Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 18-letni nożownik ze szkoły w Kadzidle "miał problemy"? Wyciekły nowe informacje
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 30.11.2023 11:12

18-letni nożownik ze szkoły w Kadzidle "miał problemy"? Wyciekły nowe informacje

policja szkoła
policja.pl; screen Google Maps

Nowe informacje na temat ataku z użyciem noża w szkole w Kadzidle na Mazowszu. Inni uczniowie ze szkoły, gdzie doszło do zdarzenia, zdradzili nieznane dotąd fakty na temat 19-letniego agresora. To dlatego wziął do ręki nóż i zaatakował trzy osoby?

Atak nożownika w szkole w Kadzidle, nowe fakty

W środę 29 listopada Polskę obiegła wiadomość o ataku nożownika w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle w województwie mazowieckim. Do zdarzenia doszło chwilę po godzinie 12, a agresorem był 18-letni chłopiec uczący się w placówce.

Po obławie trwającej półtorej godziny policjanci poinformowali, że 18-latek został zatrzymany 500 metrów od szkoły. - Pozostali uczniowie szkoły zostali zebrani w jedno miejsce w szkole, gdzie byli pod opieką m.in. policjantów - przekazał Powiat Ostrołęcki, który odpowiada za szkołę, gdzie doszło do ataku. W sprawie pojawiły się nowe informacje na temat agresywnego 18-latka.

Ważne zmiany w emeryturach od już 1 grudnia. ZUS właśnie wydał komunikat

Agresor poszedł do łazienki szkolnej, wrócił uzbrojony

18-latek został zatrzymany podczas próby popełnienia samobójstwa w rejonie stadionu sportowego. Co kierowało uczniem szkoły, iż zdecydował się na zaatakowanie innych uczniów? Przypomnijmy, że w brzuch ranna została 19-letnia uczennica, a 19-letni uczeń otrzymał cios w szyję.

ZOBACZ: Nie żyje były sekretarz stanu USA. Henry Kissinger miał 100 lat

Dziennikarze Faktu dotarli do świadków całego zdarzenia. Wskazali oni na okoliczności oraz możliwy motyw działania 18-latka. Inni uczniowie opowiedzieli, że na chwilę przed atakiem z użyciem noża agresor wyszedł do łazienki. Kiedy z niej wrócił, na głowie miał kominiarkę, ale początkowo nie zaatakował przy użyciu noża.

Motyw działania 18-latka z Kadzidła ujawniony?

Po powrocie z łazienki z kominiarką na głowie 18-latek zaczął bić innych uczniów plastikową pałką. Dopiero później wyciągnął nóż i skierował się w stronę dziewczyny oraz chłopaka. 19-latka odniosła tak poważną ranę, iż musiała zostać przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala.

ZOBACZ: Ciężarna poszła do spowiedzi. Od księdza usłyszała oburzające słowa

Osoby z otoczenia 18-latka, który zaatakował nożem innych uczniów szkoły w Kadzidle, wskazały, że “chłopak od jakiegoś czasu miał problemy, najprawdopodobniej mógł być wyśmiewany przez swoich rówieśników”. Nie jest jeszcze wiadome, czy to było bezpośrednim motywem ataku. Sprawę wyjaśnia prokuratura, a pierwsze przesłuchania rozpoczęły się już w środę 29 listopada.

Źródło: Fakt