Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Matura matematyka 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnych
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 17.04.2022 18:03

Matura matematyka 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnych

matematyka odpowiedzi matura 2022
Pixabay/LUM3N

Matura z matematyki 2022. Jak brzmią rozwiązania zadań i odpowiedzi dla tegorocznej matury? W tym artykule znajdą się odpowiedzi do tegorocznej matury z matematyki, zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

W porozumieniu z egzaminatorami z matematyki rozwiązaliśmy tegoroczną maturę, byście mogli zobaczyć jej wyniki na niedługo po rozwiązaniu arkusza.

Matura z matematyki 2022. Odpowiedzi do matury podstawowej

Tegoroczna matura podstawowa z matematyki odbędzie się 5 maja o godzinie 9:00 w szkołach w całej Polsce. Jest obowiązkowa dla wszystkich uczniów chcących zdobyć średnie wykształcenie.

Uczniowie będą czekać na swoje wyniki z duszą na ramieniu. Matura podstawowa z matematyki nie cieszy się wysoką zdawalnością ze względu na trudność, jaką zadaje większości maturzystów.

Niedługo po tym, jak wyjdziesz z matury, będziesz mógł sprawdzić swoje odpowiedzi na naszej stronie. Pojawią się one w tym artykule.

Matura z matematyki 2022. Odpowiedzi do matury rozszerzonej

Matura rozszerzona z matematyki nie jest obowiązkowa i wybierają ją uczniowie, którzy próbują swoich sił na kierunkach technicznych, ekonomicznych oraz związanych z naukami ścisłymi.

Rozszerzona wersja egzaminu w całości składa się z pytań otwartych z matematyki - należy konkretne zadania i przedstawić swój sposób ich rozwiązania.

Matura rozszerzona z matematyki zaplanowana jest na 11 maja na godzinę 9:00. Odpowiedzi z rozwiązaniami zadań maturalnych będzie można znaleźć w tym artykule.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl