NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Problemy zdrowotne Władimira Putina. Prezydent Rosji miał trudności ze staniem w czasie przemowy
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 15.06.2022 10:40

Problemy zdrowotne Władimira Putina. Prezydent Rosji miał trudności ze staniem w czasie przemowy

EN 01524159 1905
ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Kolejne nagranie dowodzące choroby Władimira Putina obiegło sieć. Prezydent Rosji 12 czerwca wręczał na Kremlu nagrody i to właśnie podczas przemówienia przed laureatami nogi Władimira Putina zaczęły się trząść i uginać. Dodatkowo przywódca kiwał się w przód i w tył.

Od 24 lutego nie słabną spekulacje na temat problemów zdrowotnych Władimira Putina. Szybkie prześledzenie zdjęć udostępnianych na oficjalnej stronie przez Kreml sprawia, że pojawia się wiele pytań o samopoczucie prezydenta Rosji.

"Metro" udostępniło nagranie z uroczystości celebrowanych na Kremlu 12 czerwca. W Moskwie odbywała się wtedy ceremonia wręczenia Nagrody Narodowej i Medalu Bohatera Pracy.

Władimir Putin jest chory? Po analizie nagrania z 12 czerwca plotki na temat rzekomych schorzeń prezydenta Rosji odbiły się szerokim echem w mediach. Pojawiło się jeszcze więcej wątpliwości co do najbliższej przyszłości polityka.

Nagranie z uroczystości z udziałem Władimira Putina: prezydent Rosji miał problemy

"Metro" opublikowało w sieci nagranie z wręczania przez Władimira Putina nagród. Już w trakcie samej uroczystości zachowanie prezydenta Rosji zwracało uwagę. Tabloid sugeruje, że objawy świadczą o poważnych problemach zdrowotnych Władimira Putina.

Władimir Putin 12 czerwca na Kremlu
Władimir Putin 12 czerwca na Kremlu

Źródło: kremlin.ru

Mowa o kiwaniu się w przód oraz w tył w czasie stania obok podium, gdzie przemawiali nagrodzeni na Kremlu. To jednak nie wszystko. Najwięcej uwagi ponownie przykuły nogi Władimira Putina.

Nagranie udostępnione przez "Metro" oraz analiza przeprowadzona przez tabloid dowodzi, że stan zdrowia Władimira Putina nie jest dobry. Kiedy prezydent Rosji zaczął przemawiać do zebranych, jego nogi zaczęły uginać się w kolanach oraz trząść.

Spekulacje o stanie zdrowia Władimira Putina, mowa nawet o raku

Jeszcze pod koniec maja głos w sprawie stanu zdrowia Putina zabrał jego przyjaciel, amerykański reżyser Oliver Stone. Artysta wyjaśniał, że prezydent Rosji nie walczy obecnie z nowotworem, gdyż... pokonał go w czasie pandemii koronawirusa.

Niedawno jednak włoski dziennik "Il Messaggero", powołując się na kanał General SVR na Telegramie, przekazał, że Władimir Putin zasłabł. Zdaniem źródeł prezydent Rosji poczuł się na tyle źle, że potrzebował "pilnej pomocy medycznej".

Kanał General SVR ma być prowadzony przez osobę posługująca się pseudonimem Wiktor Michajłowicz. Mężczyzna w przeszłości był agentem rosyjskich służb. Kreml nie potwierdził oficjalnie problemów ze zdrowiem Władimira Putina. Co ważne, nie pojawiło się również zaprzeczenie pojawiających się plotek.

Niemniej wbrew powszechnym praktykom uroczystość z 12 czerwca nie doczekała się zamieszczenia oficjalnego nagrania na stronie Kremla. Gabinet prezydenta Rosji zdecydował się jedynie na opublikowanie starannie dobranych zdjęć.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: metro, wp.pl, goniec.pl