Goniec.pl > Polityka

Polityka

Polityka - podejmowanie decyzji w ramach procesu sprawowania władzy i gry o władzę, w którym biorą udział rozmaite podmioty,

debata
25.09.2023 09:08 Skandaliczna sytuacja w studio TVN24. Te słowa padły na wizji, natychmiast rozpętały burzę w sieci

W programie TVN24 "Czas decyzji: Debata 2023. Wybory kobiet" doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy kandydatkami poszczególnych partii politycznych. Największy skandal wywołał jednak lekceważący komentarz kandydatki Konfederacji Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Poszło o kwestię prawa do aborcji. Prowadząca debatę Monika Olejnik musiała interweniować. Nagranie natychmiast obiegło sieć.

Bogdan Rymanowski
25.09.2023 08:21 Awantura w studio Polsatu. Bogdan Rymanowski musiał stanowczo interweniować

Podczas "Śniadania Rymanowskiego w Polsat News" doszło do kolejnej przedwyborczej awantury pomiędzy politykami. Tym razem poszło o głośny film Agnieszki Holland "Zielona granica". W pewnym momencie prowadzący Bogdan Rymanowski musiał interweniować. Podjął bardzo niecodzienną, ale stanowczą decyzję wobec gości.

Jarosław Kaczyński
24.09.2023 12:03 Niebywałe sceny na spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim. Do sieci wyciekło nagranie

Prawo i Sprawiedliwość nie znosi nieprzewidywalności i spontaniczności. Partia Jarosława Kaczyńskiego chciałaby kontrolować wszystkich i wszystko, nawet to, jak na jej lidera reagują zgromadzeni na wiecach obywatele. Właśnie dlatego, podczas jednego z ostatnich spotkań, ugrupowanie posunęło się do wyjątkowo perfidnej manipulacji. Na nieszczęście rządzących, wszystko udało się uwiecznić na krążącym w sieci nagraniu.

tvp info
23.09.2023 16:15 Potężna awantura w TVP Info, krzyki na wizji. "To jest hańba"

W studio TVP Info doszło do kolejnego przedwyborczego politycznego spięcia. W trakcie piątkowego wydania programu "Forum" prowadzonego przez Adriana Klarenbacha doszło do niemałej awantury pomiędzy posłankami obozy władzy i opozycji. Padły stanowcze słowa, w tym wyzwiska i groźby.

z ostatniej chwili
22.09.2023 12:42 Poseł PO Borys Budka zaatakowany w Galerii Katowickiej

Jak donosi Interia, poseł PO Borys Budka został napadnięty w piątek w Galerii Katowickiej, został mu wytrącony telefon z ręki. Ze wstępnych informacji wynika, że doszło do zniszczenia mienia. Sprawca miał zostać zatrzymany, a poseł składa zeznania na policji.

orędzie Elżbiety Witek
16.09.2023 20:37 Orędzie marszałek Sejmu Elżbiety Witek. "Gdyby rządził Tusk, na ulicach płonęłyby samochody"

Po tym, jak swoje orędzie wygłosił marszałek Senatu Tomasz Grodzki, na podobny krok zdecydowała się marszałek Sejmu Elżbieta Witek. W sobotę 16 września polityczka odniosła się do tzw. afery wizowej w polskim rządzie. - Kłamstwa nie mogą pozostać bez odpowiedzi - oznajmiła, po czym roztoczyła przed Polakami złowrogą wizję, jeśli tylko ci zagłosują w wyborach na opozycję.

Tomasz Grodzki
15.09.2023 20:13 Orędzie Grodzkiego do Polaków. "To największa afera z jaką mierzyliśmy się w XXI wieku"

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wygłosił 15 września wieczorem specjalne orędzie w związku z aferą wizową. Padły zdecydowane słowa.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
15.09.2023 14:58 Trzęsienie ziemi w MSZ po "aferze wizowej". Jest pilny komunikat

Afera wizowa to zdaniem Najwyższej Izby Kontroli, jedna z największych afer ostatnich lat. Okazuje się, że jej skutki dotkliwie dotknęły również działania Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Poleciały pierwsze głowy. Instytucja postanowiła wydać oficjalny komunikat w sprawie. Co przekazała?

Marian Banaś
15.09.2023 09:46 Marian Banaś przekazał zaskakujące doniesienia. "Jest plan aresztowania mojego syna"

Marian Banaś w rozmowie z RMF FM przekazał szokujące informacje. Jak informuje Szef Najwyższej Izby Kontroli, rząd ma przygotowany plan aresztowania jego syna, a także niektórych pracowników organu kontrolnego. Polityk twierdzi, że władze chcą go w ten sposób zastraszyć i zablokować publikację kolejnych niekorzystnych dla rządu raportów.

seniorka
14.09.2023 22:38 Zapadła w śpiączkę za rządów PO, wybudziła się w czasach PiS. "To wszystko katastrofa"

Pani Felicja po sześciu latach wybudziła się ze śpiączki. Nowa rzeczywistość była dla niej zupełnie inna, niż ta, którą pamiętała. Kiedy 86-letnia kobieta poważnie zachorowała, u władzy była Platforma Obywatelska. Pani Felicja świadomość odzyskała natomiast w samym środku rządów PiS. Seniorka jednoznacznie i bez ogródek wypowiada się obecnie w tematach politycznych.

politycy
13.09.2023 22:06 Sąd zadecydował. TVP musi przeprosić w "Wiadomościach"

Porażka TVP w trybie wyborczym. Wczoraj 12 września informowaliśmy o pozwie, jaki wobec Telewizji Polskiej wytoczyli Bezpartyjni Samorządowcy. Dzisiaj pojawiła się informacja o tym, że ugrupowanie wygrało w sądzie z telewizją. Sąd zadecydował o wyroku.

znicz
12.09.2023 17:53 Nie żyje polityk PiS. Zginął w tragicznym wypadku drogowym

Nie żyje polityk Prawa i Sprawiedliwości, samorządowiec PiS z powiatu tarnobrzeskiego oraz wicedyrektor WORD w Tarnobrzegu. Zginął w tragicznym wypadku drogowym w Nowym Grębowie na Podkarpaciu. Z ustaleń służb wynika, że zasłabł na chwilę przed zderzeniem z innym pojazdem.

gotówka
06.09.2023 22:44 13 i 14. emerytura do likwidacji? Zaskakujące wieści dla seniorów

Tuż przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi politycy Konfederacji, Sławomir Mentzen oraz Przemysław Wipler zapowiadają zniesienie 13. i 14. emerytury. Również podobne zdanie co do tego świadczenia ma kandydat Trzeciej Drogi, Ryszard Petru. Czy emeryci mają się czego obawiać?

sejm
06.09.2023 21:03 Wybory 2023. Jest najnowszy sondaż wyborczy. Jarosław Kaczyński ma powody do świętowania

Do wyborów parlamentarnych zostało już nieco ponad miesiąc. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 Zjednoczona Prawica mocno zyskuje, a jej rywale tracą poparcie. Jeśli Jarosław Kaczyński dogada się z Konfederacją, jego ugrupowanie będzie mogło nadal rządzić.

awantura
24.08.2023 19:19 Awantura podczas zbieraniu podpisów przez radnego dla PiS. "Dziady do domu"

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Najbliższy czas to czekająca nas kampania wyborcza i zbiórka podpisów pod listami kandydatów. Właśnie to ostatnie zakończyło się skandalem i ogromną awanturą we Wrocławiu. Radny Rady Miejskiej, Michał Kurczewski z Prawa i Sprawiedliwości naraził się na nieprzyjemności. Poleciały niewybredne hasła.

Aleksander Kwaśniewski
22.08.2023 17:58 Aleksander Kwaśniewski przeszedł operację. Odwołał wszystkie wystąpienia publiczne

Były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski przeszedł operację kolana. W związku z przedłużającym się procesem rehabilitacji zmuszony był odwołać wszelkie wystąpienia publiczne zaplanowane na sierpień. Jak twierdzą ludzie z otoczenia byłego prezydenta, zabieg ten był od dawna planowany.

konferencja
22.08.2023 16:49 Awantura na konferencji KO, dziennikarz TVP prawie krzyczał. "Jest czymś szokującym"

Posłowie Koalicji Obywatelskiej, Marcin Kierwiński i Maciej Lasek zorganizowali we wtorek 22 sierpnia konferencję prasową, dotyczącą incydentu z policyjnym Black Hawkiem. Zaznaczyli, że maszyna została użyta do kompanii wyborczej, a za jej naprawę zapłacą z własnych kieszeni podatnicy. W trakcie konferencji doszło do spięcia z pracownikiem TVP.

wybory
12.08.2023 10:38 Drugie pytanie referendalne wywołało burzę w sieci. Internet zalała fala komentarzy

Ogłoszono w mediach społecznościowych drugie pytanie w referendum. Ma ono dotyczyć wieku emerytalnego. Po jego ogłoszeniu internet zalała fala komentarzy i oburzenia. 

tvp info
09.08.2023 14:14 Niecodzienne sceny w studio TVP. Dziennikarka straciła panowanie

Programy polityczne wywołują u zaproszonych do studia gości zazwyczaj wielkie emocje. Zwłaszcza te prowadzone w Telewizji Polskiej. Tak było i tym razem, kiedy politycy z różnych ugrupowań starli się ze sobą w programie „Minęła 20”,  prowadzonym przez Ewę Bugałę. W pewnym momencie to nawet sama redaktor nie mogła powstrzymać się od śmiechu. Co było tego powodem?

agencja kosmiczna
09.08.2023 13:39 To już pewne, Polak poleci w kosmos. Jest oficjalna decyzja

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że polski astronauta poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Nie padło jeszcze nazwisko konkretnej osoby, ale najbliżej tego celu jest Sławosz Uznański z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

komisja wyborcza
04.08.2023 12:10 Wyższe pieniądze za pracę w komisji wyborczej. Podajemy kwoty i wymogi

Państwowa Komisja Wyborcza na mocy przyjętej uchwały podwyższyła diety dla członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu i Senatu. W górę pójdą wszystkie stawki. Na jaką kwotę można liczyć i kto może zgłosić się do pracy w komisji? Odpowiadamy na te pytania.

śmigłowce
01.08.2023 22:51 Białoruskie śmigłowce nad Polską. Strona polska wydała pilny komunikat

Ministerstwo Obrony Narodowej potwierdza, że w rejonie Białowieży dwa białoruskie śmigłowce naruszyły dziś polską przestrzeń powietrzną. Miały one realizować szkolenie w pobliżu granicy. Polska wzywa białoruskiego charge d’affaires, z kolei MON Białorusi zaprzecza i twierdzi, że stanowisko Polski jest "naciągane".

program
23.07.2023 22:06 W studiu TVN24 wrzało. Michał Kamiński ostro o komendancie policji: "Śmieszny koleś".

W ostatnim odcinku programu "Kawa na ławę" w TVN24 jednym z głównych tematów była głośna w ostatnich dniach sprawa pani Joanny. Politycy obozu władzy bronili policyjnych działań oraz apelowali o cierpliwość w kwestii wyjaśniania całej sytuacji. Opozycja z kolei wypominała inne skandale związane z działaniami funkcjonariuszy. - W Polsce niebezpiecznym miejscem jest gabinet komendanta głównego policji, bo ten śmieszny koleś wysadza własny granatnik we własnym gabinecie - nie hamował się Michał Kamiński.

sejm
14.07.2023 10:56 "Ustawa Kamilka" przegłosowana. Nie wszyscy ją poparli

Wczoraj w Sejmie posłowie zdecydowali o uchwaleniu nowelizacji Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, tzw. „ustawę Kamilka”. Ma ona wzmocnić ochronę dzieci przed przemocą, przewiduje szereg nowych rozwiązań, m.in. wdrożenie standardów ochrony dzieci, obowiązek analiz najpoważniejszych przypadków przemocy czy wprowadzenie kwestionariusza oceny ryzyka. Przeciwko nowym przepisom zagłosowali jedynie posłowie z Konfederacji oraz Wolnościowcy, którzy wcześniej ją opuścili.

sejm
07.07.2023 22:56 800 plus uchwalone. Co trzeba wiedzieć o tym świadczeniu według nowych zasad?

Sejm właśnie podjął ostateczną decyzję. Od 1 stycznia 2024 roku świadczenie 500 plus zostanie podniesione o 300 zł. Jakie będą zasady nowego rządowego programu? Co się zmieni? Są pewne kwestie, o których warto wiedzieć. 

wybory
03.07.2023 15:00 Posłowie PiS chcą zmian w ustawie o referendum. Projekt wpłynął do Sejmu

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o referendum ogólnokrajowym. Autorami są posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, przedstawicielem wnioskodawców jest poseł Paweł Hreniak. Zakładana nowelizacja ma umożliwić przeprowadzanie referendum w tym samym dniu, w którym odbywają się wybory: do Sejmu i Senatu, wybory prezydenckie lub wybory do Parlamentu Europejskiego.

Parlament
14.06.2023 09:17 Kto zdaniem Polaków wygra wybory? Jest najnowszy sondaż

Według najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski aż 40,9 proc. Polaków uważa, że w najbliższych wyborach najwięcej głosów zdobędzie PiS wraz z koalicjantami. Respondenci przewidują więc trzecią kadencję rządów Prawa i Sprawiedliwości. Duża część badanych sądzi jednak, że mimo wygranej partii Kaczyńskiego, to opozycja zdobędzie większość w Sejmie.

Andrzej Duda
06.06.2023 12:51 Andrzej Duda wygłosi pilne orędzie do narodu w TVP. Co się dzieje?

Już we wtorek wieczorem, 6 czerwca, prezydent Andrzej Duda wygłosi orędzie do narodu. Punktualnie o godzinie 20 prezydent wystąpi publicznie, a wiadomość o planowanym orędziu krążyła od rana w mediach. Informację potwierdziła KPRP Grażyna Ignaczak-Bandych. Czego będzie dotyczyło wystąpienie prezydenta?