Goniec.pl > Pogrzeb

Pogrzeb

Pogrzeb

Trumna
27.09.2023 13:07 Druzgocące wieści. Polaków nie stać na pogrzeby. Jak sobie radzą? PIBP alarmuje

W dobie szalejącej inflacji Polacy coraz częściej odkrywają, że nie stać ich na pewne rzeczy. O ile z wakacji, czy drogich ubrań można zrezygnować, o tyle pewnych rzeczy uniknąć się nie da. Okazuje się, że podwyżki dotknęły również usługi, z których każdy z nas kiedyś będzie musiał skorzystać.

trumna karawan
23.09.2023 08:18 Pogrzeb 90-latki został przerwany przez pracowników cmentarza. Był jeden powód

Pogrzeb seniorki zakończył się wezwaniem ratowników i policji. Kobieta została złożona do trumny, chociaż oddychała. Pracownicy cmentarza w Saragossie na północnym wschodzie Hiszpanii byli przerażeni. Finał tej sprawy jest tragiczny.

pogrzeb
20.09.2023 22:47 Żukowo. Wzruszający pogrzeb strażaków z OSP. "Niosąc pomoc, ponieśli najwyższą ofiarę"

W środę 20 września odbył się pogrzeb druhów OSP Żukowo. Karolina i Łukasz zginęli, gdy jechali ratować innych. Podczas ostatniego pożegnania towarzyszyły im tłumy ludzi i liczne delegacje z Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy pożegnali druhów w przejmujących słowach.

balsamista, pochówek
19.09.2023 19:40 Balsamista ujawnił, co dzieje się z człowiekiem po śmierci. Niewiarygodne, co robi się przed pochówkiem

Wielu zastanawia się, co się dzieje z ciałem człowieka po śmierci. Ci, którzy zawodowo zajmują się przygotowywaniem zmarłego do pochówku, mogą powiedzieć na ten temat nieco więcej. Balsamista zdradził, jak wyglądają szczegóły tego procesu. Niektórzy mogą być bardzo zdziwieni. 

cmentarz
16.09.2023 19:43 Podczas pogrzebu zauważyli, że coś wystaje z ziemi. Gdy zrozumieli o co chodzi, zaczęli uciekać

Skandaliczne sceny na pogrzebie w Zielonej Górze. W trakcie uroczystości jej uczestnicy zauważyli wystające z rozkopanego grobu ludzkie kości, w tym czaszkę. Przerażeni żałobnicy i prowadzący ceremonię ksiądz uciekli w przerażeniu. Rodzina zmarłego zgłosiła sprawę na policję.

ksiądz
14.09.2023 15:16 Zdradziła, jak wyglądała organizacja pogrzebu jej matki. Ksiądz zabrał głos

Jedna z internautek opisała w sieci, jak przebiegała organizacja pogrzebu jej matki. Kobieta zdradziła szczegóły pochówku i napisała, że parafia, która się nimi zajmowała “powinna nosić imię Matki Boskiej Pieniężnej”. Na jej wpis zareagowało mnóstwo osób. Głos zabrał również ksiądz, który stwierdził, że to pomówienie.

Zakład pogrzebowy
08.09.2023 16:56 Musieli wykupić ciało z zakładu pogrzebowego. Afera w polskim mieście

Jak donieśli lokalni reporterzy, Zakład Opiekuńczo-Leczniczym w Klęczanach przekazuje ciała zmarłych do zakładu pogrzebowego w Limanowej. Następnie rodzina musi je “wykupić” za aż 500 zł. Właściciel zakładu nie widzi kontrowersji i obwinia rodziny o nieznajomość przepisów.

trumna
05.09.2023 11:51 [TYLKO U NAS] Kremacja czy tradycyjna trumna? Odpowiedzi Polaków mogą zaskoczyć

Śmierć jest rzeczą nieuniknioną, dlatego też temat samego pogrzebu oraz jego formy nie jest nikomu obcy i coraz częściej staje się przedmiotem debaty publicznej. W Polsce wciąż najpopularniejsze jest tradycyjne złożenie ciała do grobu, ale coraz więcej osób wybiera również kremację. Właśnie dlatego portal Goniec.pl postanowił sprawdzić, czy trend ten ma szansę wkrótce opanować branżę funeralną. Na nasze zlecenie pracownia SW Research zapytała Polaków wprost o to, jaką formę pochówku preferują.

trumna
04.09.2023 12:08 [TYLKO U NAS] Czy zasiłek pogrzebowy powinien zostać podwyższony?

