Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Zdrowie

Zdrowie

Zdrowie

alert RCB, telefon
17.04.2024 20:12 Alert RCB trafił do Polaków. Będą zrzucać z samolotów kapsułki

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało nowy alert. Mieszkańcy aż czterech województw dostali ostrzeżenia. Na niebie pojawią się samoloty zrzucające specjalny lek. - Nie dotykaj kapsułki - czytamy w alercie RCB.

Chorwacja
09.04.2024 17:18 Krztusiec w Europie. Chorwacja ma problem

Niepokojące doniesienia z Europy. W Chorwacji nastąpił znaczny wzrost zachorowań na krztusiec, czyli jedną z najbardziej zaraźliwych chorób płuc. Eksperci ostrzegają i podkreślają, że skok zachorowań spowodowany jest spadkiem liczby szczepień.

łóżka szpitalne
07.04.2024 21:43 Dziecko zmarło. Lekarz nie poniesie kary

Pani Sandra i jej mąż sześć lat temu pochowali długo wyczekiwaną córeczkę. Dziewczynka zmarła zaledwie cztery dni po tym, jak przyszła na świat poprzez cesarskie cięcie. Rodzice dziecka uważają, że żyłoby, gdyby nie błędy lekarskie popełnione przez doktora Adama J., co potwierdził także wyrok sądu lekarskiego. Niestety, mimo iż lekarz został uznany winnym, kary nie poniesie. Dlaczego?

przychodnia
06.04.2024 14:23 Znaczny wzrost zachorowań na szkarlatynę. Eksperci alarmują

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, w ciągu ostatnich dwóch lat mamy do czynienia z aż 15-krotnym wzrostem zachorowań na szkarlatynę, zwaną też płonicą. Choroba dotyka głównie w szkołach i przedszkolach. Eksperci podkreślają, że nie można lekceważyć jej objawów. Wskazują również, jak je rozpoznać. 

papież Franciszek
30.03.2024 08:11 Papież Franciszek poważnie chory? Niepokój w Watykanie

W Wielki Piątek w rzymskim Koloseum odbyła się Droga Krzyżowa, w której nie uczestniczył papież Franciszek. O jego nieobecności biuro prasowe w Watykanie poinformowało w ostatniej chwili, tłumacząc to troską o zdrowie papieża. W ostatnim czasie coraz częściej podnoszony jest temat słabego stanu zdrowia Franciszka.

Kate William
28.03.2024 13:29 Kate w swoim oświadczeniu nie wystąpiła z Williamem. Wiadomo, dlaczego

Wyspy Brytyjskie nie przestają żyć oświadczeniem księżnej Kate. Żona księcia Williama w poruszającym wystąpieniu ujawniła, że cierpi na nowotwór. Tymczasem media i eksperci od rodziny królewskiej analizują nagranie i doszukują się w nim kolejnych, wiele znaczących symboli. Zwracają uwagę m.in. na fakt, że 42-latka pojawiła się na filmie sama. Dlaczego? Okazuje się bowiem, że sama Kate nie życzyła sobie towarzystwa męża.

budzik
28.03.2024 09:12 Zmiana czasu z zimowego na letni. Eksperci mówią o niepokojących skutkach

Przed nami długo wyczekiwana zmiana czasu z zimowego na letni. Przestawienie zegarków o godzinę do przodu martwi wiele osób, które co rok mierzą się z nieprzyjemnymi konsekwencjami zaburzenia ich naturalnego rytmu. Obawy te, jak się okazuje, wcale nie są wyolbrzymione i mają swoje naukowe uzasadnienie. Eksperci dowiedli, że manipulowanie wskazówkami może mieć fatalne skutki, w tym wiązać się nawet z np. zawałami serca oraz udarami mózgu.

księżna Kate
24.03.2024 15:07 Lekarz skomentował stan zdrowia księżnej Kate. "To rzadkość"

Księżna Kate, swoim piątkowym wystąpieniem, mocno zmartwiła wiele przyjaznych dla niej osób. Żona księcia Williama ujawniła publicznie, że zmaga się z nowotworem, ale więcej szczegółów nie podała. Wiadomo jedynie, że chorobę wykryto u niej dopiero niedawno, tuż po operacji jamy brzusznej. Znany amerykański lekarz skomentował ten fakt w zaskakujących słowach. - Rak, który zostaje wykryty po operacji to rzadkość - ocenił.

