Goniec.pl > Tvp

Tvp

TVP, Telewizja Polska - polski nadawca publiczny.

TVP
02.10.2023 16:48 Debata wyborcza w TVP? Wysłano zaproszenia, znamy datę

TVP ma planować zorganizowanie przedwyborczej debaty. Telewizja Polska wysłała specjalne zaproszenia do przedstawicieli komitetów wyborczych. Znany jest nieoficjalny plan “Debaty Wyborczej” TVP. Kluczowa będzie środa 4 października.

Mikrofon reportera TVP
01.10.2023 22:47 Agata Młynarska wściekła na TVP. "Serio ktoś to kupuje?"

Marsz Miliona Serc zgodnie z zapowiedziami liderów opozycji miał być jedną z największych manifestacji w dziejach Warszawy. Wstępne dane wskazują, że udało się spełnić tę obietnicę, jednak na antenie TVP Info polityczny wiec KO został przedstawiony w zupełnie inny sposób. Jakie słowa znalazły się na słynnym pasku TVP?

Danuta Holecka w programie "Wiadomości"
01.10.2023 21:39 Uczestnicy marszu zostawili wiadomość dla TVP. Danucie Holeckiej się nie spodoba

Marsz Miliona Serc sprawił, że wielu warszawiaków wyruszyło na ulicę, by zamanifestować swoje niezadowolenie z rządów PiS. Niektórzy, nauczeni przykrym doświadczeniem z Marszu 4 czerwca, postanowili pokazać przed kamerami wiadomość, jaką zostawili dla TVP. Danucie Holeckiej na pewno się nie spodoba. 

Danuta Holecka
28.09.2023 21:38 Wiadomości TVP nie odpuszczają Agnieszce Holland. Danuta Holecka zmieniła minę w sekundę

Wiadomości TVP ponownie uderzyły w Agnieszkę Holland i film “Zielona Granica”. Widzowie codziennie otrzymują materiał krytykujący nagradzaną na całym świecie produkcję. Dziennikarz Konrad Wąż oraz Danuta Holecka ponownie nie hamowali języka.

TVP
27.09.2023 19:44 Skandaliczne sceny na antenie TVP. "Pan jest chamem"

TVP znów w ogniu krytyki. 24 września na antenie programu „Woronicza 17” doszło do karczemnej awantury pomiędzy dziennikarzem Miłoszem Kłeczkiem a posłem PSL Pawłem Bejdą. Po emisji do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło aż osiem skarg na niekompetentne zachowanie prowadzącego.

Wiadomości
26.09.2023 21:13 Zaskakujące sceny w "Wiadomościach" TVP. "Mają swoich widzów za idiotów"

“Wiadomości” TVP zaatakowały dziennikarzy TVN-u. Poszło o materiał konkurencyjnej stacji na temat afery wizowej. Reporter telewizji publicznej wprost zapytał czy TVN ma swoich widzów za idiotów.

Wiadomości, Agnieszka Holland
25.09.2023 20:41 "Wiadomości" TVP uderzyły w Agnieszkę Holland. Wytknięto jej sympatię do PO

“Wiadomości” TVP znowu uderzyły w Agnieszkę Holland i jej film “Zielona granica”. Tym razem o produkcji wspomniano w kontekście incydentu, który miał miejsce wczoraj (24.09) na granicy polsko-białoruskiej.

Magdalena Ogórek
24.09.2023 17:39 Magdalena Ogórek nigdy nie była tak wściekła. Wszystko poszło na żywo w TVP Info

Magdalena Ogórek nie wytrzymała, w programie na żywo puściły jej nerwy. Widzowie TVP Info byli świadkami gorącej wymiany zdań między dziennikarką a jej gościem. Poszło o film “Zielona Granica” w reżyserii Agnieszki Holland. W studio zapanował chaos, a Magdalena Ogórek powtarzała “proszę nie kłamać”.

biesiada TVP
22.09.2023 21:35 Nagle odwołano koncert TVP. Prawda wyszła na jaw, co się stało

TVP z nieskrywaną dumą reklamuje swoje biesiady, których sukces okazał się być tak ogromny, że trasę koncertową przedłużono mimo końca wakacji. Jedna z imprez odbyć się miała w lubelskim Chełmie, jednak w do koncertu ostatecznie nie doszło. Zaproszonym artystom grzecznie więc podziękowano, a widzowie musieli obejść się smakiem. Teraz na jaw wyszło, dlaczego huczna zabawa została odwołana.

Anita Werner, Danuta Holecka
22.09.2023 17:29 [TYLKO U NAS] Fatalne informacje dla TVP. Polacy zadecydowali, na Woronicza nie będą zadowoleni

Co jakiś czas zarówno “Fakty” TVN, jak i “Wiadomości” TVP chwalą się wspaniałymi wynikami oglądalności, świadczących o rzekomej sympatii widzów. Nic więc dziwnego, że z tych przechwałek ciężko rzetelnie wywnioskować, który z serwisów jest wśród Polaków absolutnym “numerem jeden”. Portal Goniec.pl postanowił więc raz na zawsze rozstrzygnąć trwający spór i z pomocą agencji SW Research sprawdzić, któremu z programów informacyjnych bardziej ufają telewidzowie. Jak wyszło? Jedno jest pewne, wygrany zdecydowanie przebił konkurencję.

pilot do telewizora
22.09.2023 16:05 Tysiące Polaków stracą dostęp do kanałów TVP. Znamy dokładny termin

Fatalna wiadomość dla widzów Telewizji Polskiej. Już niedługo w całym kraju dojdzie do zmiany standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Choć brzmi to nieco tajemniczo, skutki rewolucji może odczuć na własnej skórze wielu użytkowników telewizorów i tunerów. Bardzo możliwe, że za 3 miesiące utracą oni trwale dostęp do kanałów TVP. Jak temu zaradzić?

apteka
22.09.2023 11:22 Gwiazdor TVP pokazał, ile zapłacił za "darmowe leki". Nie przebierał w słowa

Mimo iż od 1 września program bezpłatnych leków 75 plus rozszerzony został do wieku 65 plus, to wielu emerytów wciąż narzeka na swoją sytuację materialną i skarży się, że leki – pomimo zapowiedzi – wcale nie są ani darmowe, ani nawet tańsze. Seniorzy są wściekli i zawiedzeni. Swoim rozgoryczeniem odnośnie tej sytuacji podzielił się również w mediach społecznościowych znany dziennikarz TVP. Nie przebierał w słowach.

Anita Werner "Fakty" TVN
21.09.2023 09:06 "Fakty" nie miały litości dla TVP. Anita Werner nie hamowała języka

Fakty TVN bezpardonowo uderzyły w TVP. Anita Werner we wtorek zapowiedziała materiał, który nie bezlitośnie obnażył polityczne działania Telewizji Polskiej. - o nie ma nic wspólnego z równym wyborami. Z telewizją publiczną nie ma już dawno - usłyszeli widzowie TVN.

Michał Adamczyk
20.09.2023 17:28 Ogromne zmiany w "Wiadomościach". To ona zastąpi Michała Adamczyka

Nie milkną echa po aferze związanej z Michałem Adamczykiem, która ujrzała światło dzienne prawie dwa tygodnie temu. Szef Telewizyjnej Agenci Informacyjnej udał się na przymusowy urlop i tymczasowo zniknął z anteny. Jego miejsce zajmie tymczasowo Anna Bogusiewicz. Czy była modelka na stałe zagości w “Wiadomościach”?

Michał Kołodziejczak i Michał Rachoń przed siedzibą TVP
20.09.2023 17:27 TVP w służbie rządzącym. Prawo i Sprawiedliwość zbudowało drugi sztab wyborczy [OPINIA]

Wybory parlamentarne odbędą się w Polsce już za niecały miesiąc, kampania wyborcza z każdym dnie staje się coraz bardziej ostra, a momentami wręcz prymitywna. Tak było choćby wczoraj przed siedzibą TVP w Warszawie, kiedy Michał Rachoń robił wszystko, by uniemożliwić Donaldowi Tuskowi prowadzenie jego konferencji prasowej. Problem w tym, że obecnie w Polsce w kampanię wyborczą zaangażowane są nie tylko partie polityczne, ale także media, w tym wypadku te publiczne, utrzymywane z pieniędzy wszystkich podatników. Prawo i Sprawiedliwość uczyniło z telewizji publicznej swój sztab wyborczy i chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Przykre jest jednak to, że nieprzyzwoita działalność TVP nikogo już w naszym kraju nie zaskakuje. 

Danuta Holecka
19.09.2023 20:22 Niewiarygodne sceny w "Wiadomościach" TVP. Danuta Holecka zaskoczyła widzów

Widzowie “Wiadomości” TVP widząc wtorkowe wydanie, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Ekipa Telewizji Polskiej zaskoczyła mnogością zagranicznych lokalizacji, a chociaż “Wiadomości” poprowadziła Edyta Lewandowska, to największe zdziwienie wzbudziła Danuta Holecka i zapowiedziany przez nią materiał.

konferencja
19.09.2023 10:47 Awantura podczas konferencji prasowej Donalda Tuska. "Będę musiał wezwać policję"

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk we wtorek 19 września wraz z politykami Koalicji Obywatelskiej planował wygłosić oświadczenie pod siedzibą Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Telewizji Polskiej. Niespodziewanie przed budynkiem pojawił się również pracownik TVP Michał Rachoń, zakłócając i przeszkadzając w konferencji Tuska. Doszło do awantury i ostrej wymiany zdań.