Zasiłek pogrzebowy od ponad 12 lat nie zmienił się nawet o grosz i wciąż wynosi 4 tys. złotych. Nie da się jednak nie zauważyć, że od 2011 roku ceny także i w branży funeralnej mocno poszły w górę. Właśnie dlatego tak aktualna i potrzebna jest debata nad zasadnością podwyższenia świadczenia. A co na to Polacy? Pracownia SW Research przeprowadziła na zlecenie Goniec.pl sondaż w tej sprawie.

policja
01.09.2023 12:14 Polak zmarł w Austrii, ale policja nie powiedziała rodzinie. Córka mężczyzny przerwała milczenie

Polak zmarł w Austrii, a policja mimo posiadania wiedzy o zgonie mężczyzny nie poinformowała o tym rodziny. - To jest po prostu coś żałosnego, to jest niedopuszczalne - powiedziała pani Ewelina rozmowie z RMF FM. Kobieta opowiedziała o absurdalnej sytuacji i ogromnych pieniądzach, jakie musi teraz zapłacić, aby sprowadzić ojca do Polski. Austriacy pochowali bowiem Polaka na koszt państwa, gdyż nikt nie zgłaszał się po ciało.

None
30.08.2023 22:38 Kulisy pogrzebu Prigożyna wyszły na jaw. Pracownicy cmentarza zabrali głos

Pogrzeb Jewgienija Prigożyna był cichy i zorganizowany bardzo szybko. Na jaw wychodzą kulisy wtorkowego złożenia do grobu ciała szefa grupy Wagnera. Pracownik cmentarza w Petersburgu ujawnił, jak wyglądali goście obecni na pogrzebie.

pogrzeb Jewgienija Prigożyna
30.08.2023 08:21 Tajemnicza kartka na grobie Jewgienija Prigożyna. Jeden wers daje do myślenia

We wtorek 29 sierpnia na cmentarzu w Petersburgu pochowany został Jewgienij Prigożyn, który miał zginąć w katastrofie lotniczej w obwodzie twerskim. Ceremonia była długo utrzymywana w tajemnicy i nie pojawili się na niej żadni rosyjscy oficjele. Mimo tego, mediom udało się dotrzeć do zdjęć z uroczystości, a te zwracają uwagę na jedną, interesującą rzecz. Na grobie szefa Grupy Wagnera pojawiła się tajemnicza kartka z wierszem o wymownej treści.

cmentarz Jewgienij Prigożyn
29.08.2023 23:05 Pogrzeb Jewgienija Prigożyna miał zaskakujący przebieg. Nikt się nie spodziewał

Pogrzeb Jewgienija Prigożyna. Szczątki szefa grupy Wagnera zostały złożone do grobu tuż obok jego ojca. Tylko rodzina i najbliżsi obecni byli na ceremonii. Kreml utrzymuje, że prośbą było, by pogrzeb miał charakter prywatny.

Śmierć Prigożyna
28.08.2023 15:15 Wagnerowcy odebrali ciało Jewgienija Prigożyna. Wyciekły szczegóły ws. pogrzebu

W rosyjskich mediach pojawiły się informacje odnośnie pochówku Jewgienija Prigożyna, który zginął w środę (23.08) w katastrofie samolotu lecącego z Moskwy do Petersburga. Wiadomo, jaki charakter będzie miała uroczystość.

