Goniec.pl > Polska > Matura biologia 2022. Kiedy jest egzamin maturalny z biologii?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 17.04.2022 17:53

Matura biologia 2022. Kiedy jest egzamin maturalny z biologii?

matura 2022 biologia
Domena publiczna

Matura 2022. Kiedy odbędzie się egzamin maturalny z biologii? To jedno z najczęściej wybieranych przez uczniów rozszerzeń - jest konieczne m.in. do podjęcia studiów medycznych. Występuje w tej chwili jedynie na poziomie rozszerzonym.

Wielu uczniów przygotowuje się do tej matury w sposób bardzo skrupulatny - jedynie bardzo wysokie wyniki pozwolą im na dostanie się na wymarzony kierunek.

Matura biologia 2022. Kiedy jest egzamin maturalny z biologii?

Egzamin maturalny z biologii jest jednym z najbardziej wymagających spośród wszystkich, które przygotowywane są dla szkół - przede wszystkim, jeśli maturzysta chce dostać się na kierunek medyczny, musi zdać go niemal perfekcyjnie, co jest ogromnie trudną sztuką i wymaga dużego samozaparcia i miesięcy spędzonych nad książkami.

Uczniowie sprawdzą swoją wiedzę już 12 maja - wtedy odbędzie się matura rozszerzona z biologii. Egzamin zaplanowany jest w sesji porannej, czyli na godzinę 9:00.

Biologia występuje jedynie jako matura na poziomie rozszerzonym - nie jest to matura obowiązkowa i zdają ją jedynie maturzyści, którzy złożyli odpowiednią deklarację.

Matura z biologii jest jedną z najbardziej popularnych matur - pozwala m.in. na dostanie się na studia medyczne. Występuje w tym wypadku nierozerwalnie z maturą rozszerzoną z chemii.

Na najlepszych uniwersytetach medycznych w kraju do dostania się na kierunek lekarski potrzebne jest często przekroczenie 90 proc. w wyniku obu matur, by dostać się na kierunek. Wielu uczniów sięga jednak po inne możliwości i próbuje swoich sił na kierunkach takich jak pielęgniarstwo, stomatologia, farmacja, weterynaria, psychologia czy biotechnologia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl