Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Szkoła

Szkoła

szkoła

szkoła
16.05.2024 22:08 Nagle weszli na stoły. Nagranie z polskiego liceum hitem sieci

Poruszające sceny w jednym liceów w Tomaszowie Mazowieckim. W mediach społecznościowych pojawił się film, na którym widać grupę uczniów, wchodzących na stoły tuż po wejściu do sali nauczycielki. Kobieta zalała się łzami, nagranie ma już 2 miliony odsłon.

szkoła
15.05.2024 21:40 Miał opisać swojego dziadka. Jedno zdanie bawi do łez

Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona, a ich niewinność nie raz potrafi rozczulić dorosłych. Idealnym przykładem może być wypracowanie jednego z młodych uczniów, który otrzymał z pozoru bardzo proste zadanie, aby opisać swojego dziadka. Jego dzieło trafiło do sieci i rozbawiło do łez nie tylko nauczycieli, ale również internautów. Posypały się liczne komentarze.

szkolne ławki
10.05.2024 15:38 Trudno uwierzyć, czego zabroniono uczniom podstawówki. Rozpętała się afera

Niepokojące doniesienia z jednej z poznańskich szkół podstawowych. Czytelniczka portalu epzonan.pl twierdzi, że uczniowie placówki nie mogą wychodzić na lekcjach do toalety. Złamanie tej zasady ma skutkować obniżeniem oceny z zachowania. W sprawie zainterweniowała już Rzeczniczka Praw Ucznia, jest też komentarz dyrektora szkoły.

seniorzy
08.05.2024 12:06 Ważne informacje dla seniorów. Zacznie się jesienią

Ministra edukacji Barbara Nowacka i ministra ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz poinformowały o nowym projekcie, mającym na celu wsparcie emerytów. Już tej jesieni ma ruszyć ”Szkoła międzypokoleniowa”, która w założeniu pozwoli na integrację między młodszymi i starszymi. Placówki mają zostać otwarte na zajęcia z udziałem seniorów, które dotyczyć będą np. obsługi cyfrowego sprzętu.

pilne
06.05.2024 17:09 Łomża. Strzały z broni pneumatycznej w szkole. Ranny 15-latek

Niebezpieczne zdarzenie w jednej ze szkół w Łomży (woj. podlaskie). Na terenie placówki doszło do strzelaniny z użyciem broni pneumatycznej. Postrzelony został 15-letni uczeń, a jego kolega został zatrzymany w związku z zajściem. Poszkodowany ma rany głowy i łydki.

wojsko
06.05.2024 11:33 Wojsko pojawi się w polskich szkołach. Wiemy, co się dzieje

Wojsko pojawi się w niemalże 3 tysiącach szkół na terenie całej Polski. Wszystko za sprawą specjalnego programu, który przeznaczony jest właśnie dla najmłodszych i potrwa do 20 czerwca. Szef Ministerstwa Obrony Narodowej podkreślał, że zajęcia w szkołach mają ogromne znaczenie, ponieważ “nie możemy zostać zaskoczeni”.

klasa, szkoła
23.04.2024 19:00 Matka pokazała uwagę nauczycielki z e-dziennika. "Niedopuszczalne"

Nauczycielka napisała w dzienniku elektronicznym uwagę skierowaną w stronę matki jednego z uczniów. Emocjonalny komentarz został opublikowany w mediach społecznościowych i oburzył nie tylko innych rodziców, ale również nauczycieli. - Radzę zgłosić to do kuratorium - napisała inna nauczycielka.

szkoła ławki
21.04.2024 15:44 Wspaniałe wieści dla uczniów. W tym roku wakacje będą dłuższe

Kwiecień to miesiąc, w którym w głowach wszystkich uczniów kiełkują już wakacyjne plany. Zmęczeni długimi miesiącami nauki i obowiązków z wielką niecierpliwością wyczekują lata. W tym roku nie mają jednak na co narzekać, gdyż kalendarz mocno im sprzyja. Jak to możliwe? Rok szkolny 2023/2024 zmierza ku końcowi i jak się okazuje, postanowił darować młodzieży ekstra trzy dni na letni wypoczynek.

wypadek policja świeczka
20.04.2024 16:00 15-latka zginęła pod kołami tramwaju. Szkoła zamieściła wpis

Bydgoska policja i prokuratura prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 15-letniej Emilii. Dziewczynka wpadła pod tramwaj na jednym z przystanków i zginęła na miejscu. Wstrząśnięte śmiercią nastolatki jest całe bliskie jej środowisko. Szkolni nauczyciele i koledzy pożegnali zmarłą w poruszającym wpisie w sieci.

matura woda święcona
17.04.2024 13:12 Nagrali uczniów na pielgrzymce przed maturą. Niewiarygodne, co zrobili z wodą święconą

