9-letni syn Krzysztofa Rutkowskiego zamieścił w sieci specjalne nagranie, w którym zwrócił się bezpośrednio do Andrzeja Dudy. Junior na tę okoliczność skrupulatnie się przygotował. Co miał do przekazania prezydentowi Polski? Padły zaskakujące słowa.
W sobotę 11 listopada obchodzimy w Polsce Święto Niepodległości. Z tej okazji w Warszawie w południe rozpoczęły się uroczyste obchody uroczystości z udziałem najważniejszych polityków w kraju, na czele z prezydentem Andrzejem Dudą. - Dla nas, Polaków, ten dzień 11 listopada jest dniem radości, jest dniem dumy, jest dniem chwały - mówił prezydent w swoim przemówieniu.
Wczoraj Andrzej Duda oficjalnie powierzył misję tworzenia nowego rządu dotychczasowemu premierowi, Mateuszowi Morawieckiemu. Ten tuż po zakończeniu orędzia głowy państwa publicznie skomentował decyzję prezydenta. Zamieścił w sieci wymowny wpis, a jego słowa wywołały ożywioną dyskusję wśród Polaków.
W poniedziałek 6 listopada wieczorem prezydent Andrzej Duda odsłonił karty, informując, że w pierwszej kolejności misję stworzenia nowego rządu powierza Mateuszowi Morawieckiemu, zaś marszałkiem seniorem mianuje Marka Sawickiego z PSL. Od tego czasu w mediach trwają dogłębne analizy tego ruchu, który, jak się okazuje, wcale nie był oczywisty. Głowa naszego państwa musiała jednak wszystko na chłodno przekalkulować, ubezpieczając się tym samym na przyszłość. Tak przynajmniej uważa prof. Kazimierz Kik, z którym rozmawiali dziennikarze “Faktu”.
Prezydent Andrzej Duda wygłosił w poniedziałek 6 listopada wieczorem specjalne orędzie do narodu. Przekazał w nim swoją decyzję, dotyczącą powołania nowego rządu. Prezydent wskazał, komu powierzy tę misję.
Andrzej Duda zdecydował, komu powierzy stworzenie rządu. Szef gabinetu prezydenta przekazał kluczowe wiadomości na temat ogłoszenia decyzji. Wszystko ma stać się jasne po zaplanowanym orędziu.
Cała polityczna scena w Polsce z niecierpliwością czeka na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, w którego rękach leży powierzenie misji stworzenia rządu którejś z sił cieszących się dobrym wynikiem w ostatnich wyborach. Na dziś najpoważniejszymi kandydatami są Donald Tusk i Mateusz Morawiecki, przy czym ten drugi wywodzi się z tego samego obozu politycznego, co nasza głowa państwa. Mimo tego, portal WP dotarł do informatorów w Pałacu Prezydenckim, którzy twierdzą, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Kluczowa dla losów przyszłego rządu ma być jedna, bardzo istotna data.
Kim jest uroczy młodzieniec, który pozuje do zdjęcia? Choć dla wielu osób może być to zaskoczeniem, dziś ma on 51 lat i na stałe zagościł w kartach polskiej historii. O kim mowa?
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Głowa państwa ma 60 dni na odpowiedź od momentu dostarczenia pozwu. To pierwszy taki przypadek w historii Polski. O co dokładnie chodzi?
Prezydent Andrzej Duda w czwartek 26 października o godzinie 12.00 wystąpił ze specjalnym oświadczeniem. Podsumował przeprowadzone w ostatnich dniach konsultacje z przedstawicielami wszystkich komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w przyszłym Sejmie. Wskazał również datę posiedzenia nowego Sejmu.
We wtorek 25 października w wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP skomentowano spotkanie przedstawicieli opozycji z prezydentem Andrzejem Dudą. Edyta Lewandowska, która prowadziła wczorajsze wydanie serwisu informacyjnego, już na samym wstępie oskarżyła polityków opozycji. Przemilczano jeden istotny szczegół.
Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia i Włodzimierz Czarzasty wygłosili we wtorek stanowcze oświadczenie. Liderzy dotychczasowych ugrupowań opozycyjnych poinformowali w nim o najnowszych ustaleniach dotyczących współpracy w nowym parlamencie, w którym, zgodnie z wolą wyborców, będą mieli większość. Na tym jednak nie koniec, bo podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie padła także jedna, wyczekiwana przez wszystkich deklaracja. Wbrew sceptycyzmowi wielu, politycy doszli do porozumienia w kwestii powierzenia stanowiska premiera konkretnej osobie.
Sobota 21 października to wyjątkowy dzień dla o. Tadeusza Rydzyka. Właśnie dziś redemptorysta zainaugurował uroczyście rok akademicki w murach jednego ze swoich dzieł - Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Wydarzenie nie obyło się, co oczywiste, bez politycznych akcentów, a mianowicie podniosłych listów napisanych przez najważniejsze osoby w państwie. Jedną z nich był, oczywiście, prezydent Andrzej Duda.
Sprawa niedzielnych wyborów parlamentarnych i nieuchronnych zmian na polskiej scenie politycznej nie przestaje żyć w mediach społecznościowych. To właśnie za ich pośrednictwem opozycyjni politycy zamieszczają swoje podziękowania dla wyborców, dzięki którym mogą ogłosić sukces. Na taki krok we wtorek zdecydował się także i szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Oprócz miłych słów do elektoratu, były premier skierował też ważny apel do prezydenta Andrzeja Dudy.
