Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zjadł danie z kurczakiem, nie żyje. 27-latka nie udało się uratować
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 08.04.2024 11:43

Zjadł danie z kurczakiem, nie żyje. 27-latka nie udało się uratować

karetka pogotowia
Fot. Unsplash.com/Jonnica Hill (zdj. ilustracyjne)

Śmierć 27-letniego mężczyzny z Anglii ma zdaniem rodziny posłużyć jako przykład i ostrzeżenie dla innych. Zmarły zjadł curry z kurczakiem i chwilę później doszło do niespodziewanie silnej reakcji organizmu. Reanimacja nie przyniosła efektu. Najbliżsi 27-latka podjęli ważną decyzję dotyczącą jego ciała.

27-letni Anglik zmarł po jednym kęsie curry z kurczakiem

Curry z kurczakiem z indyjskiej restauracji okazało się dla 27-letniego Anglika wyrokiem śmierci. Mężczyzna wziął zaledwie jeden kęs dania, a chwilę później doszło do silnej reakcji alergicznej. Powodem były orzechy znajdujące się na liście składników potrawy.

Zaskoczeniem jest informacja o tym, iż 27-letni Joseph Higginson od 2022 r.  wiedział o tym, iż ma alergię na orzechy i był świadomy, że znajdują się one w stojącym przed nim curry z kurczakiem. Zdecydował się na spożycie potrawy, gdyż wcześniej jego ciało nie reagowało w tak silny sposób i nie postrzegał alergii pokarmowej, jako śmiertelnego niebezpieczeństwa.

Awantura w studio tuż po wyborach. Prowadzący musiał uspokajać polityków

Doszło do silnej reakcji alergicznej

Sprawę opisuje serwis India Times. 27-latek wziął kęs curry z kurczakiem i orzechami, a następnie upadł na podłogę. Doszło do wstrząsu anafilaktycznego i nawet szybkie podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej nie pomogło w uratowaniu mężczyzny. Anglik zmarł w związku z zatrzymaniem akcji serca.

ZOBACZ: Dramat w środku nocy. Z ogniem walczyło 5 zastępów strażaków

Tragiczna śmierć Josepha trafiła pod lupę śledczych. W trakcie dochodzenia potwierdzono, iż doszło do “ostrej anafilaksji”. Powodem były migdały. Teraz rodzina zmarłego Anglika zabrała głos. Najbliżsi 27-latka chcą ostrzec innych, ale nie należy zapomnieć o decyzji podjętej w związku z ciałem zmarłego.

Rodzina zmarłego apeluje i ostrzega innych

Zanim 27-latek został pochowany, jego ciało zostało poddane nie tylko sekcji zwłok. Rodzina zdecydowała o przekazaniu jego zdrowych organów do przeszczepu dla innych osób. - Zgodnie z życzeniem Joseph oddał swoje serce i nerkę. Wiemy, że żyją i mają się dobrze, a przeszczepy się powiodły - przekazała Emily, siostra zmarłego mężczyzny.

ZOBACZ: Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce. Trzeba będzie uważać

Potwierdzenie przez patologa drą Philipa Lumba przyczyny śmierci 27-latka i fakt, że ten zbagatelizował wcześniej swoją alergię na orzechy, a następnie zjadł curry z migdałami, sprawiło, że rodzina chciała przekazać światu ważną wiadomość. Śmierci angielskiego mechanika można było uniknąć. Najbliżsi 27-latka nagłaśniają sprawę i wskazują, że objawy i skutki alergii mogą zmieniać się wraz z biegiem lat. Nie tylko siostra zmarłego alarmuje, iż tolerancja organizmu jest czynnikiem ruchomym i nie należy bagatelizować zagrożenia.

Źródło: india times, radiozet.pl