Zabójstwo w Radzionkowie
18.08.2023 18:33 Bliscy pożegnali 18-letnią Wiktorię z Bytomia. Z ust księdza padły przejmujące słowa

Dziś (18.08) w Bytomiu odbył się pogrzeb zamordowanej w Radzionkowie 18-letniej Wiktorii. O zabójstwo nastolatki podejrzany jest 19-letni Mateusz H., który kilka godzin wcześniej poznał ją w autobusie.

pogrzeb
18.08.2023 13:10 Pogrzeb 18-letniej Wiktorii. Nastolatka została zamordowana, trwa śledztwo

Pogrzeb  18-letniej Wiktorii odbył się 18 sierpnia. Według  śledczych, dziewczyna została zamordowana. Podejrzanym jest  19-letni Mateusza H., którego dziewczyna poznała przed tragedią, w autobusie. Msza żałobna zostanie odprawiona w kościele św. Jacka w Bytomiu.

Anastazja Rubińska
10.08.2023 13:56 Prośba bliskich zamordowanej Anastazji. "Niech jej śmierć będzie przestrogą"

12 sierpnia miną już dwa miesiące od tragicznej śmierci 27-letniej Anastazji Rubińskiej, której sprawą żyła niemal cała Polska. Wrocławianka została brutalnie zamordowana w Grecji. - Żona codziennie chodzi na cmentarz, bardzo ciężko to wszystko znosi, ten ból nigdy nie minie - mówi w rozmowie z "Faktem" tata Anastazji. Bliscy zwrócili się z prośbą do wszystkich tych, których poruszył los zmarłej Polki.

pogrzeb
09.08.2023 08:39 Sanepid wziął się za zakłady pogrzebowe. Ujawniono niepokojące wyniki

W poniedziałek 7 sierpnia opublikowano raport sanepidu o "Stanie Sanitarnym Kraju". Inspekcja wzięła pod lupę zakłady pogrzebowe i jak się okazuje, wynik tych kontroli pozostawia wiele do życzenia. Lista zaniedbań owych firm jest naprawdę spora.

ksiądz trumna pogrzeb
08.08.2023 08:14 Tragedia na pogrzebie, nie żyje mężczyzna. Oburzające zachowanie księdza

W czasie trwania pogrzebu w kościele w Ostrowie Wielkopolskim (wojo. wielkopolskie) zmarł mężczyzna. Do świątyni wkroczyli ratownicy i podjęli walkę o życie poszkodowanego, ale nie przyniosła ona efektów. Lokalny portal poinformował, o zaskakującym zachowaniu księdza.

pogrzeb
07.08.2023 18:34 Tragedia na pogrzebie. Tajemniczy mężczyzna nagle osunął się na ziemię, finał był dramatyczny

Dramat w Ostrowie Wielkopolskim. Na jednym z pogrzebów w mieście doszło do tragicznych scen, gdy podczas mszy świętej w kościele przytomność stracił jeden z jej uczestników. Życia mężczyzny, niestety, nie udało się uratować. Najbardziej zastanawiające jest jednak to, że nikt nie potrafi powiedzieć, kim była zmarła osoba.

pogrzeb trumna ksiądz
03.08.2023 21:33 Porażające sceny na pogrzebie w polskim mieście. Kobieta chowała matkę dwa razy

Mama pani Iwony przegrała walkę z rakiem, ale pogrzeb, który powinien być ukojeniem… przyniósł kolejny ból. W czasie pogrzebu doszło do skandalu. Zmarła miała dwa pogrzeby, wszystko w przeciągu 3,5 godziny. Zakład pogrzebowy, który nie przyznaje się do winy, popełnił fatalny błąd. - Mam poczucie, że zawiodłam mamę - powiedziała kobieta przed kamerą programu Interwencja.

trumny
29.07.2023 11:11 Afera pogrzebowa w Żaganiu, mieszkańcy są oburzeni. "Do celu dąży po trupach"

Skandal pogrzebowy w Żaganiu (woj. lubuskie). Dziennikarze ujawnili nieuczciwe praktyki jednego z zakładów pogrzebowych. - To jest człowiek, który do celu dąży po trupach - mówi o Krzysztofie M. były pracownik. Firma pogrzebowa wie o śmierci szybciej niż zmarli denata?

świeczki ksiądz rozbity samochód
21.07.2023 08:38 Ksiądz nad trumną Marcina H. zdobył się na ostre słowa. 20-latek zginął w aucie syna Sylwii Peretti

Ksiądz odprawiający pogrzeb najmłodszej ofiary wypadku w Krakowie zdecydował się na mocne słowa nad trumną. Rodzina i przyjaciele zaledwie 20-letniego Marcina H. mieli po uroczystości wiele do przemyślenia, ale słowa duchownego ewidentnie poruszyły zebranych już w czasie pogrzebu.

Filharmonia Łódzka
19.07.2023 16:11 Pogrzeb zastrzelonego w Poznaniu Konrada. Filharmonia Łódzka przygotuje specjalne upamiętnienie

Już w piątek znajomi, przyjaciele i rodzina pożegnają zastrzelonego w Poznaniu Konrada Domagałę. Mężczyzna zginął od kul, które wystrzelił w niego w akcie zazdrości były chłopak jego narzeczonej, Mikołaj B. Pogrzeb 30-latka odbędzie się w Łodzi, z którą od dawna związany był zawodowo, pracując w tamtejszej Filharmonii. Dyrektor instytucji ogłosił już trzydniową żałobę po śmierci swojego pracownika, a teraz wpadł na inny, równie wzruszający pomysł, jak godnie uczcić jego pamięć.

świeczka, Sylwia i Patryk Peretti
18.07.2023 13:47 Tragiczny wypadek w Krakowie. Podano daty pogrzebów ofiar

Kraków i okolice wciąż żyją wypadkiem, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę przy moście Dębnickim. W zdarzeniu zginął 24-letni syn znanej celebrytki Sylwii Peretti oraz trójka innych, jadących jego rozpędzonym renault młodych mężczyzn. W niedzielę poznaliśmy wyniki sekcji zwłok, która wykazała, że przyczyną ich śmierci były wielonarządowe urazy. Teraz z kolei media obiegła informacja na temat dat pogrzebów ofiar tragedii.

żłobek w Rzeszowie
16.07.2023 08:46 Tłumy pożegnały 3-latka. Chłopiec zmarł tragicznie w żłobku

Tragedia w żłobku numer 9 w Rzeszowie wstrząsnęła wieloma osobami. Podczas posiłku 3-letni chłopczyk miał zadławić się winogronem, w wyniku czego konieczna była jego reanimacja, a ta zakończyła się niepowodzeniem. Podczas gdy prokuratura prowadzi śledztwo ws. śmierci dziecka, jego rodzice, dalsza rodzina oraz mnóstwo poruszonych dramatem mieszkańców Rzeszowa odprowadziło Jeremiego na miejsce wiecznego spoczynku. W tym smutnym dniu na grobie malca zaroiło się od kwiatów i zniczy, ale najbardziej poruszające wydają się być inne pozostawione przez żałobników przedmioty.

Anastazja Rubińska
15.07.2023 21:03 Pogrzeb Anastazji Rubińskiej. Rodzina i przyjaciele pożegnali tragicznie zmarłą 27-latkę

Anastazja Rubińska, która została brutalnie zamordowana na greckiej wyspie Kos, spoczęła na cmentarzu we Wrocławiu. Podczas ostatniej drogi 27-letniej Polce towarzyszyła rodzina, przyjaciele oraz tłumy Polaków. Miejsce spoczynku młodej kobiety pokryło morze kwiatów. Napisy na niektórych wstążkach chwytają za serce.

pogrzeb, ślub
15.07.2023 16:46 "Co łaska" sięga nawet 6 tys. zł. Absurdalne pozycje w "kościelnych cennikach"

Ile w Polsce warte jest “co łaska”? Jak się okazuje, szalejąca drożyzna zapukała także do kościoła katolickiego. Odbija się to bezpośrednio na nowożeńcach, żałobnikach lub rodzicach dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej. Podstawowe sakramenty stają się coraz droższe. Jak wskazuje portal colaska.pl, najdroższy pogrzeb w naszym kraju kosztuje aż 6 tys. złotych.