Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Beata Szydło zastąpi Andrzeja Dudę? Reakcja ministra mówi wszystko
Irmina Jach
Irmina Jach 17.12.2022 08:26

Beata Szydło zastąpi Andrzeja Dudę? Reakcja ministra mówi wszystko

Beata Szydło zastąpi Andrzeja Dudę?
AFP/EAST NEWS/JANEK SKARZYNSKI

Beata Szydło zastąpi Andrzeja Dudę? Ewentualna kandydatura byłej premier w wyborach prezydenckich w 2025 roku to temat, który od miesięcy budzi duże poruszenie. - Jest naturalną kandydatką do wszelkich najwyższych stanowisk państwowych - oceniał jakiś czas temu europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Co na to Kancelaria Prezydenta?

Beata Szydło od kilku miesięcy jest aktywna na polskiej arenie politycznej. Stało się tak za sprawą Jarosława Kaczyńskiego, który powierzył byłej premier opiekę nad Małopolską. Podobno polityczka ma za zadanie łagodzenie sporów wewnątrz partii. Na jej korzyść działa również podupadająca pozycja Mateusza Morawieckiego.

Beata Szydło zastąpi Andrzeja Dudę?

Do tej pory Beata Szydło bała się podobno opinii publicznej. Nie bez znaczenia był fakt, że kilka lat temu jej syn Tymoteusz, wyświęcony z honorami na Jasnej Górze, porzucił sutannę, rzekomo kierując się uczuciem do kobiety. Ten strach prawdopodobnie minął.

Beata Szydło bardzo zaangażowała się w realizację zadania, które otrzymała od Jarosława Kaczyńskiego. - Po zmianach organizacyjnych w partii pora na wytężoną pracę. Spotkania w terenie ruszyły, pora zwiększyć tempo - mówiła jakiś czas temu.

Była premier podobno nie darzy sympatią Mateusza Morawieckiego. Mimo to zachowuje dystans i nie angażuje się w spory pomiędzy rządem a opozycją. Można podejrzewać, że to wybór świadomy, który ma zapewnić jej poparcie i dalszą sympatię Jarosława Kaczyńskiego.

- Wyborcy PiS wciąż dobrze reagują na byłą premier, nie ciągną się za nią wielkie afery i to na pewno wielki atut, który będzie chciała wykorzystać - oceniał w rozmowie z Onetem rzecznik PiS Rafał Bochenek. Podobnego zdania jest Paweł Szrot, szef gabinetu Andrzeja Dudy.

Polityk, zapytany, czy Beata Szydło będzie kandydować na prezydenta po zakończeniu urzędu przez Andrzeja Dudę, wyraził swoją aprobatę dla tego pomysłu. - Jej opinia jest dla mnie bardzo ważna i również dla pana prezydenta. Rzadko się posuwam do takich spekulacji. Mogę powiedzieć, że to jeden z najlepszych polityków, z którymi miałem zaszczyt współpracować i jest to osoba bardzo zasłużona dla naszej ojczyzny - mówił w rozmowie z portalem Wirtualna Polska szef gabinetu prezydenta RP.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska