Goniec.pl

FREDERICK FLORIN/AFP/East News; cke

Matura z języka polskiego 2022. Arkusze maturalne CKE z lat 2018 - 2021

13 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Matura z języka polskiego 2022. Niedługo maturzyści w całym kraju ponownie zmierzą się z egzaminem dojrzałości. Warto sprawdzić, o co Centralna Komisja Edukacyjna pytała na maturze z języka polskiego w poprzednich latach. Oto arkusze maturalne CKE z lat 2018 - 2021.

10 maja rozpoczną się matury 2022, a wszyscy podchodzący do egzaminów powinni zapoznać się z arkuszami maturalnymi CKE z poprzednich lat. Chociaż nie ma możliwości, by pytania na maturze się powtórzyły, to często znaleźć można klucz pokazujący, na co należy zwrócić uwagę.

Na stronie Centralnej Komisji Edukacyjnej (CKE) dostępne są arkusze maturalne z poprzednich lat. Tak matura z języka polskiego wyglądała od 2018 do 2021 roku.

Matura z języka polskiego 2022: arkusze maturalne CKE

Za mniej niż miesiąc arkusze maturalne z języka polskiego otworzy tysiące osób w całej Polsce. Jak wyglądały arkusze maturalne w 2018 r., czy 2021 r.? Publikujemy pełną listę.

Matura z języka polskiego 2022. Arkusze maturalne CKE z lat 2018 - 2021. Wszystkie arkusze maturalne w jednym miejscu. Sprawdź, czy zdałbyś maturę z języka polskiego w poprzednich latach.

Matura 2018. Arkusze maturalne CKE z języka polskiego.

Odpowiedź, co zobaczyli maturzyści, gdy otworzyli arkusze maturalne w 2018 roku podczas egzaminu na poziomie podstawowym, dowiesz się klikając w >ten link <

Matura 2019. Arkusze maturalne CKE z języka polskiego.

Arkusz maturalny CKE z języka polskiego na poziomie podstawowym znajdziesz >pod tym linkiem < Arkusze maturalne z 2019 roku pozwolą ci sprawdzić swoją wiedzę przed maturą 2022.

Matura 2020. Arkusze maturalne CKE z języka polskiego.

Jak wyglądała matura z języka polskiego na poziomie podstawowym w 2020 roku? Arkusz maturalny z 2020 roku znajdziesz >klikając w ten link <

Matura 2021. Arkusze maturalne CKE z języka polskiego.

Sprawdź, czy matura 2021 byłaby egzaminem z języka polskiego, podczas którego znałbyś odpowiedzi na wszystkie pytania. Arkusz maturalny z 2021 roku z języka polskiego znajdziesz >pod tym linkiem <

Co było na maturze z języka polskiego?

Chociaż przejrzenie archiwalnych arkuszy maturalnych CKE z języka polskiego nie zastąpi przygotowania do egzaminu zaplanowanego na 10 maja 2022 r., to warto wiedzieć, jak wyglądały arkusze w poprzednich latach.

Spojrzenie na to, co było na maturze z języka polskiego w latach 2018 - 2021 pozwoli na poznanie schematu formułowania pytań w arkuszach maturalnych CKE oraz sprawdzenia, jaki temat wypracowania na maturze z języka polskiego wybrany został w 2021 r. Niemal pewne jest, że osoby odpowiedzialne za układanie arkuszy maturalnych z języka polskiego w 2022 r. nie zdecydują się na ponowne wykorzystanie tej samej treści.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, cke

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawa. 74-latka potrącona przez nastolatki na hulajnodze
Czytaj więcej >

Wiadomości

18-letnia Pola zmarła w szpitalu, zaczęło się od zwykłej grypy. W akcji prokuratura
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]