie tylko cukru. Klienci mają się czego bać?

Biedronka, Netto i Stokrotka, a teraz Aldi. Markety jak mogą zabezpieczają się przed wykupywaniem nadmiernych ilości cukru przez klientów. Trzy pierwsze sklepy postanowiły, że każdy klient ma prawo do zakupu maksymalnie 10 kg.

Resort rolnictwa zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą i problemy nie wynikają z braku towaru, a z "przejściowych trudności w logistyce zagranicznych koncernów handlowych" (warto podkreślić, że wszystkie są zagraniczne, prawda, panie ministrze?).

Panika cukrowa wybuchła jednak głównie z powodu rosnących cen produktu - inflacja zaczęła mocno uderzać w podstawowe kwestie żywieniowe, a trzeba również przypomnieć, że lato to czas przygotowywania przetworów i w tym czasie cukier jest używany w o wiele większych ilościach niż w czasie innych pór roku.

Sklepowym ograniczeniom podlega jednak już nie tylko polski biały cukier. Aldi postanowiło wprowadzić istotne obostrzenia w kwestii zakupu zarówno jego, jak i jego drobnego kuzyna - cukru pudru. Jak na razie kwestia dotyczy jedynie wrocławskich oddziałów, ale można być niemal pewnym, że z podobnego rozwiązania skorzystają sklepy w całej Polsce.

Limit na zakup cukru pudru to 5 opakowań, każde po 500 gramów. Nie są to wielkie liczby, ale z pewnością napawają większym spokojem, tym bardziej, gdy jedyną propozycją ministerstwa rolnictwa w tej chwili jest korzystanie z zasobów Krajowej Grupy Spożywczej, która ma w swojej ofercie jeden kilogram białego cukru za 6,99 zł. Do tego należy dodać jeszcze koszt wysyłki i przestaje to być atrakcyjną ofertą.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi: Aldi