Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kadzidło. Atak nożownika w szkole. Troje uczniów ciężko rannych
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 29.11.2023 14:08

Kadzidło. Atak nożownika w szkole. Troje uczniów ciężko rannych

z ostatniej chwili
Iberion

Atak nożownika w szkole w miejscowości Kadzidło (woj. mazowieckie). W środowe (29 listopada) południe napastnik ranił troje uczniów, którzy trafili do szpitala. Po wszystkim agresor zbiegł z miejsca zdarzenia, ale dzięki szybkiej interwencji służb, został złapany. Stan rannych określany jest jako bardzo ciężki.

Atak nożownika w szkole w Kadzidle. Ranne trzy osoby

O zdarzeniu wiadomo tyle, że miało miejsce w środę (29 listopada) około południa. Nożownik zaatakował w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle (pow. ostrołęcki).

Rzecznik policji w Ostrołęce, kom. Tomasz Żerański, przekazał dziennikarzom polsatnews.pl, że napastnikiem był uczeń szkoły. Dotkliwie ranił on troje nastolatków z jednej klasy. Wszyscy trafili do szpitala.

Ważne zmiany w emeryturach od już 1 grudnia. ZUS właśnie wydał komunikat

Napastnikiem jeden z uczniów

Policja informuje, że pierwszej pomocy poszkodowanym udzielili wezwani na miejsce strażacy. Młoda kobieta została ranna w brzuch, a chłopak w szyję.

Świadek zdarzenia relacjonował dziennikarzom Polsat News, że sytuacja miała miejsce podczas łączonych zajęć dwóch klas. Łącznie było to ok. 20 osób. W pewnym momencie jedna z nich, 18-latek, wyszła do łazienki.

- Jak wrócił, to miał już założoną kominiarkę i rękawiczki, a w ręku nóż. Zaatakował jedną dziewczynę. Zadał jej trzy ciosy i jeszcze zaatakował kolegę, który siedział obok mnie - przekazał uczeń, który wyskoczył przez okno i zawiadomił o wszystkim służby.

Napastnik jest w rękach policji

Na miejsce zdarzenia jedzie już starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. Polityk zapewnił, że wszystkim uczniom będzie zapewniona pomoc psychologiczna.

W lokalnych mediach przewijają się doniesienia o kordonie radiowozów, które miały otoczyć szkołę. Zapłakani uczniowie byli wyprowadzani na zewnątrz pod opieką policjantów. Osoby postronne, w tym rodzice, nie mogły dostać się do budynku.

ZOBACZ: Wieluń. Trzy nauczycielki potrącone na pasach. Jedna stanie w ciężkim

Około godziny 14 zakończyła się obława za atakującym. Agresor trafił w ręce policji. Na razie nie wiadomo, dlaczego zdecydował się zaatakować. Poszkodowane osoby mają być w stanie bardzo ciężkim.

Źródło: polsatnews.pl, tvnwarszawa.pl, eostroleka.pl