Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > W "Faktach" zakpiono z ministra Czarnka. "Z homo sapiens wyewoluował homo minister"
Irmina Jach
Irmina Jach 26.09.2021 11:16

W "Faktach" zakpiono z ministra Czarnka. "Z homo sapiens wyewoluował homo minister"

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Screen z "Faktów" prod. TVN

Nie milkną echa po głośnej wypowiedzi Przemysława Czarnka o małżeństwie i miliardach lat ludzkości. Dziennikarze "Faktów" postanowili dać ministrowi edukacji przyspieszoną lekcję biologii. Szyderczy materiał wzbudził duże zainteresowanie widzów.

Pod koniec sobotniego wydania "Faktów" Piotr Kraśko postanowił przypomnieć widzom kontrowersyjną wypowiedź Przemysława Czarnka z ubiegłego tygodnia. Zapowiadając materiał Pawła Abramowicza, pokusił się o ironiczny komentarz.

"Fakty" zakpiły z ministra Czarnka

- Była pani premier opowiadała kiedyś o naszych dzielnych przodkach rzucających kamieniami w dinozaury, ale to jest nic. Minister edukacji zabrał nas w o wiele dalszą podróż - mówił Piotr Kraśko na antenie TVN.

W reportażu "Faktów" padały takie hasła jak: "Z homo sapiens wyewoluował homo minister" oraz że "holenderskie bociany mają odmienne zdanie niż polski minister", które były bezpośrednim nawiązaniem do wypowiedzi Przemysława Czarnka.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Przypominamy, że minister edukacji publicznie ogłosił, że "małżeństwo to jest termin z prawa rzymskiego, znany już przed wiekami, który oznacza związek kobiety i mężczyzny. Coś takiego jak małżeństwo jednopłciowe w przyrodzie nie istnieje".

Paweł Abramowicz - powołując się na przykłady holenderskich bocianów czy polskich flamingów - zasugerował szefowi MEN, że powinien się doedukować z biologii. Wspomniane zwierzęta małżeństw nie zawierają, ale tworzą związki jednopłciowe i czasem wychowują "adoptowane" dzieci.

- Na miliardy lat świetlnych pan minister odleciał. Wszak homo sapiens zawiera związki takie i owakie od skromnych, mniej więcej, 200 tysięcy ziemskich lat, ale takie widać prawo omylnej ewolucji, że tworzy stwory nie z tej ziemi - skwitował dziennikarz.

Nie mieli litości

Tuż po zakończeniu wypowiedzi Pawła Abramowicza na ekranie pojawiło się zdjęcie Przemysława Czarnka w towarzystwie ogromnej maskotki. Ironiczny materiał został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez widzów.

Przypominamy, że obecny minister edukacji jest absolwentem Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i doktorem nauk prawnych. W 2015 roku uzyskał habilitację. Przez ostatnie lata był wykładowcą na licznych uczelniach wyższych, między innymi na lubelskim KUL-u.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: "Fakty" TVN