Goniec.pl
EN 01396662 0382

Piotr Molecki/East News

Kaczyński musiał przełknąć gorzką pigułkę. Duda się nie ugiął

7 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Jarosław Kaczyński został sprowadzony na ziemię przez Andrzeja Dudę. Mariusz Błaszczak zapowiedział rozpoczęcie rozmów z niemieckim MON. ws. baterii Patriot. - Wicepremier Błaszczak ma w tej sprawie wsparcie pana prezydenta - mówił w rozmowie z portalem Wirtualna Polska szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szot.

Antyniemiecka retoryka Jarosława Kaczyńskiego, którą można usłyszeć podczas spotkań z wyborcami, wyraźnie nie robi wrażenia na Andrzeju Dudzie i niektórych polityków PiS. Prezydent i minister obrony postanowili przyjąć pomoc Niemiec, co - zdaniem ekspertów - będzie doskonałym sposobem, by pokazać Putinowi, że kraje NATO są solidarne.

Radosław Sikorski

Radosław Sikorski: Po PiS nastanie prawo i sprawiedliwość

CZYTAJ DALEJ

Andrzej Duda postawił się Jarosławowi Kaczyńskiemu

- Pan prezydent w sprawie baterii Patriot z Niemiec przedstawił takie stanowisko, jakie dziś realizowane jest przez rząd Prawa i Sprawiedliwości - mówi w rozmowie z portalem Wirtualna Polska szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot.

Andrzej Duda nie kryje entuzjazmu faktem, że Polska ostatecznie przyjmie jedną baterię niemieckich wyrzutni Patriot do ochrony granicy wschodniej. Mariusz Błaszczak zapowiedział już rozpoczęcie rozmów z niemieckim MON. Prezydent wspiera go w tym działaniu.

Wirtualna Polska zauważa, że "stanowisko szefa MON to znacząca zmiana w stosunku do tego, o czym mówił choćby w ostatnim czasie Jarosław Kaczyński". Przypomnijmy, że prezes PiS w swoich wystąpieniach podkreślał, że propozycja przekazania Polakom Patriotów to "propagandowa" akcja PR rządu kanclerza Olafa Scholza, a niemieccy żołnierze, którzy obsługiwaliby baterie, nie zdecydowaliby się zestrzelić rosyjskiej rakiety.

Opinii Jarosława Kaczyńskiego nie podzielał ani Andrzej Duda, ani Mateusz Morawiecki. - Z wielu punktów widzenia byłoby dobrze, gdyby baterie Patriot stały w pewnej odległości od polskiej granicy, bo wówczas chroniłyby terytorium Polski, naszych obywateli i część Ukrainy, ale jeśli Niemcy nie zgodzą się na wyjazd baterii na Ukrainę, to trzeba tę ochronę przyjąć u nas - pisał na Twitterze prezydent. Wirtualna Polska donosi, że to właśnie prezydent miał wpłynąć na zmianę stanowiska polskiego rządu.

- Realizuje się zatem scenariusz, który pan prezydent nakreślił już jakiś czas temu. Dla pana prezydenta najważniejsze są obrona polskiego terytorium i polskich obywateli - mówi WP minister Paweł Szrot. Wirtualna Polska dodaje, że nieoficjalnie mówi się, że Jarosław Kaczyński postanowił nie kwestionować decyzji Andrzeja Dudy.

Nad Polskę nadciąga śnieżny niż Denis.

Ogromna śnieżyca nadciąga do Polski. Takiej zimy nie było od dekady

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Zuchwała kradzież pod kościołem w Kraśniku. Wierny myślał, że nikt go nie widzi

  • Lech Wałęsa znów mówi o tym, że ma za mało pieniędzy. Niebywałe, jak nazwał własną żonę

  • Donald Tusk i Jarosław Kaczyński spotkają się na debacie? Były premier odpowiedział na zaproszenie prezesa PiS

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Świeczka - nie żyje

Wiadomości

Krosnowice: Spełnił się najgorszy możliwy scenariusz. Zaginiona Natalia nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Księża znęcali się nad Ireną w ciemnej piwnicy. "Krzyczała, że boli"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawa. Auta w wyniku zderzenia wpadły na torowisko. Uderzył w nie tramwaj

Czytaj więcej >
Pieniądze

Wiadomości

Polacy oszczędzą nawet 3 tys. zł na rachunkach za prąd

Czytaj więcej >
Twitter/Israel Foreign Ministry

Wiadomości

Zamach terrorystyczny w Jerozolimie. Nie żyje 7 osób, 10 zostało rannych

Czytaj więcej >
Zachodnie czołgi trafią do Ukrainy. Wołodymyr Zełenski z wizytą w USA

Wiadomości

Zachodnie czołgi trafią do Ukrainy. Czy to punkt zwrotny wojny? [KOMENTARZ]

Czytaj więcej >