Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Matura matematyka 2022. Kiedy matura? Ile trwa matura? O której zaczyna się matura z matematyki?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 14.04.2022 20:26

Matura matematyka 2022. Kiedy matura? Ile trwa matura? O której zaczyna się matura z matematyki?

matura 2022 matura z matematyki
Pixabay/F1Digitals

Matura z matematyki 2022 tuż tuż. Kiedy rozpocznie się egzamin i ile czasu będzie trwał? Większość maturzystów ma już tę wiedzę w małym palcu, ale przypomnień nigdy za wiele. Warto o tym pamiętać.

Nie wszyscy będą pisali egzamin w tym samym czasie. Sprawdź, kto może ubiegać się o wydłużony czas na maturze z matematyki.

Matura matematyka 2022. Kiedy matura?

Egzaminy maturalne rozpoczną się w środę 4 maja. Na pierwszy dzień zaplanowana jest matura z języka polskiego, a już następnego dnia - 5 maja (czwartek) - matura z matematyki na poziomie podstawowym.

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się w 11 marca (środa). Nie jest ona obowiązkowa dla wszystkich uczniów - będą ją pisali jedynie ci, którzy zadeklarowali taką chęć przy deklaracjach maturalnych.

Matura matematyka 2022. O której zaczyna się matura z matematyki?

Matura podstawowa z matematyki odbędzie się w sesji porannej i rozpocznie się o godzinie 9:00. Maturzyści będą wpuszczani na salę wcześniej, dlatego warto pojawić się w wyznaczonym miejscu co najmniej 20 minut przed czasem.

Matura rozszerzona z matematyki również rozpocznie się o godzinie 9:00. Należy również pojawić się wcześniej w szkole, by móc spokojnie usiąść na sali i oczekiwać rozpoczęcia egzaminu.

Matura matematyka 2022. Ile trwa matura?

Przy maturze podstawowej z matematyki uczniowie będą mieli 170 minut na rozwiązanie zadań otwartych i zamkniętych z arkusza. Czas ten jest nieprzekraczalny i wliczają się w niego również wizyty w toalecie.

Matura rozszerzona z matematyki wygląda inaczej - są na niej jedynie otwarte zadania i na ich rozwiązanie uczniowie będą mieli jedynie 10 minut więcej, czyli 180.

Są osoby, które mogą mieć wydłużony czas pisania matury o 30 minut. To uczniowie, którzy złożyli w szkole odpowiednie dokumenty z poradni psychologiczno-pedagogicznych związane ze specjalnymi potrzebami.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl