Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Andrzej Duda ujawnił nowe wiadomości ws. Przewodowa. Była więcej niż jedna rakieta
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.11.2022 17:28

Andrzej Duda ujawnił nowe wiadomości ws. Przewodowa. Była więcej niż jedna rakieta

Andrzej Duda ujawnił nowe fakty ws. rakiety z Przewodowa. Pocisków było więcej?
Jakub Szymczuk KPRP

Andrzej Duda ujawnił szczegóły śledztwa ws. Przewodowa. - W tej chwili trwają badania laboratoryjne - powiedział prezydent. Śledczy ustalili, że w stronę Polski nadlatywała druga rakieta.

Andrzej Duda nie spuszcza tematu Przewodowa z radarów. Prezydent trzyma rękę na pulsie i ujawnił nowe fakty na temat eksplozji we wsi w powiecie hrubieszowskim nieopodal ukraińskiej granicy.

- Śledztwo ws. wybuchu rakiety w Przewodowie jest w toku - powiedział Andrzej Duda. Był to zaledwie początek elektryzujących wiadomości. Na terenie Polski mogła wybuchnąć jeszcze druga rakieta. Mieszkańcy wskazywali bowiem, że słyszeli "dwa świsty".

Przewodów: Andrzej Duda ujawnił wstępne wyniki śledztwa

Andrzej Duda w piątek na międzynarodowej konferencji dotyczącej przyszłości Europy w Kownie na Litwie został zapytany o śledztwo ws. rakiety z Przewodowa. Eksplozja zabiła dwóch Polaków, jednak sprawa porusza całą Unię Europejską oraz NATO.

Słowa prezydenta potwierdzają, że wszystko wskazuje na to, iż pocisk należał do ukraińskich sił broniących się przed ostrzałem. Andrzej Duda powiedział bowiem, że "był to tragiczny wypadek, który zaistniał z winy rosyjskiej". Ukraina tylko się broniła, ale śmierć dwóch mężczyzn to realna tragedia rodzin.

Andrzej Duda na międzynarodowym forum przyznał, że sprawa nadal znajduje się pod lupą ekspertów. - Sprawa jest wyjaśniana. Śledczy zakończyli swoje prace na miejscu zdarzenia. W tej chwili trwają badania laboratoryjne - powiedział prezydent.

Rakiety były dwie?

Rakieta z Przewodowa nie była jedyna? - Mamy informacje, że była rzeczywiście druga rakieta - powiedział Andrzej Duda. Niemniej prezydent podkreślił, że na "terenie Polski nie znaleziono żadnego śladu drugiej rakiety".

- Nie spadła na terytorium Polski, tylko była wyłącznie nad terytorium Ukrainy - uściślił prezydent w rozmowie z innymi głowami państw. Andrzej Duda podkreślił, że ostateczne wnioski nie zostały jeszcze wyciągnięte.

- Czekamy w tej chwili na zakończenie czynności śledczych - powiedział Andrzej Duda. Podkreślił, że on sam nie ingeruje w tok śledztwa.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pap, radizoet.pl