Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Katastrofa Smoleńska

Katastrofa Smoleńska

katastrofa smoleńska

Jarosław Kaczyński
26.04.2024 13:15 Ostatnia rozmowa braci Kaczyńskich. Na jaw wyszły nowe fakty

Temat lądowania w Smoleńsku pojawił się podczas czwartkowego spotkania prokuratury z rodzinami ofiar katastrofy oraz ich prawnikami. Przebieg spotkania ujawniła Małgorzata Wassermann. W jego trakcie poruszono temat rozmowy pomiędzy ówczesnym prezydentem Lechem Kaczyńskim, a jego bratem Jarosławem. To w jej trakcie prezes PiS miał wymusić lądowanie Tupolewa mimo fatalnych warunków pogodowych. 

Danuta Holecka "Dzisiaj"
11.04.2024 11:24 Widzowie TV Republika zaskoczeni. Niebywałe, co zobaczyli zamiast wiadomości

Zaskakujące sceny na antenie Telewizji Republika. Widzowie, którzy w środę (10 kwietnia) o godzinie 19 szykowali się do obejrzenia serwisu informacyjnego “Dzisiaj”, mogli przeżyć wielkie rozczarowanie. Na ekranach bowiem wcale nie pojawiła się ulubienica widzów Danuta Holecka, na którą trzeba było czekać prawie półtorej godziny. Dlaczego? Powód był dosyć istotny, co dobitnie zaakcentowano w spóźnionym programie. 

Jarosław Kaczyński
10.04.2024 18:52 "Kaczyński to złodziej!". Pod pomnikiem smoleńskim doszło do incydentu z udziałem prezesa PiS

Kolejny incydent podczas uroczystości upamiętniających katastrofę smoleńską. Jarosław Kaczyński zabrał jeden z wieńców złożonych pod pomnikiem smoleńskim w Warszawie. Prezes PiS wcześniej próbował przy użyciu kombinerek zdjąć tabliczkę dołączoną do kwiatów. Dodatkowo doszło do utarczki słownej z policjantem zabezpieczającym wydarzenie.

Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki
10.04.2024 14:54 Kolejne zajścia przed pomnikiem smoleńskim. Kaczyński i Morawiecki musieli uciekać

14. rocznica katastrofy smoleńskiej wzbudza duże zainteresowanie oraz jeszcze większe emocje. Przekonali się o tym Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki, którzy pojawili się w środę (10 kwietnia) rano na pl. Piłsudzkiego. Politycy natychmiast zostali wygwizdani przez kontrmanifestantów, którzy skandowali uderzające w nich hasła. Były premier i prezes PiS w pewnym momencie musieli nawet schronić się za kordonem prywatnej firmy ochroniarskiej.

pomnik smoleński
10.04.2024 10:21 Incydent przed pomnikiem smoleńskim. Interweniował Marek Suski

W środę (10 kwietnia) rano na Placu Piłsudzkiego w Warszawie pojawili się politycy PiS, którzy chcieli uczcić pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Obecni na miejscu byli także przedstawiciele tzw. “Lotnej Brygady” chcący złożyć własny wieniec. To nie spodobało się jednak dwójce posłów, którzy wdali się z nimi w dyskusję. Padły poważne oskarżenia, musiała interweniować policja.

Prigożyn, katastrofa samolotu
25.08.2023 17:09 Poseł PiS-u zestawił katastrofę smoleńską ze śmiercią Prigożyna. "Będą chcieli straszyć Polaków"

Wciąż napływają nowe informacje odnośnie do katastrofy lotniczej, w której zginął szef Grupy Wagnera, Jewgienij Prigożyn. Poseł PiS-u Kazimierz Smoliński porównał to zdarzenie z katastrofą smoleńską. Politycy opozycji nie kryją oburzenia.

Protest w miesięcznicę smoleńską
11.06.2023 12:44 Protestujący o miesięcznicy smoleńskiej: "Policja nareszcie poszła po rozum do głowy"

10 czerwca odbyły się obchody kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Delegacja polityków PiS-u na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim uczciła pamięć ofiar. Co ciekawe, pierwszy raz od dawna policja nie interweniowała w czasie happeningu Lotnej Brygady Opozycji.