Za progiem maj, a wraz z nim czas na tegoroczne matury. Absolwenci szkół średnich i techników szlifują więc swoją wiedzę, ale czasu nie spędzają jedynie z nosem w książkach. Między ostatnimi powtórkami materiału, rzesze maturzystów udają się do Częstochowy czy Lichenia w pewnym konkretnym celu. Nie jest to bynajmniej gorliwa modlitwa, ale coś, na co większość z nas nigdy by nie wpadła. W ruch idzie nawet woda święcona.

straż pożarna
12.04.2024 13:37 Ewakuacja w szkole w Przasnyszu. Uczniowie tracili przytomność, sześć osób jest w szpitalu

Ewakuacja uczniów ze szkoły w Przasnyszu. W piątek (12 kwietnia) w placówce musiały interweniować służby. Powodem było zatrucie kilku osób najprawdopodobniej gazem. Do szpitala trafiło sześć osób.

szkoła screen Facebook
10.03.2024 11:17 Uczeń "rozwiązał" zadanie. Odpowiedź zadziwiła dorosłych

O tym, że dzieci mają wielką wyobraźnię, przekonaliśmy się już wielokrotnie. Mimo tego, najmłodsi cały czas potrafią zaskoczyć nas swoją inwencją twórczą i nieszablonowym sposobem myślenia, tak, jak zrobił to jeden z uczniów. Jego odpowiedź na pytanie z książki do matematyki wywołała w sieci wielkie zamieszanie oraz bardzo ożywioną dyskusję. Podczas gdy jedni docenili dziecko za krytyczne rozumowanie, drudzy kategorycznie stwierdzili, iż wykazało się ono czystym lenistwem.

szkoła
08.03.2024 16:41 Rodzice oburzeni decyzją szkoły. Poszło o rekolekcje

W Szczecinie dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 56 postanowiła wyłączyć z użytku dla uczniów salę gimnastyczną oraz basen. Wszystko to w związku z trwającymi rekolekcjami. Rodzice są oburzeni i postanowili interweniować. 

dziecko klasa
03.03.2024 20:23 Napisał kilka słów o dziadku. Nauczycielka nie wiedziała, co powiedzieć

Kreatywność najmłodszych nie zna granic. Jeden z uczniów szkoły podstawowej w ramach pracy domowej miał napisać kilka zdań o swoim dziadku. Musiał opowiedzieć, czym się zajmuje i co lubi robić w wolnym czasie. Kiedy nauczycielka zobaczyła jego dzieło, oniemiała. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała.

ksiądz
29.02.2024 09:12 Ksiądz zabrał głos ws. lekcji religii. "Wypisała się cała klasa"

Popularni w sieci księża przyzwyczaili nas już do tego, że często zabierają głos w ważnych społecznie sprawach. Nie inaczej było w przypadku ks. Rafała Główczyńskiego, który wypowiedział się ostatnio na temat lekcji religii i etyki w szkołach. Zdaniem kapłana, te nadal powinny być obowiązkowe. Dlaczego? Wszystko wyjaśnił w swoim najnowszym filmie.

wypadek
18.02.2024 12:40 11-latek zginął pod oknami swojego domu. Sąsiedzi przerwali milczenie

Mieszkańcy niewielkiego Zapałowa na Podkarpaciu nie mogą otrząsnąć się po śmierci 11-letniego Dominika. Chłopiec zginął pod kołami rozpędzonego samochodu w piątek (16 lutego). Jego sąsiedzi rozmawiali o dramacie z dziennikarzami "Faktu", wspominając feralny dzień. Ich zdaniem, o życiu dziecka mogła przesądzić jedna, niewinna rzecz.

policja
07.02.2024 15:35 Mężczyzna rzucił się na ucznia pod szkołą. Nagranie obiegło sieć

Okropne sceny przed jedną ze szkół w woj. opolskim. Dorosły mężczyzna rzucił się na ucznia i go pobił. Wszystko zostało nagrane, film trafił do sieci. Sprawą już zajęła się policja, a sprawcy grozi teraz surowa kara.

ksiądz, ołtarz
01.02.2024 15:08 Wierni otrzymali specjalny list od biskupa. W niedzielę usłyszą go na mszach świętych w kościele

Księża coraz mocniej reagują na pomysł modyfikacji zajęć w szkołach i odebrania wagi lekcjom religii lub ich całkowitego usunięcia z planu lekcji. W niedzielę (04.02) w kościołach w całej diecezji kieleckiej odczytany zostanie specjalny list. Rodzice i dzieci usłyszą jednoznaczny apel. Nie ma opcji na to, by parafianie praktykowali swoją wiarę w kościołach na mszy świętej, a nie w szkołach publicznych?

studniówka
24.01.2024 18:00 Nauczyciela poniosło na studniówce. Nagranie hitem sieci

Okres balów maturalnych, który trwa obecnie to czas, który z całą pewnością wielu maturzystów zapamięta do końca życia. Na jednej ze studniówek prawdziwe zaskoczenie i żywiołową reakcję internautów wywołało zachowanie jednego z nauczycieli. Film z popisem pedagoga niesie się po sieci. - Jezu, gdzie tacy wuefisci są - komentują internauci.

