Goniec.pl
Prognoza pogody na długi weekend: IMGW ostrzega przed upałami i burzami

Jakub Kaminski/East News; imgw

Boże Ciało 2022. Prognoza pogody na długi weekend. "Pierwsza w tym roku fala upałów"

15 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Prognoza pogody na długi weekend z Bożym Ciałem. - W najbliższych dniach czeka nas zmienna aura - podało IMGW. Synoptycy nie ukrywają, że nie zabraknie niespodzianek. Będzie słońce i chmury, deszcz, a nawet przelotne burze. Temperatura będzie rosnąć i w niedzielę będą miejsca, gdzie termometry wskażą nawet 30 stopni.

Prognoza pogody na długi weekend. Boże Ciało i fakt, iż jest to dzień ustawowo wolny od pracy sprawił, że wiele osób zaplanowało wyjazdy. Warto wiedzieć, na jaką pogodę się przygotować.

EN 01349502 0018

Kolejne wielkie zmiany w podatkach. Nowe regulacje wejdą w życie już od 1 lipca, będą dotyczyć milionów Polaków

CZYTAJ DALEJ

IMGW opublikowało specjalną prognozę pogody na długi czerwcowy weekend 15-19.06.2022 r. Nie jest wykluczone pojawienie się ostrzeżeń I stopnia przed burzami.

Prognoza pogody na długi weekend: będzie słońce, burze i deszcz

Po gwałtownych burzach przechodzących w zeszłym tygodniu nad krajem i lokalnymi podtopieniami wiele osób zadaje sobie pytanie o prognozę pogody na długi czerwcowy weekend.

IMGW opublikowało specjalną prognozę pogody na swojej stronie. Co czeka nas w rozpoczynający się już w czwartek długi czerwcowy weekend? - Sporo słońca, na przemian z chmurami i przelotnym deszczem. W czwartek i w niedzielę lokalnie wystąpią burze. Będzie coraz cieplej. W sobotę na zachodzie, a w niedzielę na południu kraju temperatura może przekroczyć 30°C. Chłodniej nad morzem - czytamy w komunikacie IMGW.

Już środa na zachodnie i południu kraju upłynie pod znakiem słońca. Niestety mniej szczęścia będzie miała reszta kraju, gdzie będzie silne zachmurzenie. - Po południu wystąpią lokalne, słabe i przelotne opady deszczu - dodają synoptycy IMGW w prognozie pogody na długi weekend. W środę może zagrzmieć wyłącznie na Podlasiu, Suwalszczyźnie oraz na Mazurach.

Prognoza pogody na Boże Ciało 16 czerwca

16 czerwca to dzień ważny nie tylko dla wszystkich korzystających z długiego weekendu, ale również dla wiernych Kościoła Katolickiego. To właśnie wtedy przypada Boże Ciało i ulicami w całym kraju przechodzić będą uroczyste procesje. Jaką prognozę pogody na Boże Ciało przedstawiło IMGW? Odpowiadamy.

Kobieta zrobiła to w biały dzień, nagranie z Białegostoku wywołało burzę

Kobieta ukradła własność wszystkich mieszkańców Białegostoku. Wszystko zostało nagrane

CZYTAJ DALEJ

- W czwartek rano na ogół pogodnie, ale w godzinach południowych pojawi się więcej chmur. Na północnym wschodzie i południowym zachodzie przelotny deszcz, gdzieniegdzie także burze. Po południu strefa silniejszych opadów deszczu i burz z gradem obejmie obszar od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę i Małopolskę po Ziemię Łódzką i południowe Mazowsze, wieczorem także Podkarpacie i Lubelszczyznę. Temperatura w dzień wyniesie od 17°C nad morzem, około 21-23°C w północnej połowie kraju, do 27°C na południu. Wiatr w czasie burz w porywach do 80 km/h - podali synoptycy w prognozie pogody na Boże Ciało.