Antoni Macierewicz
30.05.2023 21:19 Ujawniono, ile wydała podkomisja Macierewicza. Podatnicy musieli za nią sporo zapłacić

Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza opublikował najnowsze pismo pochodzące z Ministerstwa Obrony Narodowej. Zawiera ono informację na temat tego, ile wydano dotąd na prace podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza. Kwota opiewa na kilkadziesiąt milionów złotych. 

Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro
18.05.2023 21:24 Antoni Macierewicz ma nowy pomysł ws. Smoleńska. Chce powołania "niezależnego zespołu prokuratorskiego"

W kwietniu br. Antoni Macierewicz przekazał, że kierowana przez niego podkomisja ds. zbadania katastrofy smoleńskiej złożyła ostateczną wersję swojego raportu. W związku ze zgromadzonymi dowodami polityk złożył zawiadomienie o podejrzeniu przeprowadzenia zamachu na życie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Teraz poinformował, że chce powołania niezależnego zespołu prokuratorskiego w tej sprawie.

Katastrofa smoleńska Tupolew
17.04.2023 19:39 Sensacyjne doniesienia ws. katastrofy smoleńskiej. Prokuratura otrzymała zawiadomienie

Podkomisja smoleńska złożyła w poniedziałek 17 kwietnia zawiadomienie do prokuratury. Dotyczy ono podejrzenia "popełnienia przestępstwa zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego i usunięcia poprzez zabójstwo organu konstytucyjnego RP oraz morderstwa 95 innych osób". Na podstawie analizy funkcjonariuszy Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji wykryto obecność materiałów wybuchowych na fragmentach samolotu. 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił o m.in. o rzekomych problemach w dochodzeniu do prawdy o katastrofie smoleńskiej.
17.04.2023 08:51 Jarosław Kaczyński grzmi ws. Smoleńska. Wspomniał o warunkach "ostatecznego zwycięstwa"

Wczoraj (16.04) miały miejsce oficjalne obchody 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Ich kulminacją było przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS-u pochwalił Antoniego Macierewicza za upór i wyraził nadzieję na ukaranie “odpowiedzialnych za zbrodnię smoleńską”.

Macierewicz zawiadamia prokuraturę ws. "zamachu na Lecha Kaczyńskiego"
16.04.2023 10:25 Antoni Macierewicz nie ma wątpliwości. Zawiadomi prokuraturę ws. "zamachu na Lecha Kaczyńskiego"

Antoni Macierewicz przekazał, że kierowana przez niego podkomisja ds. zbadania katastrofy smoleńskiej złożyła ostateczną wersję swojego raportu. W związku ze zgromadzonymi dowodami ma być złożone zawiadomienie “o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na przeprowadzeniu zamachu na życie prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz morderstwa pozostałych 95 osób poprzez bezprawną ingerencję dokonaną na wojskowy samolot Tu-154 M”.

Mateusz Morawiecki udostępnił zdjęcie z miejsca katastrofy smoleńskiej
11.04.2023 18:53 Mateusz Morawiecki udostępnił zdjęcie z miejsca katastrofy smoleńskiej. Senator apeluje o usunięcie

Mateusz Morawiecki udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie z miejsca katastrofy smoleńskiej. Senator Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza wystąpił z interwencją do premiera, argumentując, że na fotografii znajdują się „zmasakrowane zwłoki jednej z ofiar”. Zażądał usunięcia wpisu.

Krzysztof Szczerski i Andrzej Duda
10.04.2023 20:21 Przedstawiciel RP przy ONZ: Wzywam Rosję do oddania wraku tupolewa

Przedstawiciel RP przy ONZ Krzysztof Szczerski podczas forum Rady Bezpieczeństwa wezwał Federację Rosyjską do oddania wraku prezydenckiego tupolewa, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. Nawoływał również, aby Rosjanie współpracowali z polskimi śledczymi.

None
10.04.2023 18:48 Zofia Kruszyńska-Gust cudem uniknęła śmierci w Smoleńsku. Co ją uratowało?

Zofia Kruszyńska-Gust, pracownica Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, cudem uniknęła śmierci w katastrofie smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 jako jedyna nie stawiła się do odprawy na lot samolotem rządowym, którym delegacja Polski miała udać się na obchody związane z 70. rocznicą zbrodni katyńskiej. Co ją uratowało?

Barbara Nowacka straciła mamę w katastrofie smoleńskiej
10.04.2023 16:52 W katastrofie smoleńskiej straciła mamę. "Cały czas jest to przedmiot politycznej walki"

W Poniedziałek Wielkanocny na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach odbyły się obchody upamiętniające 13. rocznicę katastrofy smoleńskiej. W ceremonii wzięła udział Barbara Nowacka, która w Smoleńsku straciła matkę. - Temat wydaje się zamknięty, przynajmniej w kwestii mówienia o tym, co się przydarzyło w Smoleńsku. Natomiast cały czas to jest przedmiot politycznej walki — mówiła w rozmowie z Polsat News.

None
10.04.2023 16:36 Incydent pod pomnikiem smoleńskim, interweniowała policja. "Było słychać krzyki"

Dziś (10.04) 13. rocznica katastrofy smoleńskiej. Dzień ten jest upamiętniany podczas szeregu uroczystości państwowych i partyjnych. Chwile przed przybyciem na Plac Piłsudskiego w Warszawie prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego pojawili się protestujący, którzy przynieśli wieniec z kontrowersyjnym napisem. Interweniowała policja.

Lista ofiar katastrofy smoleńskiej
10.04.2023 15:18 13. rocznica katastrofy smoleńskiej. Kto zginął? Lista ofiar

10 kwietnia 2010 roku Polskę obiegła tragiczna wiadomość o katastrofie prezydenckiego samolotu Tu-154M, którym polska delegacja podróżowała na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. To druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Kto zginął w Smoleńsku?

Andrzej Duda upamiętnił katastrofę smoleńską
10.04.2023 14:32 13. rocznica katastrofy smoleńskiej. Andrzej Duda: "Zginęli ludzie oddani sprawie polskiej"

Trwają obchody 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Prezydent Andrzej Duda, oddał hołd ofiarom zarówno w Warszawie, jak i na Wawelu, gdzie spoczęli Lech i Maria Kaczyńscy. - To byli ludzie zasłużeni dla Polski, którzy wiele dla niej zrobili. Do dzisiaj pozostaje wielki żal, że nie mogli dalej kontynuować swojego dzieła — wspominał.

None
10.04.2023 14:31 Tak Władimir Putin zareagował na katastrofę smoleńską. Wymowne słowa dyktatora

Dokładnie 13 lat prezydencki samolot z 96 osobami na pokładzie rozbił się w drodze do Smoleńska. Ta okropna katastrofa na stałe wpisała się bolesnymi zgłoskami na karty polskiej historii i do dziś budzi wiele emocji. Gdy tylko świat dowiedział się o śmierci części polskiej elity, od czołowych przywódców natychmiast zaczęły spływać kondolencje. Wśród nich znalazły się te od władz Rosji, w tym ówczesnych prezydenta Miedwiediewa i premiera Władimira Putina.

13. rocznica katastrofy smoleńskiej
10.04.2023 13:35 13. rocznica katastrofy smoleńskiej. Na jakim etapie jest śledztwo?

10 kwietnia 2023 roku, w Poniedziałek Wielkanocny, mija 13 lat od katastrofy smoleńskiej, w której życie straciło 96 pasażerów prezydenckiego Tu-154M. Na jakim etapie jest śledztwo dotyczące tragedii? RMF FM dotarło do nieoficjalnych informacji, z których wynika, że kompleksowa opinia zostanie wydana przez międzynarodowy zespół biegłych dopiero późną jesienią bieżącego roku. 

None
10.04.2023 11:18 Zapytali Polaków o upamiętnianie katastrofy smoleńskiej. "To powinno być zlikwidowane"

W poniedziałek 10 kwietnia mija już 13. rocznica katastrofy prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem. Mimo upływu lat, tragedia ta cały czas dzieli Polaków i wywołuje liczne dyskusje między tymi, którzy twierdzą, że był to wypadek, a tymi uważającymi, iż był to zamach. Portal Goniec.pl postanowił więc zapytać Polaków, czy uważają, że 10 kwietnia powinien być świętem państwowym, czy też jedynie dniem upamiętnienia 96 ofiar feralnego lotu. Co usłyszeliśmy?