szkoła
24.01.2024 15:28 Skandal w trakcie lekcji. Nauczyciel kazał uczniom recytować porażającą "przysięgę"

Skandal w szkole średniej w chińskiej prowincji Henan. Nauczyciel z placówki został zawieszony po tym, jak do sieci wyciekło nagranie z jego udziałem. Okazało się bowiem, że mężczyzna ma nietuzinkowe metody nauczania i mobilizowania uczniów. Podczas lekcji kazał im powtarzać na głos i przepisywać “przerażającą przysięgę”.

studniówka
22.01.2024 17:14 Nagranie ze studniówki w Białymstoku hitem w sieci, przekroczyło już 1,6 mln wyświetleń. "Cała oprawa jak z bajki"

Tegoroczni maturzyści z II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku na swojej studniówce zaprezentowali prawdziwy popis umiejętności. Nagranie z balu maturalnego stało się bardzo szybko prawdziwym hitem w internecie i przekroczyło już ponad 1,6 mln wyświetleń. Co w nim takiego wyjątkowego? 

studniówka
21.01.2024 16:21 Niebywałe, jak nauczycielka ubrała się na studniówkę. Nagranie jest hitem

Początek roku dla każdego maturzysty oznacza tylko jedno. Zanim przyjdzie im na zawsze pożegnać się ze szkołą średnią, czeka ich jeszcze długo wyczekiwana studniówka. Okazuje się jednak, że szkolna zabawa to okazja do poczucia się wyjątkowym nie tylko dla uczniów. Pewna nauczycielka pokazała na TikToku, że śmiało może konkurować z przebojowymi nastolatkami. Internauci oszaleli na jej punkcie.

kościół
20.01.2024 19:14 Ksiądz nie miał żadnych oporów. Zrobił to na oczach uczniów, film jest hitem

Standardowa katacheza? Nie u księdza Adama Pawłowskiego. Podbijający TikToka kapłan rozbawił i uczniów, i internautów, zaskakując niekonwencjonalną czynnością podczas lekcji religii. Film z tego wydarzenia obejrzano już prawie 3 mln razy i wielokrotnie skomentowano. - Chcę takiego księdza - piszą zachwyceni obserwatorzy.

sala balony pieniądze
06.01.2024 17:36 Tyle teraz kosztuje studniówka. Rodzice maturzystów złapią się za głowy

Przed nami sezon nie tylko na karnawałowe bale, ale przede wszystkim studniówki. Z niecierpliwością wyczekują ich wszyscy tegoroczni maturzyści, dla których to pierwsza tak wielka w życiu impreza i świetna okazja do szalonej zabawy. O wiele mniej optymistycznie na zbliżające się tygodnie patrzą jednak rodzice przyszłych abiturientów. Dlaczego? Przygotowanie pociechy do udziału w studniówce z roku na rok oznacza coraz większe, niebotyczne wydatki.

dziecko mężczyzna szkoła śnieg
05.01.2024 16:08 Szkoły musiały odwołać lekcje. Śnieg i marznące opady uziemiły uczniów w domu

Nie wszyscy uczniowie wracają po Nowym Roku do szkoły. Cześć placówek została pilnie zamknięta, a dzieci pozostały w domu. Powiat słupski zmaga się ze sporymi problemami, które uniemożliwiają prowadzenie lekcji. W piątek 5 stycznia aż sześć tamtejszych szkół nie rozpoczęło lekcji zgodnie z planem. Lista jest jednak dłuższa. Problemy pojawiają się na terenie niemal całego Pomorza.

policja szkoła
02.01.2024 13:21 Gorzów Wlkp.: Tragiczne odkrycie w szkolnej piwnicy. Natychmiast odwołano lekcje i wezwano służby

Makabrycznie rozpoczął się Nowy Rok dla uczniów i pracowników jednej ze szkół podstawowych w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie). Na terenie placówki znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Okoliczności jego śmierci wyjaśniają policja i prokuratura. We wtorek i środę (2 i 3 stycznia) zajęcia mają być odwołane.

barbara nowak
01.01.2024 09:56 Była kurator wstawiła kontrowersyjny wpis. Życzenia na Nowy Rok wzburzyły internautów

Wypowiedzi Barbary Nowak, do niedawna małopolskiej kurator oświaty, od dłuższego czasu poruszają opinię publiczną. Nie inaczej było w przypadku jej najnowszego wpisu z życzeniami dla Polaków. Ci nie pozostawili na niej suchej nitki. „Pani się o rozum dla siebie pomodli” – odpowiedziała jej jedna z osób.

Tusk Donald Kosiniak - Kamysz Wladyslaw Nowacka Barbara Sienkiewicz Bartłomiej
26.12.2023 10:45 Szykuje się prawdziwa rewolucja w szkołach. Polacy zabrali głos

Nowa ministra edukacji Barbara Nowacka zapowiedziała ograniczenie religii w szkołach do jednej lekcji finansowanej z budżetu państwa. Sondaż United Surveys ujawnia, że zdania Polaków co do tego są podzielone.