Prognoza pogody na Boże Ciało

Prognoza pogody na Boże Ciało

Źródło: imgw

Reszta długiego czerwcowego weekendu przyniesie ze sobą prawdziwą huśtawkę pogodową. W prognozie pogody na weekend nie brakuje niczego, nawet fali upałów.

Pogoda na weekend: IMGW prognozuje nawet 30°C

- Pierwsza w tym roku fala upałów jest możliwa już w najbliższą sobotę i niedzielę - podało IMGW. Specjaliści ostrzegli jednak, że niesie to ze sobą ryzyko pojawienia się groźnych burz.

Potwierdza to prognoza pogody na weekend. W piątek będzie nieco chłodniej, a nad Polską pojawi się sporo chmur oraz przelotny deszcz. Najchłodniej będzie nad morzem (17°C), maksymalne wskazania termometrów dotrą do 23°C. Wiatr będzie umiarkowany, ale czasami porywisty i będzie wzmagał poczucie chłodu.

W sobotę nastąpi jednak zmiana, a niedziela przyniesie ze sobą prawdziwe tropiki. Prognoza pogody na sobotę przewiduje sporo słońca, a słabe opady deszczu mogą wystąpić jedynie na wschodnich krańcach kraju. - Bardzo ciepłe, zwrotnikowe, powietrze, które napłynie z zachodu Europy, spowoduje znaczny wzrost temperatury do 24-26°C nad morzem i na wschodzie kraju oraz do 30°C na zachodzie i południowym zachodzie - przewidują w prognozie pogody na sobotę meteorolodzy IMGW.

Niedziela będzie spełnieniem marzeń osób czekających na wakacje. Będzie słonecznie i gorąco. W centrum termometry pokażę 28°C, a na południu nawet do 31°C. Upały przyniosą ze sobą burze.

Prognoza pogody na niedzielę: temperatury nagle wzrosną

Prognoza pogody na niedzielę: temperatury nagle wzrosną

Źródło: imgw

- Niestety, już od rana na północy Polski będzie zaznaczała się strefa frontu atmosferycznego z opadami deszczu i burzami, powoli przemieszczającego się na południe. Z tego powodu na północy będzie znacznie chłodniej, temperatura w dzień wyniesie zaledwie 15-17°C - czytamy w prognozie pogody na niedzielę przedstawionej przez IMGW.

Nie jest wykluczone wydanie ostrzeżeń przed burzami. Spowodowane to będzie frontem, który wedrze się do kraju na koniec długiego weekendu. - Strefa opadów deszczu i burz po południu i wieczorem obejmie obszar od Warmii przez Kujawy po Wielkopolskę i Ziemię Lubuską. Burzom mogą towarzyszyć także opady gradu i porywisty wiatr - ostrzega IMGW.

Śmiertelny wypadek z udziałem 4-latki na Lubelszczyźnie, dziecko wpadło pod koła ciężarówki

4-latka wbiegła wprost pod koła ciężarówki, służby były bezradne. Wielka tragedia na Lubelszczyźnie

Tragiczny wypadek na Lubelszczyźnie. W poniedziałek rano pod kołami samochodu ciężarowego zginęło 4-letnie dziecko. Dziewczynka wbiegła pod koła pojazdu. Na miejscu trwa akcja służb oraz zbieranie dowodów. Konieczne jest wyjaśnienie przyczyn tragedii. fot. Policja Lubelska

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, imgw

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Brakuje leków w aptekach, lekarze mają ograniczać ilość recept

Wiadomości

Dramat polskich seniorów, nie mają pieniędzy na leczenie. Farmaceuci ujawniają

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Morawiecki wycofał się z obietnicy dla piłkarzy. Ekspert: "To postępująca erozja"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: wojna w Ukrainie może być "długotrwałym procesem"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białystok: Zaginął emerytowany ksiądz Jan Toczko

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jest decyzja RPP ws. stóp procentowych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: "Nie zwariowaliśmy. Jesteśmy w pełni świadomi, czym jest broń nuklearna"

Czytaj więcej >