Niedzielne wybory parlamentarne znacząco zmieniły układ kart na polskiej scenie politycznej. Rządzące od ośmiu lat Prawo i Sprawiedliwość doznało dotkliwej porażki i według sejmowej arytmetyki powinno oddać władzę. Wiele zależy jednak od prezydenta Andrzeja Dudy, który to musi podjąć decyzję, komu powierzyć misję utworzenia nowego rządu. Na stole są aż cztery możliwe scenariusze.
Prezydent Andrzej Duda, który przebywa obecnie w Watykanie, udzielił pierwszej wypowiedzi po zakończeniu głosowania w wyborach parlamentarnych. Podziękował Polakom oraz skomentował rekordowo wysoką frekwencję. - Pokazaliśmy, że odpowiedzialnie bierzemy sprawy w swoje ręce - powiedział między innymi Duda.
Za nami wybory parlamentarne, które zarówno w politykach, jak i w obywatelach wywołały niemałe emocje. Kiedy tylko pojawiły się pierwsze, sondażowe wyniki, głos postanowił zabrać Aleksander Kwaśniewski, który zwrócił się do Andrzeja Dudy, mówiąc, co zrobiłby na jego miejscu. Obecnemu prezydentowi nie szczędził licznych rad.
Niedziela 15 października w całym kraju upłynęła pod znakiem głosowania w wyborach parlamentarnych i ogólnopolskim referendum. O godz. 21 pojawiły się wyniki badania exit poll, które wskazywały, że opozycja zdobyła sejmową większość. Naturalnym wydawałoby się powołanie opozycyjnego premiera, który zbuduje rząd. Nie cichną domysły na temat kolejnego kroku, który leży po stronie Andrzeja Dudy. Czy prezydent zdecyduje się na wyznaczenie PiS-owskiego szefa rządu?
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki zwołali pilną konferencję. W czwarte, 5 października, tuż przed wyjazdami na spotkania w sprawie paktu migracyjnego, prezydent i premier wspólnie zwrócili się do Polaków.
W czasie, kiedy Andrzej Duda zasiadł na fotelu prezydenta, jego jedyna córka, Kinga, była wówczas na studiach. Po kilku latach zapewne dużo zmieniło się w życiu prezydentówny. Przede wszystkim to, że nie mieszka już z rodzicami, a jest dorosłą, samodzielną i niezależną finansowo kobietą. Wiadomo też, gdzie Kinga Duda mieszka, a co ciekawe, mieszkania w tej okolicy kosztują krocie.
Agata Duda już od lat pozostaje w cieniu męża i raczej unika rozmów o swoim życiu prywatnym. Nie wszyscy wiedzą, że obecna pierwsza dama ma młodszego brata, który z kolei chętnie wypowiada się na jej temat w mediach. Co ciekawe, ich relacja raczej nie należy do tych najbliższych.
Rozpoznajesz chłopca na zdjęciu? Ten słodki malec dzieciństwo ma już dawno za sobą, a dziś znany jest w domach wszystkich Polaków. Niestety, wzbudza uznanie tylko wśród części społeczeństwa. Zdołasz odgadnąć, kto tak rozkosznie zerka z fotografii? Podpowiadamy.
Pierwsza dama RP Agata Duda przebywa obecnie razem z mężem prezydentem Andrzejem Dudą w Stanach Zjednoczonych. Prezydentowa brała udział między innymi w wydarzeniu organizowanym przez UNICEF, oraz spotkała się tam ze swoją odpowiedniczką w USA Jill Biden. Jakby tego było mało, Agata Duda miała również okazję poznać słynną personę i bożyszcze wielu kobiet z całego świata. Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach. Co na to prezydent Andrzej Duda?
W niedzielę 10 września w Markowej na Podkarpaciu odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów zamordowanych przez niemieckich okupantów za ukrywanie w swoim domu Żydów w 1944. W uroczystości weźmie udział m.in. prezydent Andrzej Duda. Do miejscowości dotarły już dziesiątki tysięcy pielgrzymów.
Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek 4 września ustawę o szczególnej opiece geriatrycznej. Akt ten określa cele, organizację i zasady funkcjonowania szczególnych form geriatrycznej opieki zdrowotnej nad osobami, które ukończyły 75 lat. - Wierzę w to, że będzie to nowa jakość w polskiej ochronie zdrowia - mówił Andrzej Duda.
Prezydenckie stoły niedługo będą się uginać od smakołyków. Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta złożyło zamówienie na ok. 9 ton ryb i owoców morza, które ma być warte 619 tys. zł.
II wojna światowa rozpoczęła się dokładnie 84 lata temu. Podczas uroczystości na Westerplatte głos zabrał Andrzej Duda. Przemówienie rozpoczęło się bladym świtem, a prezydent zdecydował się na słowa, które dla części Polaków będą ostrzeżeniem.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę rozszerzającą grupę osób, którym przysługują bezpłatne leki o dzieci do 18 lat i o seniorów powyżej 65. r.ż. Dotychczas bezpłatne leki przysługiwały osobom w wieku 75 lat i starszym.