Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Polityka

Polityka

Polityka - podejmowanie decyzji w ramach procesu sprawowania władzy i gry o władzę, w którym biorą udział rozmaite podmioty,

awantura
22.05.2024 16:32 Awantura polityków na parkingu. "Pana miejsce jest w celi"

We wtorek 21 maja po debacie przed wyborami do Europarlamentu w TVP Lublin, przed budynkiem telewizji doszło do spięcia pomiędzy politykami. Marta Wcisło z Koalicji Obywatelskiej skierowała w stronę Mariusza Kamińskiego z Prawa i Sprawiedliwości kilka bardzo mocnych słów. - Pana miejsce jest w celi - padło między innymi. W sieci pojawiło się nagranie z incydentu. 

politycy
21.05.2024 22:53 Awantura u Moniki Olejnik. Musiała powstrzymywać gości

Nie ma dnia bez awantury w polskiej polityce. Tym razem starli się ze sobą goszczący w programie "Kropka nad I" na antenie TVN24 europoseł PiS Adam Bielan oraz Krzysztof Śmiszek z Lewicy. Prowadząca Monika Olejnik w pewny momencie musiała zapanować nad chaosem w studio i uciszyć polityków. - Proszę nie krzyczeć! - apelowała.

Janusz Korwin-Mikke
21.05.2024 16:22 Córka Janusza Korwin-Mikkego ma nietypowe imię. I konflikty z prawem

Janusz Korwin-Mikke bez wątpienia jest jednym z najbardziej barwnych i rozpoznawalnych polityków na polskiej scenie. Autor wielu kontrowersyjnych wypowiedź, a niedawno także kandydat na prezydenta Warszawy prywatnie jest ojcem ośmiorga dzieci. Jedna z jego córek ma bardzo nietypowe imię, które w Polsce nosi zaledwie 198 kobiet.

Krzysztof Śmiszek Waldemar Buda
15.05.2024 14:51 Awantura w programie na żywo. Oburzające słowa, dziennikarka aż wstała

Potężna awantura w programie "Debata dnia" w Polsat News. Do gorącej wymiany zdań doszło tym razem pomiędzy Krzysztofem Śmiszkiem i Waldemarem Budą. Drugi z polityków w skandaliczny sposób uderzył w swojego adwersarza, wypominając mu orientację seksualną. Słowa były tak szokujące, że interweniować musiała prowadząca. Niestety, poseł PiS choć przeprosił, dziś już przeczy temu, by kogokolwiek obraził.

Aleksander Kwaśniewski
12.05.2024 17:37 Takie wykształcenie ma Aleksander Kwaśniewski. Ogromne zaskoczenie

Według rozmaitych sondaży, jako swojego ulubionego prezydenta, Polacy najczęściej wskazują Aleksandra Kwaśniewskiego. Nie każdy jednak wie, jakim wykształceniem może pochwalić się były prezydent. 

Władysław Kosiniak-Kamysz
28.04.2024 19:56 Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił wspaniałą nowinę. „3890 g szczęścia”

W niedzielne popołudnie wicepremier i minister resortu Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz pochwalił się zdjęciem świeżo narodzonego syna. Internauci pospieszyli z gratulacjami. 

Jarosław Kaczyński
26.04.2024 13:15 Ostatnia rozmowa braci Kaczyńskich. Na jaw wyszły nowe fakty

Temat lądowania w Smoleńsku pojawił się podczas czwartkowego spotkania prokuratury z rodzinami ofiar katastrofy oraz ich prawnikami. Przebieg spotkania ujawniła Małgorzata Wassermann. W jego trakcie poruszono temat rozmowy pomiędzy ówczesnym prezydentem Lechem Kaczyńskim, a jego bratem Jarosławem. To w jej trakcie prezes PiS miał wymusić lądowanie Tupolewa mimo fatalnych warunków pogodowych. 

Karol III
26.04.2024 10:43 Niepokojące informacje o zdrowiu Karola III. "Nie jest dobrze"

Według informacji opublikowanych przez amerykański serwis „The Daily Beast” stan zdrowia brytyjskiego króla Karola III jest gorszy niż może się powszechnie wydawać. Ponadto zaktualizowane miały też zostać plany pogrzebu monarchy. 

