Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Matura język angielski 2022. Ile trwa matura z języka angielskiego?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 15.04.2022 18:34

Matura język angielski 2022. Ile trwa matura z języka angielskiego?

matura 2022 język angielski ile trwa
Pixabay/F1Digitals

Ile trwać będzie matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym? Czasy co roku są takie same, jednak różni je poziom matury. Warto również pamiętać o krótkiej przerwie pomiędzy częściami. Jak rozkłada się czas podczas tego egzaminu?

Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym będzie przedmiotem obowiązkowym dla wielu osób - uczniowie mają obowiązek wybrać jeden z języków obcych jako zdawany na poziomie podstawowym.

Matura język angielski 2022. Ile trwa matura podstawowa z języka angielskiego?

Matura z języka angielskiego jest najczęściej wybieraną przez polskich uczniów z języka obcego i w związku dla wielu z nich jest maturą obowiązkową. Podobnie jak inne matury z języków obcych składa się z kilku części.

Całość egzaminu trwa 120 minut, ale podzielona jest ona na dwie części - część słuchową oraz część pisemną. Ta pierwsza zajmuje wszystkim tyle samo czasu podczas egzaminu - egzaminatorzy puszczają w jej trakcie materiały potrzebne do rozwiązania kilku pierwszych zadań.

To będzie czas, który wlicza się w ogólny czas na rozwiązywanie zadań - 120 minut przeznaczone jest na rozwiązanie wszystkich zadań oraz wypełnienie zadania pisemnego na maturze podstawowej z języka angielskiego.

Matura język angielski 2022. Ile trwa matura rozszerzona z języka angielskiego?

Matura rozszerzona z języka angielskiego trwa pół godziny dłużej niż matura podstawowa, czyli 150 minut. Podobnie jak w pierwszym przypadku jako pierwsza nastąpi część słuchowa, która zajmie część z czasu przeznaczonego na cały egzamin.

Po rozwiązaniu części słuchowej pojawi się możliwość wypełnienia reszty zadań maturalnych - wśród nich znalazły się zadania z czytania ze zrozumieniem oraz dłuższe zadanie pisemne.

Matura język angielski 2022. Kto będzie miał wydłużony czas?

Jeśli uczeń przedstawił w szkole odpowiednie zaświadczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej, będzie mógł mieć wydłużony czas pisania matury - będzie pisał ją również w sali z innymi osobami, które mają wydłużony czas.

Maturzysta, który będzie miał taką możliwość, dostanie pół godziny dodatkowego czasu na rozwiązanie zadań maturalnych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl