Goniec.pl

Jakub Szymczuk KPRP

Andrzej Duda ujawnił nowe wiadomości ws. Przewodowa. Była więcej niż jedna rakieta

25 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Andrzej Duda ujawnił szczegóły śledztwa ws. Przewodowa. - W tej chwili trwają badania laboratoryjne - powiedział prezydent. Śledczy ustalili, że w stronę Polski nadlatywała druga rakieta.

Andrzej Duda nie spuszcza tematu Przewodowa z radarów. Prezydent trzyma rękę na pulsie i ujawnił nowe fakty na temat eksplozji we wsi w powiecie hrubieszowskim nieopodal ukraińskiej granicy.

- Śledztwo ws. wybuchu rakiety w Przewodowie jest w toku - powiedział Andrzej Duda. Był to zaledwie początek elektryzujących wiadomości. Na terenie Polski mogła wybuchnąć jeszcze druga rakieta. Mieszkańcy wskazywali bowiem, że słyszeli "dwa świsty".

Przewodów: Andrzej Duda ujawnił wstępne wyniki śledztwa

Andrzej Duda w piątek na międzynarodowej konferencji dotyczącej przyszłości Europy w Kownie na Litwie został zapytany o śledztwo ws. rakiety z Przewodowa . Eksplozja zabiła dwóch Polaków, jednak sprawa porusza całą Unię Europejską oraz NATO.

Słowa prezydenta potwierdzają, że wszystko wskazuje na to, iż pocisk należał do ukraińskich sił broniących się przed ostrzałem. Andrzej Duda powiedział bowiem, że "był to tragiczny wypadek, który zaistniał z winy rosyjskiej". Ukraina tylko się broniła, ale śmierć dwóch mężczyzn to realna tragedia rodzin.

Andrzej Duda na międzynarodowym forum przyznał, że sprawa nadal znajduje się pod lupą ekspertów. - Sprawa jest wyjaśniana. Śledczy zakończyli swoje prace na miejscu zdarzenia. W tej chwili trwają badania laboratoryjne - powiedział prezydent.

Rakiety były dwie?

Rakieta z Przewodowa nie była jedyna? - Mamy informacje, że była rzeczywiście druga rakieta - powiedział Andrzej Duda. Niemniej prezydent podkreślił, że na "terenie Polski nie znaleziono żadnego śladu drugiej rakiety".

- Nie spadła na terytorium Polski, tylko była wyłącznie nad terytorium Ukrainy - uściślił prezydent w rozmowie z innymi głowami państw. Andrzej Duda podkreślił, że ostateczne wnioski nie zostały jeszcze wyciągnięte.

- Czekamy w tej chwili na zakończenie czynności śledczych - powiedział Andrzej Duda. Podkreślił, że on sam nie ingeruje w tok śledztwa.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pap, radizoet.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Polska przekaże Ukrainie myśliwce MiG-29. Andrzej Duda ujawnił szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]