NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Pogotowie Ratunkowe

Pogotowie Ratunkowe

Pogotowie ratunkowe - jedna z jednostek organizacyjnych w systemie opieki zdrowotnej.

karetki
16.11.2023 13:58 Nie żyje kierowca karetki. Zmarł nagle, zostawił żonę i dzieci

Ogromny cios dla ratowników pracujących w przemyskiej stacji pogotowia ratunkowego. Jak przekazano w środowym komunikacie, nie żyje jeden z członków tamtejszej ekipy. Pan Stanisław, który był kierowcą załogi, odszedł nagle w wieku 60 lat. Jego koledzy pożegnali go w poruszających słowach.

karetka Sejm
13.11.2023 16:35 Nowy poseł zabrany przez karetkę na SOR. "Ból potworny"

Do hotelu sejmowego wezwano karetkę. Pilnej pomocy medycznej wymagał jeden z nowych posłów. Dariusz Matecki potwierdził ten incydent. - Ból potworny - napisał polityk. Wszystko działo się jeszcze przed zaprzysiężeniem w Sejmie.

straż pożarna droga drzewo
04.11.2023 11:07 Tragiczny wypadek z udziałem karetki. Nie żyje pacjent

Tragiczny wypadek z udziałem karetki na Mazowszu. Wichury obaliły jedno z drzew, a to stało się dla pogotowia śmiertelną pułapką. Ratownicy medyczni oraz 90-letni pacjent podłączony do specjalnej aparatury potrzebowali pilnej pomocy. Potwierdzono, iż ziścił się jeden z najgorszych scenariuszy.

pogotowie ratunkowe
02.11.2023 15:14 Dramatyczne sceny na cmentarzu. W akcji straż i pogotowie, liczyła się każda sekunda

Niezwykle groźne zdarzenie na cmentarzu parafialnym w wielkopolskiej Dobrzycy. Jedna z osób, które przyszły 1 listopada na groby swoich bliskich wymagała pilnej interwencji medycznej. Do akcji jako pierwsi ruszyli będący na terenie nekropolii druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. W pewnej chwili konieczne było nawet użycie defibrylatora. Co dokładnie się stało?

karetka
25.10.2023 15:53 Głogów. Nie żyje 14-latka. Dziewczynka zasłabła tuż przed szkołą

Tragiczne zdarzenie przed jedną ze szkół średnich w Głogowie na Dolnym Śląsku. W środę (25 października) nad ranem przed placówką pojawił się zespół ratownictwa medycznego, który wezwano do 14-letniej dziewczynki. Nastolatka chwilę wcześniej straciła przytomność, a na pomoc jako pierwsi pospieszyli jej świadkowie. Niestety, po krótkim czasie ze szpitala napłynęły smutne wieści.

wypadek A1
28.09.2023 22:34 Tragedia na A1, nie żyje cała rodzina. Ujawniono dokumentację ratowników

Nowe informacje ws. śmiertelnego wypadku na autostradzie A1, w której zginęła trzyosobowa rodzina. Dokumentacja ratowników medycznych obecnych na miejscu zdarzenia ujawniła nieznane dotąd fakty o 31-letnim kierowcy BMW.

Ambulans
09.09.2023 16:36 Tragedia na Mazurach. Nie żyje 34-latek, nie dało się nic zrobić

Tragedia niedaleko Mrągowa. 34-letni wędkarz zmarł w wyniku porażenia prądem. Zaczepił wędką o linie wysokiego napięcia. Reanimacja mężczyzny była bezskuteczna.

karetka
06.09.2023 09:23 3-latek porażony prądem w mieszkaniu. Dziecko było reanimowane

Dramatyczne chwile w Warszawie. W jednym z mieszkań w dzielnicy Żoliborz prądem porażone zostało 3-letnie dziecko. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego musiał przeprowadzić reanimację poszkodowanego, który w chwili zdarzenia miał być pod opieką matki. Po wszystkim zabrano go do szpitala.

wypadek
23.08.2023 12:03 Karetka wiozła rannych z wypadku pod Garwolinem. Zderzyła się z autem i wpadła do rowu

Dzisiaj 23 sierpnia nad ranem w okolicy Garwolina doszło do wypadku z udziałem busa, którym podróżowało 10 osób. Tuż po tym zdarzeniu, karetka wioząca rannych z tego wypadku zderzyła się z osobówką, wpadła do rowu i przewróciła na bok. Poszkodowane zostały trzy osoby, które zabrał inny ambulans.

karetka
18.08.2023 11:19 Szaleniec ugodził nożem policjanta. Ranny funkcjonariusz został przewieziony do szpitala

