Goniec.pl > Sąd Najwyższy

Sąd Najwyższy

Sąd Najwyższy

sklep policja napad
11.06.2023 09:14 17-latek napadał z siekierą na sklepy. Nieoficjalnie: to syn sędzi Sądu Najwyższego

Sensacyjne doniesienia na temat brawurowych kradzieży w sklepie w Wieliczce. Kiedy wydawało się, że najbardziej zaskakującym faktem jest, że 17-letni chłopiec terroryzował kasjerkę siekierą, na jaw wyszło, kim może być zatrzymany. Super Express ujawnił, że matka nastolatka to sędzia Sądu Najwyższego. Dziennikarze skontaktowali się z kobietą.

Jarosław Kaczyński i Julia Przyłębska
05.05.2023 20:22 Kryzys w Trybunale Konstytucyjnym. Sędzia ujawnia "apele", a Krystyna Pawłowicz mu odpowiada

Narasta konflikt w Trybunale Konstytucyjnym. Po rozbieżnościach w sprawie kadencji prezes TK Julii Przyłębskiej, teraz światło dzienne ujrzały kolejne fakty. Wiceprezes trybunału Mariusz Muszyński ujawnił, że w stosunku do sędziów wystosowywane są nieformalne "apele". W swoim stylu, za pośrednictwem Twittera, odpowiedziała mu Krystyna Pawłowicz. 

Fryzjerka
22.03.2023 10:02 Fryzjerka otrzymała 304 tys. zł zasiłku. ZUS chciał ją pozbawić tej kwoty, ale przedsiębiorczyni wygrała w sądzie

Przedsiębiorcza fryzjerka, która przez 4 miesiące przed urodzeniem dziecka opłacała dobrowolnie podwyższone składki ZUS. Następnie, w ciągu 4 lat otrzymała z tytułu urlopu macierzyńskiego, zasiłku chorobowego i opiekuńczego 304 tys. złotych. ZUS zainteresował się sprawą kobiety i chciał pozbawić ją tych pieniędzy, ale ta dopięła swego i wygrała w sądzie.

DaDuDe
10.02.2023 22:38 Orędzie Andrzeja Dudy. Prezydent podjął kluczową decyzję ws. ustawy o Sądzie Najwyższym

Prezydent Andrzej Duda nie podpisze nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. W opublikowanym dzisiaj orędziu głowa państwa ogłosiła skierowanie projektu do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli prewencyjnej. To decyzja sędziów zadecyduje o jej dalszym losie.

Dzień niespodzianek w Sejmie. Jedno głosowanie podzieliło posłów [KOMENTARZ]
18.01.2023 09:05 Dzień niespodzianek w Sejmie. Jedno głosowanie podzieliło posłów [KOMENTARZ]

Ważą się losy nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Mający być kluczowym dla uzyskania przez Polskę środków z Krajowego Planu Odbudowy projekt jeszcze zanim trafił pod głosowanie, już zdążył wzbudzić wiele kontrowersji, a także podzielić jeszcze bardziej tylko teoretyczny monolit, jakim jest Zjednoczona Prawica. Rozłam dostrzeżono także w szeregach opozycji, która do ostatniej chwili wahała się czy wstrzymać się od głosu, czy tez wyrzucić zmiany do kosza. Wszystko to sprawiło, że na Wiejskiej temperatura sięgnęła zenitu.

macierewicz
13.01.2023 15:57 Rozłam w PiS przy głosowaniu nad ustawą o SN. Zdumiewające zachowanie Antoniego Macierewicza

W piątek 13 stycznia Sejm przyjął projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Nowelizacja miała kluczowe znaczenie z punktu widzenia miliardów złotych w ramach Krajowego Planu Odbudowy. W czasie głosowania doszło do rozłamu w szeregach Zjednoczonej Prawicy i samego Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z "rebeliantów" okazał się... Antoni Macierewicz.