Goniec.pl

Pixabay/F1Digitals

Matura matematyka 2022. Co wziąć ze sobą na egzamin? Przedmioty, bez których cię nie wpuszczą

14 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Matura matematyka 2022. Co wziąć ze sobą na egzamin? Są takie przedmioty, bez których na egzamin maturalny w ogóle nie wejdziesz, a są również takie, które mogą się przydać. Warto pamiętać również o tym, czego absolutnie wnosić na salę nie wolno.

Matura z matematyki tuż tuż. Już 5 maja uczniowie przystąpią do obowiązkowego egzaminu z tego przedmiotu. Co powinni wziąć ze sobą na salę?

Matura matematyka 2022. Co wziąć na maturę z matematyki? Bez tego nie wpuszczą cię na salę

Matura z matematyki podstawowa zbliża się wielkimi krokami. Już 5 maja maturzyści przystąpią do obowiązkowego egzaminu, a część z nich zrobi to również w rozszerzonej wersji tego przedmiotu 11 maja.

Matura nie bez powodu nazywana jest egzaminem dojrzałości. Przystępują do niej osoby, które ukończyły już 18 lat i mogą bez problemu okazać odpowiedni dokument, by to potwierdzić.

W związku z tym warto pamiętać o tym, by mieć przy sobie dowód osobisty - to jedyne forma potwierdzenia naszej tożsamości. Jeśli zapomnimy jednak dowodu osobistego w kartoniku, zawsze możemy skorzystać z aplikacji mObywatel, w ramach której również mamy dostępny nasz dowód osobisty.

Matura matematyka 2022. Co warto mieć przy sobie?

Na maturę z matematyki należy wziąć ze sobą czarne długopisy - tylko takie będą odczytywane przez system przy zaznaczaniu odpowiedzi. Nie zastąpi ich ołówek, choć i on jest przydatny do wykonywania rysunków podczas zadań geometrycznych.

Z przyborów matematycznych na maturze podstawowej oraz maturze rozszerzonej z matematyki mogą przydać się linijka (przezroczysta), lupa i cyrkiel. Może to ułatwić rozwiązanie niektórych zadań.

Można wziąć ze sobą również kalkulator prosty. Ważne, żeby nie miał on zaawansowanych funkcji, a jedynie najważniejsze - dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie.

Na maturę można wnieść również wodę w przezroczystej butelce bez żadnych naklejek oraz chusteczki higieniczne. Wszystkie te przedmioty będą musiały znajdować się na ławce, na której pisany będzie egzamin.

Na maturze podstawowej z matematyki oraz maturze rozszerzonej z matematyki szkoła pozwala korzystać również z przygotowanych przez placówkę tablic matematycznych, które znacznie ułatwiają rozwiązywanie niektórych zadań.

Matura matematyka 2022. Za wniesienie tych przedmiotów możesz oblać egzamin

Nie tylko podczas matur z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym, ale na wszystkich egzaminach maturalnych nie wolno mieć ze sobą przede wszystkim sprzętu elektronicznego - telefonów komórkowych, słuchawek, smartwatchów i podobnych sprzętów, które pozwalają na komunikację ze światem zewnętrznym. Tego typu sprzęty szkoła zazwyczaj zabiera przed egzaminem i umiejscawia w sekretariacie, gdzie można je później odebrać.

Zadzwonienie telefonu podczas egzaminu maturalnego może skończyć się anulowaniem go dla całej sali, podobnie jak nieprzestrzeganie innych związanych z nim przepisów.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Matura z języka polskiego 2022. Arkusze maturalne CKE z lat 2018 - 2021

  • Matura z języka polskiego 2022. Zmiany na maturze, nowe zasady maturalne od tego roku

  • Matura z języka polskiego 2022. O której zaczyna się matura podstawowa, a o której matura rozszerzona?

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]