Jedną z niewielu osób, które wierzyły w niewinność Tomasza Komendy, była jego matka. Kobieta przez niemal dwie dekady walczyła o uwolnienie syna. Mężczyzna opuścił mury więzienia po 18 latach, jednak ta historia nie skończyła się szczęśliwie. I choć od jego śmierci minęło wiele miesięcy, to ból wciąż pozostaje, a media właśnie obiegły przykre wieści na temat Teresy Klemańskiej.
Porażająca zbrodnia na Lubelszczyźnie. 35-letnia kobieta postanowiła zemścić się na sąsiedzie, który skatował jej ukochanego psa. O tym szokującym fakcie dowiedziała się od samego mężczyzny podczas jednej ze wspólnych libacji alkoholowych. Daniel S. nie podejrzewał wówczas, że wkrótce sam stanie się ofiarą okrutnego samosądu. Teraz w sprawie zapadł ostateczny wyrok Sądu Najwyższego.
To może być szokująca wiadomość dla wielu rozwodników. Izb Cywilna Sądu Najwyższego podjęła uchwałę, zgodnie z którą wiele rozwodów orzeczonych w ostatnich latach uznanych zostało za nieważne. Chodzi o sprawy, toczące się w konkretnych przedziałach czasowych. Kto więc powinien zacząć się martwić?
Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego zadecydowała w sprawie Mariusza Kamińskiego. Odwołanie do niej złożyli sami posłowie, którzy zostali pod koniec ubiegłego roku skazani na 2 lata pozbawienia wolności prawomocnym wyrokiem. Wielu prawników nie uznaje Izby Kontroli Nadzwyczajnej za sąd. Oczekiwana jest decyzja Szymona Hołowni względem ich mandatów.
Sensacyjne doniesienia na temat brawurowych kradzieży w sklepie w Wieliczce. Kiedy wydawało się, że najbardziej zaskakującym faktem jest, że 17-letni chłopiec terroryzował kasjerkę siekierą, na jaw wyszło, kim może być zatrzymany. Super Express ujawnił, że matka nastolatka to sędzia Sądu Najwyższego. Dziennikarze skontaktowali się z kobietą.
Narasta konflikt w Trybunale Konstytucyjnym. Po rozbieżnościach w sprawie kadencji prezes TK Julii Przyłębskiej, teraz światło dzienne ujrzały kolejne fakty. Wiceprezes trybunału Mariusz Muszyński ujawnił, że w stosunku do sędziów wystosowywane są nieformalne "apele". W swoim stylu, za pośrednictwem Twittera, odpowiedziała mu Krystyna Pawłowicz.
Przedsiębiorcza fryzjerka, która przez 4 miesiące przed urodzeniem dziecka opłacała dobrowolnie podwyższone składki ZUS. Następnie, w ciągu 4 lat otrzymała z tytułu urlopu macierzyńskiego, zasiłku chorobowego i opiekuńczego 304 tys. złotych. ZUS zainteresował się sprawą kobiety i chciał pozbawić ją tych pieniędzy, ale ta dopięła swego i wygrała w sądzie.
Prezydent Andrzej Duda nie podpisze nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. W opublikowanym dzisiaj orędziu głowa państwa ogłosiła skierowanie projektu do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli prewencyjnej. To decyzja sędziów zadecyduje o jej dalszym losie.
Ważą się losy nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Mający być kluczowym dla uzyskania przez Polskę środków z Krajowego Planu Odbudowy projekt jeszcze zanim trafił pod głosowanie, już zdążył wzbudzić wiele kontrowersji, a także podzielić jeszcze bardziej tylko teoretyczny monolit, jakim jest Zjednoczona Prawica. Rozłam dostrzeżono także w szeregach opozycji, która do ostatniej chwili wahała się czy wstrzymać się od głosu, czy tez wyrzucić zmiany do kosza. Wszystko to sprawiło, że na Wiejskiej temperatura sięgnęła zenitu.
W piątek 13 stycznia Sejm przyjął projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Nowelizacja miała kluczowe znaczenie z punktu widzenia miliardów złotych w ramach Krajowego Planu Odbudowy. W czasie głosowania doszło do rozłamu w szeregach Zjednoczonej Prawicy i samego Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z "rebeliantów" okazał się... Antoni Macierewicz.