Kate Middleton
24.03.2024 12:28 Księżna Kate zwlekała z oświadczeniem o chorobie. Znamy przyczynę

Nie milkną echa piątkowego oświadczenia księżnej Kate. Żona księcia Williama ucięła w końcu plotki i poinformowała, że zmaga się z nowotworem. Okazuje się także, że czas, w jakim świat dowiedział się prawdy o jej stanie, nie był zupełnie przypadkowy. Przyszła królowa już wcześniej zdecydowała z mężem, kiedy przekaże smutne wieści. Kluczowe dla niej było przede wszystkim dobro George'a, Charlotte i Louisa.

Kate i William
24.03.2024 10:08 Kate i William ponownie zabrali głos. Znamy treść oświadczenia

Brytyjczycy wciąż nie mogą otrząsnąć się z informacji o chorobie nowotworowej księżnej Kate. Słowa wsparcia i otuchy płyną dziś do Pałacu Kensington z całego świata, który trzyma kciuki za szybki powrót do zdrowia małżonki księcia Williama. Para książęca nie pozostaje na to obojętna, dlatego zdecydowała się po raz kolejny zabrać głos. Treść najnowszego oświadczenia przekazał w sobotni wieczór rzecznik rodziny królewskiej.

księżna Kate książę William
23.03.2024 10:19 Księżna Kate miała już wcześniej operację. Niepokojące doniesienia

Od piątku (22 marca) media żyją oświadczeniem księżnej Kate. Żona księcia Williama poinformowała opinię publiczną, że zdiagnozowano u niej nowotwór, nie podając więcej szczegółów. W tym kontekście brytyjska prasa postanowiła przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy przyszła królowa mierzy się z problemami zdrowotnymi. Jak się okazało, 42-latka ma za sobą już pewien bardzo poważny zabieg chirurgiczny.

księżna Kate
22.03.2024 19:40 Kate Middleton ma raka. Przejmujące oświadczenie

Kate Middleton wyjaśniła powody swojej absencji. Żona księcia Williama poinformowała o problemach zdrowotnych, które wykryto w czasie zaplanowanej wcześniej operacji jamy brzusznej. Przyszła królowa Wielkiej Brytanii nie wróci na razie do swoich obowiązków. U księżnej Kate wykryto nowotwór.

kolejka do lekarza
17.03.2024 15:15 Nowe świadczenie cieszy się rekordowym zainteresowaniem. Są trzy progi

Nowe świadczenie wywołało prawdziwe poruszenie wśród Polaków. Do urzędników trafiają kolejne wnioski, a ilość rozpatrzonych pozytywnie dokumentów rośnie wręcz lawinowo. Komu przysługuje świadczenie wspierające, które stało się faktem dopiero 1 stycznia 2024 r.?

papież Franciszek
15.03.2024 22:14 Papież Franciszek podpisał list z rezygnacją. Zdradził, kiedy go wyciągnie

Papież Franciszek nie przestaje zaskakiwać. Po ostatniej, kontrowersyjnej wypowiedzi na temat Ukrainy, głowa Kościoła katolickiego zszokowała wyznaniem na swój własny temat. 87-letni biskup Rzymu postanowił zdradzić opinii publicznej, co mogłoby przekonać go do pójścia w ślady Benedykta XVI i ewentualnej abdykacji. Kapłan ma już nawet pomysł, czym mógłby się wówczas zająć.

