Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
14.08.2021 19:43 Przemysław Czarnek: „Religia nigdy nie będzie obowiązkowa”

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że religia nigdy nie będzie przedmiotem obowiązkowym w polskich szkołach. Przyznał jednak, że rząd planuje rozwiązania dotyczące lekcji religii i etyki, które zostaną wprowadzone w ciągu kilku lat.- Religia nigdy nie będzie obowiązkowa. Musi być dobrowolnym przedmiotem — podkreślił minister edukacji, rozwiewając tym samym wątpliwości Polaków.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
14.08.2021 14:02 Przemysław Czarnek zaprezentował pilotażowy program „Poznaj Polskę”

Minister edukacji Przemysław Czarnek zaprezentował pilotażowy program „Poznaj Polskę”, który ma za zadanie propagowanie wśród uczniów wiedzy o polskiej kulturze, historii oraz tradycji. Wśród propozycji znalazła się wycieczka śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego.„Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego” to jedna z wielu wycieczek, które minister edukacji planuje realizować w ramach programu, będącego częścią Polskiego Ładu. Całe przedsięwzięcie będzie kosztować w tym roku 15 mln zł.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
13.08.2021 22:31 Obowiązkowe szczepienia dla dzieci i nauczycieli? Minister Czarnek zaprzecza

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w TVP Info przyznał, że rząd nie planuje obowiązkowych szczepień dla dzieci powyżej 12. roku życia i nauczycieli. Potwierdził również, że od 1 września uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym.Minister Czarnek pytany o obowiązkowe szczepienia przyznał, że obecnie od 75 do 80 proc. nauczycieli jest już zaszczepionych, dlatego wprowadzenie takiego obowiązku byłoby pozbawione większego sensu.Planu wprowadzenia obowiązkowych szczepień nie ma również w przypadku dzieci powyżej 12. roku życia. Podkreślił przy tym, że dzieci w szkołach nie będą dzielone na te zaszczepione i niezaszczepione.Minister zapowiedział jednak, że rząd dalej będzie prowadził działania zachęcające do szczepień. Zależy im na tym, by jak najwięcej osób było zaszczepionych, dlatego w szkołach rząd planuje organizować punkty szczepień dla chętnych. Pod warunkiem, że zgodę wyrażą dyrektor placówki i rodzice.Pozostała część artykułu pod materiałem wideoRodziców i uczniów interesuje wciąż jeszcze jedna rzecz, mianowicie jak będzie wyglądała nauka od 1 września. Minister edukacji i nauki potwierdził, że plany rządu się nie zmieniły i uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej.- W tym roku wszystkie dzieci i młodzież szkolna udają się do szkoły w pełnym trybie stacjonarnym - powiedział Czarnek na antenie TVP Info.Jest jednak możliwe, że stan ten zmieni się później w trakcie roku szkolnego. Powodem tego może być oczywiście znaczy wzrost zakażeń koronawirusem. Na razie jednak takiego zagrożenia nie ma. Ministerstwo jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia i służbami sanitarnymi i w tej chwili nic nie stoi na przeszkodzie, żeby uczniowie wrócili do szkół.Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Rozpoczęła się akcja „Prędkość”. Policjanci będą dziś kontrolować kierowcówDziennikarze dotarli do informacji o stanie majątkowym Pawła Kukiza. Polityk ma na koncie tylko 5829 złotychDziennikarz Radia Złote Przeboje Kamil Baleja zażartował z Pawła Kukiza na antenieJeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]Źródło: TVP Info

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
13.08.2021 10:11 Przemysław Czarnek chce ręcznie sterować ocenami szkół wyższych. Zapowiedział nowe przepisy

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek chce ręcznie sterować ocenami szkół wyższych. Według nowych przepisów sam ustali, jaką kategorię powinna otrzymać dana uczelnia. Do Sejmu właśnie trafił projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej. Zgodnie z projektem, minister edukacji będzie sam mógł decydować o ocenach przyznawanych szkołom wyższym. Jak pisze „Rzeczpospolita”, Czarnek ustali, kiedy dana jednostka powinna otrzymać kategorię A, a kiedy B+ lub niższą.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
08.08.2021 14:42 Donald Tusk uważa, że w szkołach nie powinny wisieć krzyże. Przemysław Czarnek reaguje