W czwartek 17 sierpnia we wsi Wyszatyce w powiecie przemyskim na Podkarpaciu policja została wezwana do uzbrojonego mężczyzny, który zabarykadował się w domu i groził, że zabije każdego, kto spróbuje tam wejść. Miał przy sobie nóż. Funkcjonariusze podjęli decyzję o siłowym wejściu do budynku. Wtedy szaleniec ugodził nożem funkcjonariusza.

straż pożarna koncert
13.08.2023 19:29 140 osób zasłabło na koncercie w polskim mieście. Ratownicy nie nadążali z pomocą

Wielki darmowy koncert w Bydgoszczy zakończył się pilną akcją służb. Jeszcze zanim popularny wokalista Bedoes wyszedł na scenę, ratownicy musieli prosić straż o pomoc. Powód? Masowe zgłaszanie się osób potrzebujących pomocy. Łącznie było ich 140.

wędkarz policjant
07.08.2023 11:35 Tragiczny finał wędkowania. Nie żyje 52-letni mężczyzna

Wędkarz spędzał niedzielę nad Wartą, ale nagle potrzebował pilnej pomocy służb. Nad brzeg rzeki w Smarzewie ruszyli ratownicy i strażacy, ale 52-latek był już nieprzytomny. Ostatecznie nie udało się go uratować.

Ambulans Wałbrzych
06.08.2023 20:38 Dolnośląskie. Karetka zderzyła się z osobówką. Droga jest zablokowana

To już kolejny dziś wypadek. Tym razem w woj. dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, karetka pogotowia wioząca ciężko chorego pacjenta zderzyła się z samochodem osobowym.

pogotowie ratunkowe
29.07.2023 18:45 8-letni chłopczyk przygnieciony betonową płytą. Dramatyczna walka o życie dziecka

Dramatyczne doniesienia z Jeleniej Góry. 8-letni chłopczyk został przygnieciony przez betonową płytę, która odpadła od ogrodzenia. Błyskawiczna akcja ratunkowa lokalnych służb zapobiegła najgorszemu. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala, gdzie trwa walka o jego zdrowie. 

oddawanie krwi
28.07.2023 17:51 Oddał ponad 20 litrów krwi. To, co usłyszał od lekarza, zmieniło jego życie na zawsze

Wydawałoby się, że nie ma rzeczy, której nie da się wyprodukować. W końcu tworzymy wiele substytutów, które mają zaspokajać nasze potrzeby. Okazuje się, że jest jednak ważna rzecz, której w żaden sposób nie jesteśmy w stanie stworzyć, choćbyśmy się ogromnie starali. Mowa tu o krwi, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała oraz narządów wewnętrznych. Jej zasoby trzeba stale uzupełniać - dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej osób zostawało krwiodawcami.

pogotowie ratunkowe
22.07.2023 16:29 Gdynia. Rozkładające się zwłoki w mieszkaniu. "Z godziny na godzinę jest coraz gorzej"

“Paranoja”, “brak kompetencji”. Tak pani Magdalena opisuje działania, a właściwie ich brak po stronie gdyńskich służb po tym, jak w mieszkaniu swojej matki ujawniła jej zwłoki. Na miejsce natychmiast chciała wezwać policję z koronerem lub lekarza, który stwierdziłby zgon, ale nikt nie zdecydował się interweniować. W efekcie ciało do dziś nie zostało pochowane i leży tam, gdzie je znaleziono. Tłumaczenie pogotowia jest kuriozalne.

Donald Tusk, ratownik
14.07.2023 17:04 Donald Tusk odpowiedział na tragedię w Rzeszowie. Zaprezentował ważne nagranie

Lider PO nawiązał do tragedii, która rozegrała się w Rzeszowie. Donald Tusk opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym ratownik instruuje jak zachować się w sytuacji, w której mamy do czynienia z zadławieniem się przez niemowlaka.

policja
13.07.2023 14:55 Policjanci jechali w konwoju, nagle zobaczyli mężczyznę w rowie. Ich reakcja była natychmiastowa

Bohaterska postawa policjantów z Biskupca (woj. warmińsko-mazurskie). Mundurowi konwojowali osadzonych na trasie, gdy nagle zwrócili uwagę na ciężarówkę stojącą przy drodze z włączonym silnikiem. Jej kierowca leżał w rowie, okazało się, że mężczyzna został użądlony przez pszczoły, na których jad był uczulony. Z pomocą ruszył także inny kierowca.

karetka pogotowia
05.07.2023 09:26 Polskie karetki bez lekarzy? "Hardcore za słabe pieniądze"

1 lipca w Polsce zakończył się stan zagrożenia epidemicznego. Ze względu na pandemię covid-19, krajowa służba zdrowia funkcjonowała niejednokrotnie w warunkach ekstremalnych. Jako przykład można podać, chociażby obsadę karetek pogotowia ratunkowego, gdzie problem ze skompletowaniem załogi był niejednokrotnie sporym wyzwaniem. Zagrożenie minęło, ale problem kadrowy pozostał. Co gorsze, pogłębia się.

samolot
29.06.2023 22:04 Wypadek na lotnisku. Kobieta utknęła, konieczna była amputacja nogi

Do dramatycznego wypadku doszło na międzynarodowym lotnisku w Bangkoku, stolicy Tajlandii. Kobieta potknęła się, a jej noga nieszczęśliwie utknęła w ruchomym chodniku. Konieczna była amputacja, aby ją uwolnić.

pogotowie ratunkowe
08.06.2023 22:38 Wielkopolskie: 3-letnia dziewczynka wpadła do żaru po ognisku. Lekarze walczą o jej zdrowie

Dramatyczne doniesienia ze wsi Babianki (powiat ostrowski, woj. wielkopolskie). 3-letnia dziewczynka wpadła tam do żaru po ognisku, doznając poparzeń 3 stopnia. Dziecko natychmiastowo zostało przetransportowane do szpitala. Lekarze walczą o jej zdrowie.

Pogrzeb, karetka
04.06.2023 16:12 Dramatyczne sceny na pogrzebie rodziny, która wracała z wesela. Potrzebne były karetki

Przed tygodniem cała rodzina bawiła się na weselu. Niestety droga do domu okazała się tragiczna. Pogrzeb czterech z pięciu ofiar wypadku, który miał miejsce we wsi Boksycka (woj. świętokrzyskie), zakończył się dwukrotnym wezwaniem pogotowia. Dwie osoby zasłabły.

Marcin Dominiak, świeczka
03.06.2023 12:10 Nie żyje młody ratownik medyczny. 29-latek zmarł nagle podczas urlopu

Tragiczne wieści ze szpitala w Kaliszu. Placówka pogrążona jest w żałobie po tym, jak dowiedziała się o śmierci swojego pracownika, Marcina Dominiaka. 29-letni ratownik medyczny wybrał się na urlop, z którego już nie wrócił. Mężczyzna zmarł po tym, jak zapadł na tajemniczą chorobę. Dokładną przyczynę jego zgonu ma wyjaśnić zaplanowana sekcja zwłok.

pogotowie
24.05.2023 15:39 Zakopane: zakrwawiona staruszka prawie godzinę czekała na karetkę. Świadkowie nie kryją oburzenia

Zakopane. Przypadkowi świadkowie zauważyli na jednej z ulic starszą, zakrwawioną kobietę. Do seniorki natychmiastowo wezwano pogotowie ratunkowe. Jakież było zdziwienie uczynnych osób, gdy ratownicy na miejscu pojawili się dopiero po niemal godzinie. 

Kadłub, straż pożarna, brama
16.05.2023 20:40 Nie żyje mężczyzna. Zginął przed własnym domem, tragiczne informacje

Wczoraj (15.05) ok. 7:10 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o przygniecionym mężczyźnie na jednej z posesji w miejscowości Kadłub (woj. opolskie). Niestety mimo szybkiej reakcji medyków poszkodowanego nie udało się uratować.

Śmigłowiec LPR
14.05.2023 10:28 Tragiczny wypadek na DK 74, lądował śmigłowiec LPR. Nie żyje 63-latka

W miejscowości Wincentów, na drodze krajowej nr 74, doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Na miejsce zdarzenia przybył helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, w wyniku wypadku jedna osoba zginęła, a kolejna została ranna. Droga została całkowicie zablokowana.

"Borkoś" ambulans
30.04.2023 19:18 "Borkoś" o trudach pracy ratownika medycznego. "Łzy cisnęły się do oczu wszystkim" [WYWIAD]

Marcin Borkowski, znany pod pseudonimem "Borkoś", jest najbardziej rozpoznawalnym ratownikiem medycznym w Polsce. Zasłynął z dobrowolnego niesienia pomocy po godzinach pracy w pogotowiu, przy użyciu MotoAmbulansu, który stworzył za własne pieniądze. W 2021 roku doznał poważnego wypadku w trakcie jednej z interwencji. Rozpoczęła się walka o jego życie. Borkoś nie poddał się, dążąc do jak najszybszej możliwości powrotu do ratowania ludzkich żyć. Z Marcinem Borkowskim rozmawialiśmy o trudach związanych z pracą ratownika medycznego, poświęceniu dla drugiego człowieka oraz satysfakcji z pomagania innym.

Śmigłowiec LPR
26.04.2023 22:04 Wielkopolska. 65-latek został przysypany podczas prac ziemnych. Nie udało się go uratować

Dziś (26.04) podczas prac ziemnych w wielkopolskich Szamotułach został przysypany 65-letni mężczyzna. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej oraz załoga śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego.