Goniec.pl
Pożar w kopalni Rudna na Dolnym Śląsku, górnicy zostali ewakuowani

materiały prasowe KGHM Polska Miedź

Pożar w kopalni Rudna na Dolnym Śląsku. Ponad 500 górników zostało pilnie ewakuowanych

15 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W kopalni Rudna na Dolnym Śląsku wybuchł pożar. Wyższy Urząd Górniczy potwierdził, że ogień pojawił się 1000 metrów pod ziemią jeszcze przed godziną 5 nad ranem w środę. Górnicy zostali wycofani na poziom zero.

Trwa pożar oraz akcja gaśnicza w kopalni Rudna na Dolnym Śląsku. Radio Zet potwierdziło informacje o niebezpiecznym zdarzeniu pod ziemią w Wyższym Urzędzie Górniczym.

EN 01349502 0018

Kolejne wielkie zmiany w podatkach. Nowe regulacje wejdą w życie już od 1 lipca, będą dotyczyć milionów Polaków

CZYTAJ DALEJ

Dolny Śląsk: pożar w kopalni Rudna

Wyższy Urząd Górniczy w rozmowie z Radiem Zet poinformował, że pożar w kopalni Rudna na Dolnym Śląsku wybuchł około godziny 4:40. Płomienie pojawiły się na poziomie 1000 metrów.

Akcja gaśnicza trwa i nie jest obecnie znana skala pożaru oraz jego charakter. Zdecydowano, że górnicy obecni wtedy pod ziemią muszą się ewakuować.

Górnicy wyprowadzani są na powierzchnię

Kopalnia Rudna, gdzie w środę nad ranem pojawiły się płomienie, należy do grupy KGHM Polska Miedź. Nie opublikowano jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie pożaru.

Sylwia Jurgiel, rzeczniczka KGHM, przekazała, że pierwsze informacje wskazują, iż dym pojawił się w kopalni Rudna w rejonie GG2. Potwierdziła również, że górnicy obecni wtedy pod ziemią są ewakuowani.

- Podjęto standardową decyzję o wycofaniu całej załogi: 560 górników - przekazała Sylwia Jurgiel. Mimo groźnego pożaru 1000 metrów pod ziemią przełamana została czarna seria z ostatnich miesięcy.

Pożar lokomotywy w woj. zachodniopomorskim, pilna ewakuacja pasażerów

Zachodniopomorskie: Pożar lokomotywy pociągu pospiesznego PKP. Pasażerowie ewakuowani

CZYTAJ DALEJ

- Nikt nie został ranny - dodała rzeczniczka KGHM. Nie są jeszcze znane przyczyny pożaru w kopalni Rudna na Dolnym Śląsku. Po jego ugaszeniu i upewnieniu się, że płomienie nie są już zagrożeniem do pracy przystąpi specjalny zespół, który wyjaśni okoliczności zdarzenia.

Czarna seria w polskich kopalniach

W ostatnim czasie nie tylko kopalnia Rudna na Dolnym Śląsku zmaga się z problemami i groźnymi wypadkami. 20 oraz 21 kwietnia doszło do szeregu eksplozji metanu w kopalni Pniówek w Pawłowicach.

W należącej do JSW kopalnia zginęli zarówno górnicy, jak i ratownicy, którzy po pierwszym wybuchu ruszyli na akcję ratowniczą, w której czasie odnotowano kolejny wybuch.

Kolejnym wypadkiem wpisującym się w czarną serię jest zdarzenie z 8 czerwca. W kopalni Bogdanka zginął wtedy górnik.

Elektryk pokazał swój paragon z niemieckiego Lidla

Polak pracuje w Niemczech, pokazał swój paragon z Lidla. Szybko zamknął usta krytykom

Elektryk mieszkający w Niemczech pokazał paragon z Lidla. - Gdzie tutaj widzisz 2 razy drożej - napisał mężczyzna na Twitterze. Powodem był zarzut dotyczący kłamstwa na temat tego, że za zachodnią granicą jest taniej. Rozpętała się prawdziwa burza, a dowodów nie zabrakło.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: radiozet.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Lech Wałęsa obchodzi 79. urodziny i nie wszyscy życzą mu zdrowia

Wiadomości

Lech Wałęsa obchodzi 79. urodziny. Czego życzą mu Polacy? Zdrowia i... 100 lat w piekle

Czytaj więcej >

Wiadomości

Donald Tusk może czuć się zagrożony? Polacy wskazali, kto powinien być liderem opozycji

Czytaj więcej >
Paweł Kukiz oświadczył, że to koniec wspólnych głosowań z PiS, Jarosław Kaczyński ma kłopoty

Wiadomości

Paweł Kukiz "zrywa" z PiS. Jarosław Kaczyński nie może liczyć na jego wsparcie w sejmowych głosowaniach

Czytaj więcej >
Jacek Jaworek nie jest jedyny, policja opublikowała komunikat

Wiadomości

Jacek Jaworek nie jest jedyny, ważny komunikat policji i trzy nazwiska, które powinieneś znać. "Możesz pomóc ich namierzyć"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Skandaliczne kazanie na mszy dla dzieci w Lublinie. Ksiądz mówił o samobójstwach i medalikach, które "parzą szatana"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nocna tragedia na DK11. Osobówka zmiażdżona przez ciężarówkę. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >