Goniec.pl

Jakub Kaminski/East News

O której procesja w Boże Ciało 2022? Gdzie oglądać? Lista procesji i program TV

8 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Procesja Bożego Ciała 2022: o której procesja w Boże Ciało? Już 16 czerwca ulicami polskich miast przejdą procesje z monstrancją z Najświętszym Sakramentem. Podajemy godziny procesji w Boże Ciało oraz informacje, gdzie szukać ich transmisji.

Boże Ciało 2022 : o której procesja w Boże Ciało? To pytanie zaczyna zadawać sobie coraz więcej wiernych. W tym artykule znajdziesz odpowiedź.

Dodatkowo procesja Bożego Ciała 2022 będzie transmitowana w telewizji. Podajemy pełną listę kanałów oraz godzin nadawania.

Procesja Bożego Ciała 2022: o której procesja w Boże Ciało? Data, godzina

Procesja w Boże Ciało nie jest wydarzeniem, które zaczyna się w każdej parafii o tej samej godzinie. Kluczowe jest sprawdzenie lokalnych ogłoszeń parafialnych, które powinny zostać udostępnione przez proboszcza lub zwykłego księdza. Przyjęło się, iż procesja rozpoczyna się w okolicach godziny 12:00, po sumie.

Warto jednak wiedzieć nie tylko, kiedy wypada Boże Ciało 2022 (w 2022 r. Boże Ciało 2022 wypada w czwartek 16 czerwca ) oraz czy jest to dzień ustawowo wolny od pracy . Do ważnych dla wiernych w całej Polsce informacji zalicza się również to, o której procesja w Boże Ciało.

Obchody święta Bożego Ciała 2022 na Jasnej Górze rozpoczną się już od rana. Sama procesja odbędzie się po mszy świętej o godzinie 10:00. Liturgia zostanie odprawiona 16 czerwca w archikatedrze św. Rodziny w Częstochowie. Po mszy procesja w Boże Ciało 2022 wyruszy na Jasną Górę. Wierni zatrzymywać będą się przy czterech ołtarzach. Ostatni z nich to właśnie Jasna Góra.

Warszawa: o której procesja w Boże Ciało?

Warszawa: o której procesja w Boże Ciało 2022? W tym roku ulicami stolicy pierwszy raz po pandemii przejdzie centralna procesja Bożego Ciała. O godzinie 10:00 metropolita kard. Kazimierz Nycz rozpocznie mszę w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie.

Pojawiła się już oficjalna rozpiska przystanków, gdzie w czasie procesji Bożego Ciała 2022 stawać będą wierni. Trasę orszaku znajdziesz ją poniżej:

  • Bazylika archikatedralna Świętego Jana Chrzciciela – wyjście – ul. Świętojańska, Pl. Zamkowy, Pl. Bernardyński;

  • I ołtarz przy kościele akademickim pw. Świętej Anny na Pl. Bernardyńskim; – ul. Krakowskie Przedmieście;

  • II ołtarz – przy kościele seminaryjnym; – ul. Krakowskie Przedmieście;

  • III ołtarz – przy pomniku bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego (przy kościele sióstr wizytek); – ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Królewska;

  • IV ołtarz na Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Transmisje procesji Bożego Ciała: gdzie obejrzeć procesję w Boże Ciało 2022?

Nie wszyscy mogą uczestniczyć w procesji Bożego Ciała osobiście. Ci wierni mogą skorzystać z transmisji. O której procesje pojawią się w telewizji?

16 czerwca TVP 1 oferuje swoim widzom możliwość oglądania uroczystości związanych z Bożym Ciałem. O godzinie 7:00 na TVP 1 rozpocznie się transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

To jednak nie wszystko. Oto lista transmisji procesji w Boże Ciało 2022 oraz liturgii odprawianych w ramach uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa:

  • 7:00, Telewizja Republika: transmisja mszy świętej z Jasnej Góry,

  • 9:00, Polsat News: transmisja mszy świętej ze Świątyni Opatrzności Bożej położonej w warszawskiej dzielnicy Wilanów,

  • 9:30, TV Trwam: transmisja mszy świętej z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze,

  • 11:00, TVP 1: transmisja uroczystości Bożego Ciała z kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy,

  • 11:00, TVP Polonia: transmisja uroczystości Bożego Ciała z kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Donald Trump z zarzutami. Czy trafi do więzienia?
Czytaj więcej >

Polska

Mężczyzna powiesił się w bloku. Sąsiedzi ujawnili kim był, trudno uwierzyć
Czytaj więcej >

Polska

Znokautował policjantkę w cywilu. Porażające nagranie w sieci
Czytaj więcej >

Polska

Próbował wynająć pokój na Podhalu, kilka godzin później wpadł w ręce policji. Powód zaskakuje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Operator koparki znalazł to na budowie, od razu chwycił za telefon. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zdjęcie profilowe tylko w koloratce i zakaz spowiedzi przez internet to nie wszystko. KEP zmienia zasady działalności duchownych w mediach
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]