Marian Banaś
22.04.2024 16:21 Nie żyje Milan Banaś. Marian Banaś w żałobie

Szef NIK - Marian Banaś, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformował o niespodziewanej śmierci swojego brata - Milana Banasia. “Bardzo dziękuję za wszystkie kondolencje i pamięć” - napisał.  

scena
19.04.2024 15:33 Liderzy biznesu i polityki spotkają się w Poznaniu na Impact’24

Szefowie największych firm, politycy, eksperci światowego formatu m.in. Michelle Obama, Sanna Marin i Timothy Snyder, spotkają się 15-16 maja na Impact’24, największym kongresie gospodarczo-technologicznym w Polsce.Organizatorzy Impact’24 po raz kolejny mierzą wysoko. Podczas poprzednich edycji mówcami na kongresie byli m.in. Nassim Nicholas Taleb, Hillary Clinton, czy Yuval Noah Harari. W tym roku poprzeczka jest zawieszona równie wysoko. Na kongresie pojawią się wszystkie liczące się osobistości ze świata polityki, biznesu i eksperci światowego formatu. Oprócz prezesów największych polskich i globalnych firm, kluczowych inwestorów, przedstawicieli rządu i instytucji europejskich, mówcami na Impact’24 będą czołowi intelektualiści, stratedzy geopolityczni, twórcy technologii, naukowcy, a nawet nobliści.

Marek Czyż, "19.30"
16.04.2024 22:37 Kontrola w "19.30" TVP. Wyniki nie są korzystne dla Marka Czyża

Skontrolowali “19.30” TVP. Marek Czyż i jego dziennikarze mieli sporo do poprawy, ale pierwsze słowa krytyki przyniosły efekty. Czy zapowiadana “czysta woda” w Telewizji Polskiej wolna jest od politycznych wpływów? Padło stwierdzenie, że niektórzy prowadzący “zapomnieli o podstawowej zasadzie”.

Fakty
16.04.2024 13:43 Anita Werner nie chciała cytować polityka w "Faktach" TVN. "Nie wypada"

Oglądający poniedziałkowe wydanie „Faktów” w TVN przekonali się, że można powiedzieć wyjątkowo dużo… nie mówiąc zupełnie nic. Chodzi o materiał podsumowujący niedzielne wyskoki Jacka Protasiewicza w mediach społecznościowych. Anita Werner odmówiła cytowania słów polityka. 

prof. Jadwiga Staniszkis
15.04.2024 18:21 Nie żyje Jadwiga Staniszkis. Profesor miała problemy ze zdrowiem

Nie żyje prof. Jadwiga Staniszkis. Przed śmiercią zmagała się z chorobą. Wybitna socjolożka oraz analityczka polityki zmarła w wieku 81 lat. 26 kwietnia obchodziłaby swoje 82. urodziny. Wiadomość o śmierci potwierdziła córka zmarłej.

Benjamin Netanjahu
14.04.2024 22:06 Izrael odpowie na atak Iranu. Decyzja zapadła podczas posiedzenia gabinetu wojennego

Izrael odpowie na atak ze strony Iranu? W niedzielę (14.04) zakończyło się spotkanie gabinetu wojennego Izraela. Zapadła decyzja dotycząca odwetu. Państwowa telewizja przekazała obywatelom, iż rząd gotowy jest odpowiedzieć na atak, który miał miejsce dobę wcześniej. Politycy nie mogą jednak porozumieć się w kwestii szczegółów.

sejm
10.04.2024 21:26 Wpadka w Sejmie. Transmitowano zamknięte spotkanie polityków

Wpadka podczas środowego posiedzenia Sejmu. Posłowie Lewicy przebywali na zamkniętym spotkaniu klubu i nie mieli pojęcia, iż w wyniku błędu technicznego, ich spotkanie jest transmitowane w hotelu poselskim. Kancelaria Sejmu zabrała już głos w tej sprawie.

pomnik smoleński
10.04.2024 10:21 Incydent przed pomnikiem smoleńskim. Interweniował Marek Suski

W środę (10 kwietnia) rano na Placu Piłsudzkiego w Warszawie pojawili się politycy PiS, którzy chcieli uczcić pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Obecni na miejscu byli także przedstawiciele tzw. “Lotnej Brygady” chcący złożyć własny wieniec. To nie spodobało się jednak dwójce posłów, którzy wdali się z nimi w dyskusję. Padły poważne oskarżenia, musiała interweniować policja.

Joanna Dunikowska-Paź
09.04.2024 21:16 Nietypowy początek "19:30". Na ekranie nagle pojawił się komunikat

Nietypowo rozpoczęło się wtorkowe wydanie głównego serwisu informacyjnego TVP "19:30". 9 kwietnia chwilę przed startem programu widzowie zobaczyli na ekranach ważny komunikat. Po chwili przywitał ich widok Joanny Dunikowskiej-Paź.

Licznik prądu
09.04.2024 15:39 Wyższe rachunki za prąd. Będzie pakiet pomocowy

W związku ze zbliżającym się odmrożeniem cen prądu resort klimatu i środowiska planuje przygotować wsparcie, które zamortyzuje wzrosty cen w drugiej połowie roku. Na pomoc państwa liczyć będą mogły tylko wybrane grupy. 

