Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Ciężarna poszła do spowiedzi. Od księdza usłyszała oburzające słowa
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 30.11.2023 09:59

Ciężarna poszła do spowiedzi. Od księdza usłyszała oburzające słowa

ksiądz spowiedź
(zdj. ilustracyjne) Unsplash.com/Josh Applegate

Kolejna niechlubna opowieść z konfesjonału rzuca się cieniem na wizerunku księży. Kobieta poszła do spowiedzi, będąc w ciąży, a tam usłyszała od kapłana oburzające słowa zupełnie pozbawione empatii. Co ważne, ciężarna poszła tam po wsparcie i otwarcie poprosiła o dodanie otuchy.

Skandaliczna spowiedź ciężarnej kobiety, jej znajomy wszystko opowiedział

Kościół ma teraz ogromne problemy i mowa nie tylko o stanie zdrowia papieża Franciszka. Duszpasterze wywołują kolejne skandale i nie są one wyciszane, a opinia publiczna głośno wyraża swoje niezadowolenie z tego, jakie postawy reprezentują księża.

Jedną z największych kontrowersji w ostatnim czasie jest kwestia spowiedzi. Coraz więcej osób deklaruje, iż dzieci nie powinny klękać przy konfesjonale i wyznawać swoich grzechów. Na portalu x.pl (dawniej Twitter) pojawiła się oburzająca opowieść na temat tego, co przydarzyło się ciężarnej kobiecie, która szukała u księdza pocieszenia i otuchy.

Ważne zmiany w emeryturach od już 1 grudnia. ZUS właśnie wydał komunikat

Ksiądz spowiadał ciężarną kobietę, oburzające słowa

Pod nagraniem z ojcem Pawłem Gużyńskim, który wprost mówił o tym, że jest zdumiony zachowaniem wielu księży, zawrzało. - Co za kretyn! W jakim seminarium on się uczył? Kto robi ludziom takie rzeczy? - słyszymy na filmie.

ZOBACZ: Nagranie z kościoła w Sanoku wywołało burzę. Uwiecznili wyczyny mężczyzny z butelką piwa

Pod nagraniem pojawił się osobisty wpis. Użytkownik posługujący się nickiem @emil1984r opowiedział, co spotkała przy konfesjonale jego koleżankę. - Znajoma, będąc w trzeciej ciąży, była bardzo wierząca i mając bardzo ciężką sytuację materialną poszła do spowiedzi. Opowiedziała księdzu o problemach i usłyszała w konfesjonale, że "poród to jak obcięcie włosów” - zrelacjonował internauta. Ciężarna niemal z miejsca podjęła decyzję, którą w ostatnim czasie podejmuje coraz więcej wiernych.

Kobieta po pamiętnej spowiedzi przestała chodzić do kościoła

Ksiądz, który powinien być wsparciem dla ciężarnej kobiety, przyniósł ze sobą tylko zdenerwowanie i oburzenie. - Po tym przestała chodzić do spowiedzi, a z czasem i do kościoła - dodał w swojej relacji znajomy. 

ZOBACZ: Nigdy nie mów księdzu tych rzeczy. Dzięki temu pogrzeb będzie tańszy

O. Paweł Giżyński nie ukrywa, że absurdalne zachowania księży wyprowadzają go z równowagi. - Ja dostaję szału, jakbym dostał w ręce takiego księdza… - powiedział zakonnik podczas wywiadu dla Kanału Sportowego.

Źródło: kanał sportowy

Tagi: Ksiądz