Goniec.pl

DIMITAR DILKOFF/AFP/East News

Wołodymyr Zełeński spotkał się z Andrzejem Dudą. Wyjątkowe sceny, "podsumowaliśmy rok"

22 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Wołodymyr Zełeński opublikował nagranie, na którym spotyka się z Andrzejem Dudą. Wizytę zorganizowano w Rzeszowie, gdzie prezydent Ukrainy kontynuował swoją drogę powrotną ze Stanów Zjednoczonych. "Podsumowaliśmy rok" - napisał ukraiński przywódca, dziękując Polakom za udzielone wsparcie.

Wołodymyr Zełeński spotkał się z Andrzejem Dudą

- W drodze do domu spotkałem się z przyjacielem Ukrainy - Prezydentem RP Andrzejem Dudą - napisał w mediach społecznościowych Wołodymyr Zełeński.

Prezydent Ukrainy był w trakcie powrotu ze Stanów Zjednoczonych, gdzie gościł w Białym Domu oraz Kongresie . O możliwej wizycie Wołodymyra Zełeńskiego w Polsce dywagowano od dłuższego czasu , jednak zarówno kancelaria premiera jak i prezydenta nie potwierdzały oficjalnie tej informacji.

- Podsumowaliśmy rok, który przyniósł historyczne wyzwania spowodowane wojną na pełną skalę. Omówiliśmy strategiczne plany na przyszłość, stosunki dwustronne oraz interakcje na poziomie międzynarodowym w 2023 roku - napisał prezydent Ukrainy.

Spotkanie odbyło się w Rzeszowie, gdzie dla Wołodymyra Zełeńskiego był przygotowany samolot, którym miał wrócić wprost do Ukrainy. Opublikowane nagranie przedstawia wysiadającego z samolotu ukraińskiego przywódcę, witającego się z przedstawicielami kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy oraz samym prezydentem RP.

- Dziękujemy za stałe i potężne wsparcie! - zakończył swój wpis ukraiński przywódca, który udał się w dalszą drogę powrotną do swojego kraju.

Artykuły polecane przez Goniec.pl :

Źródło: Telegram/Zelenskiy/Official/rp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >

Polityka

Rozpaczliwe wyznanie syna Lecha Wałęsy. Potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą
Czytaj więcej >

Polityka

Wielka afera w siedzibie PiS. Interweniowała policja
Czytaj więcej >
Eryk Błaszak

Między Mickiewiczem a Słowackim zasiadam na widowni spektaklu politycznego, by przekazywać dzieje polsko-polskiej miłości. Wszak nie ma większych proroków niż w kraju nad Wisłą.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]