Goniec.pl
Matura 2021

Piotr Molecki/East News

Uczniowie muszą drugi raz podejść do matury. Wszystko przez błąd szkoły

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Matura jest dla uczniów przepustką do dalszej edukacji, dlatego wielu młodych ludzi pokłada w egzaminie dojrzałości duże nadzieje. Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie będą musieli jednak ponownie stanąć do jednej części egzaminu, ponieważ w szkole doszło do pomyłki.

Maturzyści z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie w województwie małopolskim, którzy zdecydowali się w tym roku na pisanie egzaminu z rozszerzonej historii, będą powtarzać swój egzamin. Młodzież spóźniła się na test z powodu błędnej informacji podanej na stronie szkoły.

Matura z rozszerzonej historii w Skawinie odbędzie się w późniejszym terminie

Do matury z historii na poziomie rozszerzonym miało przystąpić czterech uczniów z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie. Z harmonogramu opublikowanego na stronie szkoły wynikało, że test odbędzie się 17 maja o godzinie 13:30. Trójka uczniów, którzy zjawili się pod drzwiami placówki w wyznaczonym terminie, nie została jednak wpuszczona na salę egzaminacyjną.

Okazało się, że w harmonogramie był błąd, a egzamin odbył się o godzinie 9:00. Zjawił się na nim tylko jeden z czterech uczniów, którzy mieli przystąpić do matury. Dyrektor szkoły potwierdziła, że w harmonogramie opublikowanym na stronie szkoły pojawił się błąd.

- Każda szkoła w dobie pandemii musi zrobić harmonogram, w którym wpisuje się szczegółowe procedury w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa, kto i o której godzinie wchodzi na teren szkoły, na jaki egzamin itd. Tu rzeczywiście nastąpił ludzki błąd i została wpisana błędnie godzina 13.30 - tłumaczyła dyrektor ZSTE w Skawinie Krystyna Jędrzejczyk w rozmowie z portalem onet.pl.

[EMBED-243]

Pozostali uczniowie nie zweryfikowali informacji o godzinie podanej na stronie szkoły z oficjalną rozpiską, dostępną m.in. na stronie CKE. W związku z tym nie mogli przystąpić do egzaminu maturalnego. Jak podkreśliła dyrektor szkoły, uczniowie mają obowiązek zajrzeć do systemu przed egzaminem.

- Termin egzaminu był znany od września, był dostępny na stronie CKE i w systemie, do którego uczniowie mają dostęp za pomocą loginu i hasła - tłumaczyła dyrektor.

Wczoraj informacja o niefortunnym błędzie trafiła do dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Władze szkoły wraz z rodzicami i uczniami ustalili, że placówka złoży wniosek o dodatkowy termin. Krystyna Jędrzejczyk potwierdziła, że zostały one zaakceptowane w systemie.

Troje uczniów ze Skawiny przystąpi do matury rozszerzonej z historii 16 czerwca. To termin dodatkowy dla wszystkich uczniów w Polsce, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w pierwszym terminie egzaminu.

Jak podkreśliła dyrektorka placówki, uczniowie dostaną świadectwa maturalne w takim samym terminie, jak reszta ich kolegów. Nie przeszkodzi im to także w rekrutacji na uczelnie wyższe.

  • Córka Katarzyny Dowbor to zjawiskowa piękność. Niewielu wie, kto jest jej ojcem

  • Wielka awaria systemu do wystawiania e-recept w całej Polsce

  • Czajka zbierał pieniądze na pogrzeb mamy. Powiedział, na co je wydał

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >