Barbara Skrzypek przez lata była jedną z najważniejszych postaci w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego. Niewiele osób spoza politycznych kręgów znało jej twarz, ale jej nazwisko budziło respekt w obozie PiS. Teraz jej nagła śmierć staje się przedmiotem spekulacji i politycznych rozważań. Jaka była prywatnie? Zdradzili to w rozmowie z "Faktem" jej sąsiedzi.
Donald Trump poinformował o zakończonej, godzinnej rozmowie telefonicznej z Wołodymyrem Zełenskim. Jak przekazał amerykański prezydent, rozmowa dotyczyła m.in. jego wcześniejszego kontaktu z Władimirem Putinem. Trump jest przekonany, że strony konfliktu są coraz bliżej osiągnięcia porozumienia.
Śmierć Beaty Skrzypek wywołała ogromne poruszenie wśród polityków PiS, a część z nich zaczęła łączyć jej zgon z przesłuchaniem, w którym niedawno brała udział. Prokurator Ewa Wrzosek, która przesłuchiwała 66-latkę, wyjawiła, że zaczęto wobec niej kierować nie tylko pomówienia, ale również groźby karalne, dlatego też, w trosce o swoje bezpieczeństwo, podjęła istotną decyzję i złożyła stosowny wniosek dotyczący policyjnej ochrony.
Środa okazała się bardzo gorącym dniem w Sejmie. Jednym z najbardziej zaskakujących momentów okazało się wystąpienie Sławomira Mentzena, który z mównicy zwrócił się bezpośrednio do posłów koalicji rządzącej. Na sali nagle rozległy się krzyki.
Barbara Skrzypek, bliska współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego, zmarła w sobotę 15 marca. Po tym przykrym wydarzeniu stronnicy prawicy oraz ich media zaczęli kwestionować bezstronność prokuratorki Ewy Wrzosek oraz Adama Bodnara. Co mówi o tej sprawie Kaczyński oraz jego podopieczni?
Od momentu, gdy pojawiły się informacje dotyczące śmierci Barbary Skrzypek, część polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością snuje domysły, co mogło stać za jej zgonem. Głos zabrał także Jarosław Kaczyński, który odejście 66-latki powiązał z przesłuchaniem, w którym brała udział kilka dni wcześniej. Prokuratura podjęła istotną decyzję - odbędzie się sekcja zwłok bliskiej współpracownicy prezesa PiS.
Karol Nawrocki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta, znalazł się w centrum medialnej burzy po ujawnieniu przez Onet jego wieloletniego posługiwania się fikcyjną tożsamością. Początkowo miał być to jedynie pseudonim literacki użyty do napisania biografii "Nikosia", trójmiejskiego gangstera.... z czasem wykorzystywano go do innych celów.
W sobotę 15 marca media obiegły informacje dotyczące śmierci Barbary Skrzypek, bliskiej współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego. Część polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością jej zgon wiąże z przesłuchaniem, w którym brała udział zaledwie kilka dni wcześniej. Wiadomo, że Barbara Skrzypek prywatnie była matką - czym zajmuje się jej syn?
W niedzielne popołudnie przed budynkiem Prokuratury Okręgowej w Warszawie pojawiły się znicze i kwiaty. To gest, który miał nawiązywać do niedawnej śmierci Barbary Skrzypek, wieloletniej współpracowniczki Jarosława Kaczyńskiego. Jej odejście i okoliczności z nim związane stały się źródłem wielu kontrowersji.
W sobotę, 15 marca, doszło do nagłego zgonu Barbary Skrzypek, wieloletniej współpracowniczki prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Informacja o jej śmierci wywołała falę spekulacji i pytań dotyczących okoliczności tego zdarzenia. Warszawska prokuratura regionalna podjęła właśnie kluczową decyzję ws. wyjaśnienia śmierci Barbary Skrzypek.
Kampania wyborcza nabiera tempa, a jej uczestnicy nie szczędzą ani sił, ani słów, by przekonać wyborców do swojego kandydata. Ostatnie wydarzenia pokazały, że każde spotkanie może przynieść nieoczekiwane momenty, które na długo zapadają w pamięć. Na ostatnim wiecu wyborczym Karola Nawrockiego niemałą wpadkę zaliczył Jarosław Kaczyński.
W ostatnich dniach oczy świata są skierowane na dynamicznie rozwijającą się sytuację na Bliskim Wschodzie. Rebelianci Huti zapowiedzieli, że planują ponownie blokować izraelskie statki, na co postanowiły zareagować Stany Zjednoczone.
Żałoba w obozie Prawa i Sprawiedliwości. W sobotnie popołudnie Telewizja Republika poinformowała o śmierci Barbary Skrzypek - bliskiej współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego. Słynna "pani Basia” była wieloletnią dyrektorką biura PiS. Tymczasem prezes ugrupowania zasugerował, co mogło być przyczyną tragedii.
Donald Tusk został wyprowadzony z równowagi. W mediach społecznościowych opublikował nagranie, które stanowi jego reakcję na ostatnie działania polityków powiązanych z partią PiS. “Słuchaj, prezesie Kaczyński, ludzie byli wam gotowi zapomnieć wiele złych rzeczy, ale tego naród wam nie wybaczy”, stwierdził.
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przekazał ważne wieści w sprawie TV Republika. Okazało się, że została udzielona zgoda na zmianę nazwy i charakteru stacji. Wiemy, na co muszą przygotować się telewidzowie. W wypowiedzi przewodniczącego KRRiT nie zabrakło także kwestii skarg, które wpłynęły na nadawcę. Oto szczegóły.
Niespodziewane oskarżenia, polityczne napięcia i pytania bez odpowiedzi – sprawa, która w ostatnich dniach wywołała burzliwą dyskusję, budzi coraz większe emocje. Główny bohater wydarzeń odpiera zarzuty, wskazując na swoje obowiązki i przypominając o kluczowych faktach. Sprawa trafia do prokuratury, a jej finał może mieć istotne konsekwencje na politycznej scenie.
Od kilku dni media huczą o tymczasowym aresztowaniu posła Prawa i Sprawiedliwości Dariusza Mateckiego. Niedawno pojawiła się informacje o przeniesieniu polityka do innego zakładu. Tymczasem w środowe popołudnie wypłynęły kolejne piorunujące wieści. Wydano pilny komunikat.
Michał Chorosiński swoją artystyczną karierę rozwija już od wielu lat, a od niedawna pełni funkcję dyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Prywatnie żonaty jest z Dominiką Chorosińską, lecz ich małżeństwo owiane jest licznymi kontrowersjami. Teraz aktor zdradził, że z powodu politycznego zaangażowania żony spotyka się z nieprzychylnymi komentarzami, a niektórzy zarzucają mu, że otrzymał pracę dzięki protekcjom żony. Czy tak faktycznie było?
Niespodziewane działania i zmiany, które zapadły w ostatnich godzinach, rzucają nowe światło na sytuację Dariusza Mateckiego. Oficjalne informacje przekazane przez prokuraturę budzą wiele pytań, a obrońca zainteresowanego twierdzi, że został pominięty w kluczowej kwestii. Sprawa nabiera tempa, a jej kolejne wątki wskazują na znacznie szerszy kontekst.
Zmarł były poseł i europoseł, znany ze swojej kontrowersyjnej działalności w polityce. Przez lata jego przypadek stanowił centralny punkt dyskusji dotyczących wymiaru sprawiedliwości w Polsce oraz odpowiedzialności posłów za wypowiadane słowa. Jego najgłośniejszą aferą była ta, gdy nazwał policjantów “palantami”. Po śmierci polityka głos w mediach zabrał Grzegorz Braun, pisząc: “Podziękować już nie zdążę w tym życiu, może w przyszłym”.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaskoczył wszystkich zebranych podczas gali wręczenia Nagrody imienia Tarasa Szewczenki, która odbyła się w niedzielę 9 marca. W pewnym momencie powiedział coś, co rozbawiło niemal całą salę. Rozległy się oklaski, część osób wstała z miejsc.
Mianowany przez Donalda Trumpa na ambasadora USA w Polsce, Thomas Rose, postanowił odnieść się do wpisu Lewicy, związanego z propozycją uchwalenia nowego podatku, który miałby być płacony przez największe firmy technologiczne. Zapowiedział, że ruch prezydenta USA na ten pomysł może być bolesny w konsekwencjach.
Elon Musk po raz kolejny zaatakował w swoim wpisie szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego. Niebywałe, co tym razem napisał amerykański miliarder i współpracownik prezydenta USA Donalda Trumpa. Na linii Musk-Sikorski zaiskrzyło już wczoraj, gdy ten pierwszy nazwał polskiego ministra "małym człowiekiem".
Po zaskakującej wymianie zdań pomiędzy Radosławem Sikorskim Elonem Muskiem i Marco Rubio, głos postanowił zabrać Tomasz Sakiewicz. Szef TV Republika w swoim wystąpieniu poruszył wiele zaskakujących kwestii - nie tylko zaczął straszyć Polaków, ale także uderzył w polskiego polityka.
Bliska współpracownica Karola Nawrockiego jest synową Wiktora Hajduka. To były działacz tajemniczej prosowieckiej organizacji z czasów PRL. Stawiał w niej pierwsze kroki Sławomir Cenckiewicz, mentor Nawrockiego. W aktach organizacji figuruje Anatolij Szarkow, wice-attaché wojskowy ZSRR.
Decyzja sądu o tymczasowym aresztowaniu posła PiS Dariusza Mateckiego wstrząsnęła polską sceną polityczną. Zatrzymanie i przedstawienie mu poważnych zarzutów wywołało lawinę pytań o kulisy politycznego procederu, w którym wzięło udział wielu prominentnych działaczy. Mimo iż sprawa jest w toku, już teraz pojawiają się poważne oskarżenia dotyczące działań, które mogą mieć daleko idące konsekwencje dla polskiego wymiaru sprawiedliwości i jego funkcjonowania.
W 2017 roku do prawa farmaceutycznego została wprowadzona zasada “Apteka dla aptekarza”, której celem było blokowanie liczby aptek dla sieci przekraczających ich dopuszczalne limity. Zgodnie z obowiązującymi dziś przepisami punkt apteczny może zostać otwarty wyłącznie przez farmaceutów lub spółki farmaceutyczne, ale jeden podmiot może posiadać maksymalnie 4 apteki w całym kraju. Jak stwierdza portal Pacjenci, “to bardzo restrykcyjne prawo, a także kontrowersyjne i wzbudzające wiele emocji”.
Warszawski plac Piłsudskiego po raz kolejny stał się miejscem wydarzeń, które przyciągnęły uwagę opinii publicznej. Choć zgromadzeni przyszli tam, aby w teorii upamiętnić pamięć ofiar Katastrofy Smoleńskiej , atmosfera szybko stała się napięta. Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego zostało zakłócone w sposób, którego nikt się nie spodziewał.