Juszczenko, Lech Kaczyński
30.01.2023 15:59 Wiktor Juszczenko: "Jestem przekonany, że Lecha Kaczyńskiego zabili Rosjanie"

Były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko w jednym z wywiadów podzielił się swoją refleksją na temat Lecha Kaczyńskiego i okoliczności jego śmierci. Ukraiński polityk uważa, że Polacy nie doceniali swojego prezydenta. Nie ma też wątpliwości, że Kaczyńskiego zabili Rosjanie.

EN 01543352 0097
16.12.2022 19:26 Jarosław Kaczyński triumfuje w sądzie. Były minister będzie musiał przeprosić

Jarosław Kaczyński wygrał sprawę sądową przeciwko Waldemarowi Kuczyńskiemu. Przedmiotem sprawy była ochrona dóbr osobistych Lecha Kaczyńskiego związana z wpisami byłego ministra na portalu twitter.com. Sąd zobligował polityka do przeprosin. Waldemar Kuczyński deklaruje sprzeciw wobec postanowienia.

antoni macierewicz
05.12.2022 17:27 Biegli wydali opinię ws. katastrofy smoleńskiej. Antoni Macierewicz: "Jestem zszokowany"

Były minister obrony narodowej, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz odniósł się do słów, które padły w TVN24, jakoby międzynarodowy zespół śledczych odrzucił tezę na temat zamachu smoleńskiego. Polityk oskarża stację o kłamstwo.

Doradca Andrzeja Dudy nie poparł inicjatywy Antoniego Macierewicza.
05.12.2022 09:34 Doradca Andrzeja Dudy krytykuje Antoniego Macierewicza. "To był błąd"

Profesor Andrzej Zybertowicz nie wyraził swojej aprobaty względem inicjatywy Antoniego Macierewicza, który zaproponował, by do uchwały Sejmu, uznającej Rosję za sponsora terroryzmu zamieszczono fragment poświęcony katastrofie smoleńskiej. W wyniku zgłoszonej poprawki Sejm nie przyjął uchwały, względem której panowała zgoda wszystkich ugrupowań.

smoleńsk
04.12.2022 18:01 Katastrofa smoleńska. Eksperci: Brak podstaw by stwierdzić wybuch

Zespół międzynarodowych biegłych, którzy na polecenie polskiej prokuratury krajowej badają wnikliwie przyczyny oraz przebieg katastrofy smoleńskiej, nie pozostawia złudzeń. Ich zdaniem w ciałach ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku nie ma śladów żadnej eksplozji. Stoi to w sprzeczności z wieloletnią retoryką Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza opierającej się na rzekomym wybuchu na pokładzie prezydenckiego tupolewa.

Antoni Macierewicz
03.12.2022 19:45 Jan Maria Jackowski: "PiS wpadł we własne sidła"

"Ruski sabotaż" - to określenie, zdaniem posłów opozycji, najlepiej określa zachowanie Antoniego Macierewicza, który w ostatniej chwili wplótł do projektu uchwały potępiającej rosyjski terroryzm wątek katastrofy smoleńskiej. Na skutek działania byłego szefa MON w Sejmie wybuchła awantura, a część polityków opuściło salę. O tym, co motywowało Macierewicza, mówił w programie "Newsroom" portalu Wirtualna Polska Jan Maria Jackowski, senator niezrzeszony, związany niegdyś z Prawem i Sprawiedliwością.- To zagadkowa sytuacja. W praktyce parlamentarnej jest zazwyczaj tak, że jeżeli izbie zależy na przyjęciu uchwały czy ważnego dokumentu ponad podziałami, a nie konkretnej ustawy, to uzgadnia się tekst w zespole redakcyjnym. Tu pojawiła się poprawka, która została wrzucona bez konsultacji z innymi klubami - mówił Jan Maria Jackowski w rozmowie z portalem Wirtualna Polska.