Donald Tusk podczas czwartkowego czatu z internautami nieoczekiwanie otrzymał pytanie dotyczące krzyży w szkołach. Szef PO odpowiedział, że w szkołach czy w innych miejscach publicznych nie powinny znajdować się symbole religijne. Momentalnie na te słowa zareagował Przemysław Czarnek.Zareagować postanowił także wiceprzewodniczący PO i wytłumaczył problem z punktu widzenia rodzica. Nie zabrakło jednak uszczypliwości w stronę Przemysława Czarnka.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
05.08.2021 11:35 Przemysław Czarnek zadecydował ws. powrotu dzieci do szkół

Został już niecały miesiąc do rozpoczęcia w Polsce kolejnego roku szkolnego. Rząd wciąż jednak nie jest pewien, jak w obliczu nadchodzącej tzw. czwartek fali pandemii koronawirusa, będzie wyglądać edukacja w najbliższych miesiącach. Głos w tej sprawie zabrał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.- Jesteśmy w stałym kontakcie z ministrem Niedzielskim. Na regularnych spotkaniach rozmawiamy na temat możliwych scenariuszy [...] - wskazał minister Czarnek w rozmowie z „Kurierem Lubelskim”.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
22.07.2021 14:13 Przemysław Czarnek: „Wara od naszych dzieci”. Mocne słowa ministra ws. zajęć dla najmłodszych

Przemysław Czarnek dzięki głosowaniu posłów uniknął przyjęcia przez Sejm wniosku o wotum nieufności. Dziś gościł w Programie 1 Polskiego Radia i odniósł się do planowanej nowelizacji, która zakłada wzmocnienie roli kuratora oświaty. Taka osoba będzie mogła sprzeciwić się wejściu do szkół różnych organizacji, które miałyby np. prowadzić zajęcia, chociażby z edukacji seksualnej. Uderzył też w opozycję i zdradził zamierzenia co do prowadzenia zajęć w szkołach.Minister edukacji i nauki nie tylko zwrócił się do opozycji w ostrych słowach, ale też skomentował sytuację na Węgrzech. Jest zwolennikiem tamtejszej ustawy dotyczącej szkolnictwa.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
19.07.2021 10:44 Kobiety wyjdą na ulice w całej Polsce. Wszystko po słowach doradcy ministra Czarnka

Już dziś pod siedzibą Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie oraz siedzibami kuratoriów, szkół i placówek edukacyjnych na terenie całej Polski rozpocznie się akcja sprzeciwu wobec skandalicznej wypowiedzi doradcy ministra Przemysława Czarnka o konieczności „ugruntowania cnót niewieścich” wśród młodych dziewcząt. Wypowiedź dotyczyła nowego planu oświatowego, opracowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, który zakłada m.in. „właściwą organizację zajęć edukacyjnych wychowania do życia w rodzinie” oraz kształtowanie „właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie”.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
13.07.2021 10:06 Doradca Czarnka o szczegółach nowego planu oświatowego. "Ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich"

Ministerstwo Edukacji i Nauki dąży do wdrożenia w roku szkolnym 2021/2022 nowych filarów oświaty w Polsce. Do niepublicznego dokumentu zaaprobowanego przez szefa resortu edukacji Przemysława Czarnka dotarła redakcja „Gazety Wyborczej”. Doradca ministra edukacji ujawnił szczegóły jego nowego planu.Jak przekazał dr Paweł Skrzydlewski w rozmowie z konserwatywnym „Naszym Dziennikiem”, nowy rządowy program ma skupiać się m.in. na „ugruntowaniu dziewcząt do cnót niewieścich” oraz ma być „osadzony na zdrowej antropologii, która widzi w człowieku osobę, a nie wyłącznie płeć”.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
08.07.2021 12:17 RMF: Rząd ma plan, na hybrydową naukę w szkołach. Zadecyduje sytuacja pandemiczna

Z nieoficjalnych informacji przekazanych przez redakcję RMF wynika, że rząd rozważa wprowadzenie nauki hybrydowej w następnym roku szkolnym w związku z przewidywaniami ekspertów dotyczącymi nadejścia tzw. czwartej fali pandemii.Dziennikarze stacji przekazali, że o pomyśle hybrydowej nauki od nowego roku szkolnego dyskutuje obecnie działająca przy premierze Rada Medyczna, a także Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
08.07.2021 09:37 Czarnek potwierdził, co się stanie z dziećmi, które nie będą chodzić na religię

Minister Czarnek poruszył temat obowiązkowych lekcji religii w audycji „W otwarte karty” na antenie radiowej Jedynki. Przedstawiciel rządu podkreślił, że jego resort będzie dążył do przywrócenia nakazu wyboru pomiędzy lekcjami religii a etyki.Jak wskazał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, obecna sytuacja, w której uczeń może nie brać udziału zarówno w lekcjach religii jak i etyki, upośledzają krajowe szkolnictwo i ogranicza funkcję wychowawczą placówek.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
05.07.2021 20:51 Minister Czarnek o powrocie do szkół: „Musimy mieć w swoich planach alternatywne rozwiązania”

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był gościem audycji „W otwarte karty” Programu Pierwszego Polskiego Radia. Szef resortu przyznał, że choć obecnie zakładany jest scenariusz wrześniowego powrotu dzieci do nauki stacjonarnej, to Ministerstwo zakłada również „alternatywne rozwiązania” w związku z prognozowaną przez ekspertów tzw. czwartą falą pandemii koronawirusa.- Przygotowujemy się na powrót do szkół 1 września w trybie stacjonarnym, ale musimy mieć w swoich planach alternatywne rozwiązania na wypadek, gdyby czwarta fala pokrzyżowała nasze plany - podkreślił minister edukacji.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
22.06.2021 09:00 Przemysław Czarnek nie wyklucza powrotu do nauki hybrydowej we wrześniu

Przemysław Czarnek postanowił zabrać głos na temat powrotu do nauki zdalnej lub hybrydowej już we wrześniu. Minister nie wyklucza tego drugiego rozwiązania, pod warunkiem, że wirus Delta będzie zagrażać zdrowiu i życiu Polaków.Rok szkolny 2020/2021 jeszcze oficjalnie się nie zakończył, a nauczyciele, rodzice i uczniowie już są myślami przy wrześniu. Przemysław Czarnek zachęca do szczepień i tłumaczy, na co trzeba być przygotowanym już za lekko ponad dwa miesiące.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
21.06.2021 09:36 Ludzie od Rydzyka będą uczyć dzieci w szkołach. Minister Czarnek przygotował "niespodziankę"

Minister Czarnek już jakiś czas temu zapowiedział, że obowiązkowe będzie uczęszczanie dzieci na religię bądź etykę. Właśnie dowiedzieliśmy się, że nowy zaciąg etyków będzie szkolił się m.in. w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej powiązanej z Tadeuszem Rydzykiem. Przyszłych edukatorów, zupełnym przypadkiem, wykształcą również inne uczelnie o zabarwieniu katolickim. Ministrowi edukacji i nauki bardzo nie podoba się obecna sytuacja, w której rodzice mogą zadecydować o tym, aby ich dzieci nie uczęszczały ani na religię, ani na etykę. Dlatego ministerstwo chce wprowadzić zmianę, na której mocy wybranie jednej z dwóch powyższych opcji będzie obligatoryjne.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
18.06.2021 10:45 Na poniedziałek zapowiedziano protest pod siedzibą Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie

W poniedziałek 21 czerwca 2021 roku tysiące osób wyjdzie na ulice Warszawy w proteście przeciwko reformom w oświacie, która zapowiada Ministerstwo Edukacji i Nauki pod wodzą Przemysława Czarnka. Strajk odbędzie się pod hasłem „Czarnek, idź precz!”.Resort edukacji zapowiedział poważne zmiany w prawej oświatowym, a projekt planowanych nowelizacji ma zostać przyjęty przez rząd do końca drugiego kwartału. Propozycje ministerstwa nie spotkały się jednak z pozytywną reakcją wśród przedstawicieli krajowych placówek oświatowych.

Przemysław Czarnek o uczniach
06.05.2021 16:11 Przemysław Czarnek zabrał głos ws. powrotu do szkół

Minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek zapowiedział, że ewentualny powrót dzieci do szkół zależy przede wszystkim od sytuacji epidemicznej w kraju. Jeśli po świętach nastąpi poprawa, jest szansa, że uczniowie zaczną ponownie uczęszczać na zajęcia stacjonarne.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 15:08 Minister Czarnek podał prawdopodobną datę powrotu dzieci z klas 1-3 do szkół

Rząd zadecydował o ponownym przedłużeniu nauki zdalnej, która miała obowiązywać do 18 kwietnia 2021 roku. Minister Czarnek przekazał, że uczniowie pozostaną w domach jeszcze przez tydzień i wyraził nadzieję, że ostateczny powrót do najmłodszych klas do szkół nastąpi od 26 kwietnia.