apteka
07.03.2024 16:09 GIF pilnie ostrzega. Znany lek przeciwbólowy wstrzymany w obrocie

Jest nowe ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Organ wydał pilny komunikat w sprawie popularnego leku na gorączkę. Obrót medykamentem musiał zostać wstrzymany w całym kraju z powodu “realnego zagrożenia dla pacjentów”. Chodzi o nieprawidłowości jakościowe, mogące wpływać na dawkowanie i przebieg leczenia. 

papież Franciszek
02.03.2024 16:28 Papież Franciszek nie mógł nawet przeczytać tekstu. Wiemy, na co choruje

Wierni na całym świecie mają kolejne powody do zmartwień. Stan papieża Franciszka zdaje się być coraz gorszy, a wszystko po tym, jak Stolica Apostolska poinformowała, iż przechodzi on przez “lekki stan grypowy”. W sobotę Biskup Rzymu nie był nawet w stanie przeczytać przygotowanego wcześniej przemówienia. Wcześniej zaś odwołał kilka ważnych audiencji. 

alert RCB
18.02.2024 08:13 RCB rozsyła pilny alert. Nie żyje jedna osoba, druga w szpitalu

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła pilne SMS-y. Organ przestrzega w nich przed spożyciem mięsa zakupionego na jednym z targowisk i apeluje o przekazywanie informacji dalej. Jak czytamy, istnieje wysokie ryzyko poważnego zatrucia pokarmowego, mogącego skutkować nawet śmiercią. Nie żyje już jedna osoba, a druga przebywa w szpitalu.

e-papierosy jednorazowe
02.02.2024 17:38 Za chwilę dojdzie do tragedii. Dzieci w Polsce trują się na potęgę

Polska szkoła, 2024 rok. Prawie co piąte dziecko ma w plecaku coś, co przypomina kolorowy flamaster, ale nim nie jest. To „elektryk”, czyli jednorazowy, smakowy e-papieros. Jego słodki smak wciąga dzieci w nałóg – i zatruwa ich płuca. W Polsce miesięcznie sprzedaje się ich ok. 8 mln sztuk „jednorazówek”. Niektóre nie zawierają nikotyny, więc z automatów mogą kupić je nawet dzieci. Wszystkie takie „elektryki” przypływają do nas z Chin, gdzie są... zakazane!

Kamiński
24.01.2024 18:23 Zobaczyła Kamińskiego po wyjściu z więzienia i nie wytrzymała. "Zostaliście oszukani"

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsiki opuścili wczoraj więzienne mury. Opinia publiczna w dużej mierze zwróciła uwagę na wygląd i formę fizyczną tego pierwszego, który w zakładzie karnym prowadził protest głodowy, a jego stan był rzekomo bardzo poważny. - Tak nie wygląda stan zagrożenia życia, a dokarmianie przez sondę nie jest torturą - uważa w rozmowie z portalem o2.pl Renata Piżanowska, położna z Nowego Targu.

Lucinda Mullin
07.01.2024 16:07 41-latka poszła na standardowy zabieg. Obudziła się bez wszystkich kończyn

To miał być standardowy zabieg usuwania kamieni nerkowych. Sprawy wymknęły się jednak spod kontroli, gdy okazało się, że w organizmie 41-latki doszło do zakażenia. Aby ratować jej życie, lekarze musieli podjąć drastyczną, ale i konieczną decyzję. Amerykanka Lucinda Mullin po wybudzeniu ze śpiączki przeżyła prawdziwy szok.

szpital karetka
06.01.2024 22:02 Groźny wirus atakuje. W szpitalach zaczyna brakować miejsc

Ostatnie tygodnie to dla lekarzy nieustanna praca z osobami chorymi na RSV. Popularny i bardzo groźny dla dzieci wirus staje się coraz bardziej powszechny. Atakuje wszędzie, zwłaszcza w przedszkolach oraz żłobkach, i znacznie utrudnia podstawowe czynności, takie jak oddychanie. Kryzysowa sytuacja panuje już np. w Kielcach, gdzie wkrótce może zabraknąć łóżek dla małych pacjentów.

