Goniec.pl

TRICOLORS/East News

Kompromitacja Jarosława Jakimowicza. Nawet nie umiał obrócić pomyłki w żart

18 Marca 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Michał Rachoń i jego goście w programie “Jedziemy” na antenie TVP Info podjęli temat wyroku ws. morderstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w 2019 roku. Jarosław Jakimowicz zdecydował się na głoszenie swoich poglądów bez znajomości szczegółów sprawy, a potem niefortunnie próbował wybrnąć z sytuacji.

Skazano mordercę Pawła Adamowicza

Kilka dni temu Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał 31-letniego Stefana Wilmonta za zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na dożywotnie pozbawienie wolności. Sprawca będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie za 40 lat. Wyrok jest nieprawomocny. Obrońca Wilmonta zapowiedział już apelację.

Do morderstwa doszło podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2019 roku. Mężczyzna wtargnął na scenę, na której stał Paweł Adamowicz, i zaatakował go nożem. Prezydent Gdańska zmarł dzień później w szpitalu. Sprawca nie uciekał, został ujęty i od razu trafił do aresztu. 

Lidl

Lidl rozbił bank, takich okazji dawno nie było. Polacy będą walić drzwiami i oknami

CZYTAJ DALEJ

Rachoń, Kowalski i Jakimowicz dyskutowali o wyroku ws. zabójstwa prezydenta Gdańska

W programie TVP Info "Jedziemy" poruszono sprawę wyroku. Gośćmi Michała Rachonia byli Marian Kowalski oraz Jarosław Jakimowicz . Nie zapomniano wspomnieć, że politycy Platformy Obywatelskiej odcięli się od Pawła Adamowicza, ilustrując to licznymi materiałami wideo z ich archiwalnymi wypowiedziami, że ich były kolega jest skompromitowany. 

Jakimowicz w pewnym momencie przerwał Rachoniowi, by wygłosić swoją obserwację, że "psychopatów się nie oddziela od ludzi, którzy siedzą np. za alimenty". - Jak już mówimy, co nas tam przeraża. Wiecie, co mnie przeraża? To padło w materiale, który puszczaliśmy w pierwszej części programu. Ten Stefan, no, jak widać psychopata pierwszej wody, on siedział w więzieniu z profesorem jakimś, który zamawiał sobie gazety do czytania - rozpoczął Jarosław Jakimowicz.

Jarosław Jakimowicz skompromitował się na wizji

Michał Rachoń od razu zareagował na słowa kolegi, korygując go, że "profesor" to tylko pseudonimem osadzonego i nie ma nic wspólnego z jego wykształceniem. - A, dobra. Myślałem, że to profesor - odpowiedział zmieszany Jakimowicz.

Sytuacja rozbawiła Mariana Kowalskiego.  - Marian, bo wiesz, jak to jest w więzieniu - próbował obrócić sytuację w żart Jakimowicz, ale Kowalski odpowiedział, że nie wie, choć “niektórzy chcieliby, żeby się przekonał”.

Źródło: “Jedziemy"/TVP Info

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

CZYTAJ DALEJ
pogrzeb

Nie mogli uwierzyć, w jakim stanie ksiądz przyjechał na pogrzeb. "Czerwony na buzi, spuchnięty"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Polska przekaże Ukrainie myśliwce MiG-29. Andrzej Duda ujawnił szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]