Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Matura

Matura

matura 2022
12.04.2022 22:43 Matura z języka polskiego 2022. Jak wygląda egzamin podstawowy i rozszerzony?

Matura z języka polskiego 2022. 4 maja ruszają tegoroczne egzaminy maturalne. Pierwszego dnia uczniowie zmierzą się z obligatoryjną maturą z języka polskiego na poziomie podstawowym, 10 maja wszyscy chętni przystąpią zaś do nieobowiązkowej matury na poziomie rozszerzonym. Wyjaśniamy, jak wyglądać będą oba egzaminy.Rozpoczęcie zarówno matury z języka polskiego na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, zaplanowane zostało w tym roku na godzinę 9. O tej porze 4 i 10 maja uczniowie liceów i techników przystąpią do jednego z ważniejszych egzaminów w ich dotychczasowym życiu. Warto więc zawczasu wiedzieć, czego należy się spodziewać.

matura
12.04.2022 22:43 Matura z języka polskiego 2022. Lista lektur, bez których nie zdasz

Matura 2022 z języka polskiego zbliża się wielkimi krokami. Aby ją zdać, niezbędna jest znajomość wybranych lektur, zatwierdzonych przez ministerstwo edukacji. Zostały już ostatnie dni, by powtórzyć lub ewentualnie doczytać pozycje z gwiazdką. Jakie tytuły znalazły się na liście dzieł obowiązujących tegorocznych maturzytów?Matura z języka polskiego 2022 na poziomie podstawowym już w środę 4 maja. Nim się obejrzymy, nadejdzie czas, gdy w ławkach zasiądą tegoroczni maturzyści, gotowi do napisania egzaminu dojrzałości.W wielu domach zapewne trwają teraz ostatnie przygotowania, które obejmują powtórkę treści, bohaterów i problematyki przerobionych w toku nauczania dzieł literackich. Które z omówionych w szkole lektur mogą pojawić się na maturze z języka polskiego 2022?

matura 2022
12.04.2022 22:43 Matura z języka polskiego 2022. O której zaczyna się matura podstawowa, a o której matura rozszerzona?

Matura z języka polskiego 2022. Znane są szczegóły dotyczące matury z języka polskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Centralna Komisja Egzaminacyjna zdecydowała o ich terminie oraz godzinie rozpoczęcia. O której więc maturzyści przystąpią do egzaminów z języka polskiego?Tuż po majówce maturzyści rozpoczną maraton egzaminów maturalnych. Pierwszym wyzwaniem przed nimi stojącym będzie napisanie matury z języka polskiego 2022 na poziomie podstawowym. Kilka dni później chętni napiszą maturę na poziomie rozszerzonym.Aby przystąpić do egzaminu maturalnego w pierwszym terminie, tj. odpowiednio 4 i 10 maja, należy punktualnie stawić się w szkole w wyznaczonym terminie. Wszyscy, którzy nie sprawdzili jeszcze, o której rozpoczynają się matury z języka ojczystego, znajdą odpowiedź poniżej.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
05.10.2021 07:01 Korepetycje drożeją, już 300 zł za godzinę matematyki

Rodzice, którzy chcą zapewnić swojemu dziecko dodatkową pomoc w nauce, muszą przygotować się na spore wydatki. Ceny korepetycji szybują w górę, a na widok niektórych stawek można złapać się za głowę. Nauczyciele nie narzekają jednak na brak chętnych, choć godzina nauki potrafi kosztować nawet 300 złotych.Gdy dziecko zaczyna mieć problemy w szkole, większość rodziców rozpoczyna poszukiwania korepetytora. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste. Pierwszym napotkanym problemem może być wygospodarowanie odpowiedniej sumy z rodzinnego budżetu, bowiem stawki za dodatkowe lekcje potrafią zaskoczyć.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
04.06.2021 03:37 Uczniowie muszą drugi raz podejść do matury. Wszystko przez błąd szkoły

Maturzyści z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie w województwie małopolskim, którzy zdecydowali się w tym roku na pisanie egzaminu z rozszerzonej historii, będą powtarzać swój egzamin. Młodzież spóźniła się na test z powodu błędnej informacji podanej na stronie szkoły.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 15:21 Minister Czarnek: powrót dzieci do szkół nawet od 19 kwietnia

Przemysław Czarnek był dzisiaj gościem „Porannej rozmowy” w RMF FM. W rozmowie z Robertem Mazurkiem powiedział, że bardzo prawdopodobny jest scenariusz powrotu dzieci do szkół już w przyszłym tygodniu.Minister podkreślił jednak, że jest to jedna z kolku rozważanych opcji. Kluczowa dla podjęcia decyzji będzie oczywiście sytuacja epidemiczna w Polsce i to, czy będziemy mieć do czynienia z tendencją spadkową liczby zarażeń na terenie całego kraju.