Goniec.pl

Pawel Wodzynski/East News

Memoriał Kaczyńskich pod patronatem Andrzeja Dudy był nielegalny. Surowa kara

2 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Wstępny finał spawy nielegalnego Memoriału Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, który odbył się na nielegalnie użytkowanym kort Centralny im. Lecha Kaczyńskiego. Inwestor, który wspierany był przez Ministerstwo Sportu oraz Polski Związek Tenisowy, został obarczony wysoką karą finansową. Wydarzenie przebiegało pod patronatem Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda, Ministerstwo Sportu, inwestor kortu Centralnego im. Lecha Kaczyńskiego mają ogromne problemy. Onet potwierdził, że turniej w Kozerkach odbył się nielegalnie.

- Turniej, w trakcie którego doszło także do napastowania seksualnego pracownic restauracji , odbył się w sposób nielegalny - czytamy w artykule Onetu, który jako pierwszy nagłośnił sprawę. Jest pierwsza kara finansowa.

Memoriał Lecha i Marii Kaczyńskich odbył się na placu budowy

Ukaranie właścicieli kortu im. Lecha Kaczyńskiego boleśnie dowiedzieli się, że nawet parasol rozpostarty przez prezydenta i ministerstwo nie zwalnia z przestrzegania przepisów. Zorganizowany i szumnie reklamowany turniej imienia zmarłej tragicznie pary prezydenckiej z punktu widzenia prawa odbył się na placu budowy.

- Właściciele obiektu w Kozerkach, współpracujący z Polskim Związkiem Tenisowym i finansowani przez Ministerstwo Sportu, nie dysponowali pozwoleniem na jego użytkowanie - wyjaśnia onet.pl.

Kort Centralny im. Lecha Kaczyńskiego został otwarty nielegalnie. Nielegalnie odbył się także turnieju tenisowy, któremu patronował sam Andrzej Duda . Powodem jest brak zgody na użytkowanie obiektu, a więc kort nadal był placem budowy.

Jest kara finansowa ws. nielegalnego turnieju pod patronatem prezydenta

Po dziennikarskich doniesieniach sprawą zajął Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Grodzisku Mazowieckim. Wszczęte zostało postępowanie i jego wynik nie przypadnie do gustu żadnej osobie zaangażowanej w promowanie wydarzenia.

29 listopada 2022 r. wydane zostało postanowienie, które jest jednoznacznym dowodem na nieprawidłowości przy organizacji wydarzenia na Korcie Centralnym im. Lecha Kaczyńskiego z udziałem Ministerstwa Sportu.

- Z powodu "przystąpienia do użytkowania, bez wymaganego pozwolenia na użytkowanie" Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Jarosław Roszczypała wymierzył inwestorowi obiektu fundacji De Arte Athletica karę w wysokości 45 tys. zł - poinformował Onet.

Formalnie na Korcie Centralnym przebywać mogły tylko osoby, które wykonywały czynności budowlane. Tenisiści biorący udział w wydarzeniu (m.in. Magda Linette i Jerzy Janowicz) nie mieli prawa przekroczyć progu inwestycji. To dopiero początek kar wymierzonych w osoby związane z władzą?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: onet.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >

Polityka

Rozpaczliwe wyznanie syna Lecha Wałęsy. Potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą
Czytaj więcej >

Polityka

Wielka afera w siedzibie PiS. Interweniowała policja
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]