Nauka jazdy
09.04.2024 11:04 Ważne zmiany w prawach jazdy odłożone. Kluczowe wieści dla kandydatów

Nie będzie zapowiadanych na początek przyszłego roku zmian w sposobie szkolenia kierowców zawodowych. Do Rządowego Centrum Legislacji trafił projekt, który przesuwa w czasie obowiązek rozszerzenia parku pojazdów szkół nauki jazdy o ciągniki siodłowe i naczepy. 

urna wyborcza
08.04.2024 17:44 PKW przekazało najnowsze dane. Mamy już prawie wszystkie wyniki

- Musimy otrzymać protokoły wyników głosowania ze wszystkich obwodów. Do pełni szczęścia niewiele brakuje. W przypadku wyników do sejmików mamy dane z 99,9 proc. obwodów głosowania. Jeśli chodzi o rady gminy, mamy wyniki z 99,99 proc. obwodów głosowania. Jeśli chodzi o wyniki głosowania na prezydentów, wójtów, burmistrzów, mamy dane z 99,98 proc. obwodów - przekazał na najnowszej konferencji przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. 

Krzysztof Kwiatkowski
07.04.2024 21:31 Wybory samorządowe 2024. Krzysztof Kwiatkowski: Kampania nudna, wyniki ciekawe

Senator KO Krzysztof Kwiatkowski był gościem wieczoru wyborczego w studiu Gońca. Choć Prawo i Sprawiedliwość wygrało, polityk nie uważa tego za wielki sukces: - Kaczyński powinien dziś szybko ogłaszać sukces, bo ten sukces będzie blednąć z każdym dniem.

tabliczka komisji wyborczej
07.04.2024 19:18 Wybory samorządowe 2024. Najnowsze dane o frekwencji

Znane są najnowsze dane dotyczące frekwencji wyborczej w odbywającej się dzisiaj I turze wyborów samorządowych 2024. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła na konferencji, że do godziny 17 do urn poszło 39,43 proc. uprawnionych do głosowania. To mniej niż w analogicznym okresie w wyborach w 2018 r. Kolejne dane spłyną o godzinie 22.

Rafał wojda TVN
04.04.2024 10:32 Skandal na antenie TVN24. KRRiT wkracza do akcji

We wtorek w porannym programie “Wstajesz i wiesz” emitowanym na antenie TVN24, dziennikarz stacji Rafał Wojda, komentując prezydenckie weto ustawy dotyczącej tabletki “dzień po”, mówił o potencjalnym seksie Andrzeja Dudy z 15-latką. Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, sprawą ma się zająć Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. 

Jarosław Kaczyński
03.04.2024 10:54 Mocne wyznanie polityka PiS tuż przed wyborami. "Przegramy"

W najbliższą niedzielę odbędą się w Polsce wybory samorządowe. Mało optymistyczne nastroje panują w Prawie i Sprawiedliwości. “Przegramy” - wyznaje Jan Krzysztof Ardanowski. Jeden z czołowych polityków partii Jarosława Kaczyńskiego, podkreśla również brak zdolności koalicyjnych swojego ugrupowania. 

świeczka
27.03.2024 10:00 Nie żyje poseł Platformy Obywatelskiej. "Fantastyczny człowiek, lekarz, przyjaciel"

Smutna wiadomość ze świata polityki. W środę 27 marca poinformowano o śmierci posła Platformy Obywatelskiej Rajmunda Millera. Polityk odszedł w wieku 69 lat. W mediach społecznościowych pożegnał go m.in. Bartosz Arłukowicz. 

Szymon Hołownia
18.03.2024 22:57 Kierowcy się ucieszą. Hołownia chce ich uratować przed opłatą

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiedział, że Polska wycofa się ze zobowiązania z wprowadzenia opłaty dla właścicieli samochodów spalinowych. Jest to jednym z warunków przyznania Polsce pieniędzy z KPO. Hołownia poinformował o tym na swoim koncie w portalu X. 

Jarosław Kaczyński, Donald Tusk
18.03.2024 22:02 Zaskakujące wyniki najnowszego sondażu. Kaczyński może się cieszyć

Znane są najnowsze wyniki sondażu politycznego, który przeprowadził Instytut Badań Pollster. Doszło w nim do zmiany lidera. Jest to pierwsza taka sytuacja od czasu październikowych wyborów parlamentarnych. Przewaga jest jednak niewielka.

świeca
16.03.2024 16:16 Nie żyje były poseł. Marian Król miał 85 lat

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak przekazał smutną wiadomość. W wieku 85 lat zmarł były wojewoda poznański dr Marian Król. Był posłem na Sejm PRL IX kadencji, oraz na Sejm RP II kadencji. Działał w wielu organizacjach społecznych, a w 1983 roku witał w Poznaniu papieża Jana Pawła II.