Tadeusz Isakowicz-Zaleski
06.01.2024 16:47 Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski trafił do szpitala. "Wydawało się, że wygrał"

Przykre wieści napływają z Wrocławia. Profesor tamtejszego uniwersytetu, Bogusław Paź, przekazał w mediach społecznościowych niepokojące informacje na temat ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Krakowski kapłan, który walczy z nowotworem, w święta ponownie trafił do szpitala. Aktualnie przebywa pod aparaturą z tlenem.

Nie daj się sezonowej grypie, czyli jak zadbać o odporność zimą
18.12.2023 18:12 Nie daj się sezonowej grypie, czyli jak zadbać o odporność zimą

Przeziębienie i grypa to infekcje charakterystyczne dla pory jesienno-zimowej. Wtedy też wielu z nas zastanawia się, jak wzmocnić odporność, broniąc się przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Oto kilka metod, po które warto sięgnąć, aby nie chorować zimą.

kolejka przychodnia
10.12.2023 16:08 Fotografia z przychodni wywołała burzę. Na krzesłach pojawiły się kartki z zakazem

Zaskakujące zdjęcie z polskiej przychodni obiegło sieć. Na fotografii widać stojące w poczekalni krzesło, na którym przypięta została kartka z napisem “Nie siadaj”. Przychodzący na wizytę lekarską pacjenci zachodzą w głowę, czy adnotację zostawił ktoś, kto chciał być sprytny i zarezerwować miejsce. Ten trop jest jednak mylny, chodzi bowiem o coś zupełnie innego.

apteka
09.12.2023 19:42 Ogromne zmiany dla tysięcy pacjentów. Od stycznia nowa lista leków refundowanych

Ogromne zmiany dla wielu pacjentów. Od stycznia chorzy m.in. na nowotwory, choroby neurologiczne, okulistyczne czy rzadkie będą mieli do dyspozycji nową listę leków refundowanych. Wśród jej pozycji znajdzie się szereg nowoczesnych terapii, a także nowa szczepionka. Eksperci nie kryją, że to duży przełom.

apteka
08.12.2023 22:40 Europejska Agencja Leków wydała pilne ostrzeżenie. Chodzi o leki z pseudoefedryną

Sezon przeziębieniowy w pełni, a co za tym idzie, wielu Polaków tłumnie wykupuje niezbędne leki w aptekach. Warto uważać, Europejska Agencja Leków wydała właśnie ostrzeżenia w związku z psuedoefedryną - popularną substancją, która często znajduje się w lekach zwalczających grypę i przeziębienie. Wykryto niepożądane skutki uboczne.

papież Franciszek
29.11.2023 15:15 Fatalne wieści z Watykanu. Papież Franciszek musiał się ugiąć, nawet nie kryje żalu

Kolejne wysoce niepokojące informacje o stanie zdrowia papieża Franciszka. Biskup Rzymu od weekendu zmaga się zapaleniem dolnych dróg oddechowych, a teraz ponownie musiał zrezygnować ze swoich śmiałych planów. Już w piątek miał bowiem uczestniczyć w konferencji klimatycznej COP28 w Dubaju. Niestety, lekarze byli co do tego pomysłu sceptyczni.

papież Franciszek
25.11.2023 20:19 Papież Franciszek znów trafił do szpitala. Watykan przekazał niepokojące informacje

Niepokojące wieści z Watykanu. Jak przekazało biuro prasowe Stolicy Piotrowej, papież Franciszek mierzy się z kolejnymi zdrowotnymi komplikacjami. Są one na tyle poważne, że głowa Kościoła katolickiego musiała odwołać sobotnie plany i udać się na badania do kliniki Gemelli. Nie wiadomo też, czy weźmie udział w niedzielnej modlitwie Anioł Pański.