TVP info
18.09.2023 20:53 Niespodziewane sceny w TVP. Widzowie mogli zobaczyć nietypowy komunikat

Widzowie niegdyś publicznej telewizji mogli zobaczyć dzisiaj nietypowy komunikat. Na antenie TVP Info, podczas popołudniowego pasma ukazały się bowiem… przeprosiny. Związane są one z decyzją sądu, który zobowiązał rządową rozgłośnię do publicznego zadośćuczynienia wobec jednego z wyborczych komitetów. 

"Wiadomości" TVP
16.09.2023 23:04 Zadziwiające sceny w "Wiadomościach" TVP. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

“Wiadomości” TVP stają na głowie, aby przykryć aferę wizową w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jednym ze sposobów na to ma być eksponowanie tematu nielegalnej migracji na włoską Lampedusę. W związku z tym w sobotnim (16 września) wydaniu serwisu wydarzenia z wyspy relacjonowano oczami aż trzech osób. Nic więc dziwnego, że niektórzy widzowie aż przecierali oczy ze zdumienia.

Danuta Holecka "Wiadomości" TVP
16.09.2023 18:35 "Wiadomości" TVP chciały oszukać widzów? Danucie Holeckiej nawet nie mrugnęła powieka

Po dyskusji na temat sposobu prezentowania numerów list wyborczych przez “Wiadomości” kurz jeszcze nie opadł, a tymczasem na horyzoncie pojawiła się kolejna “perełka”. Na jeden z większych kuriozów zwrócił uwagę ekonomista Rafał Mundry, który wyśmiał wykres pokazany także w piątkowym (15 września) wydaniu serwisu. Patrząc na wspomnianą ilustrację przyznać trzeba, że grafika Telewizji Polskiej po raz kolejny poniosła fantazja. Naprawdę myśleli, że nikt nie zauważy?

Michał Adamczyk
16.09.2023 14:15 Michał Adamczyk złożył pozew po medialnym skandalu. Czego się domaga?

Michał Adamczyk z "Wiadomości" TVP postanowił zareagować na medialny szum, jaki pojawił się po publikacji Onetu. Dziennikarz złożył przeciwko redakcji pozew do sądu, jednak na tym nie poprzestał. Zarzuty skierował także przeciw swojej byłej koleżance z TVP Ingo. Czego domaga się Michał Adamczyk?

Kobieta oglądająca telewizję
16.09.2023 10:11 Abonament RTV w 2024 roku. Ile trzeba zapłacić i kto jest zwolniony z opłaty?

Ile w 2024 roku wyniesie opłata abonamentowa za odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne? Ustawodawca podał kwotę oraz warunki, jakie należy spełnić, by w ogóle jej nie płacić. Dla tych, którzy nie są z niej zwolnieni, również przewidziano zniżki. Oto co trzeba zrobić. 

Zbigniew Ziobro
15.09.2023 21:11 W TVP nie wytrzymali. Zaraz po orędziu Grodzkiego widzowie usłyszeli mocne słowa

15 września marszałek senatu Tomasz Grodzki wygłosił specjalne orędzie dotyczące tzw. afery wizowej w polskim rządzie. Świeżo po jego wystąpieniu, słowa marszałka skomentował w programie TVP Info Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Padły mocne słowa.

Piotr Kraśko "Fakty" TVN
14.09.2023 15:09 "Fakty" TVN nie czekały ani chwili. Już na początku uderzyły w TVP

Pojedynek “Fakty” TVN kontra “Wiadomości” zdaje się nie mieć końca. Ta najdłuższa batalia w historii polskich mediów zatacza coraz szersze kręgi i wchodzi na zupełnie nowe poziomy. Nie ma takiego tematu, którego oba serwisy nie potrafiłyby wykorzystać do ataku na siebie nawzajem. Tym razem do ofensywy przystąpił amerykański nadawca, który wbił konkurentowi ogromną szpilę przy okazji tzw. afery wizowej.

politycy
13.09.2023 22:06 Sąd zadecydował. TVP musi przeprosić w "Wiadomościach"

Porażka TVP w trybie wyborczym. Wczoraj 12 września informowaliśmy o pozwie, jaki wobec Telewizji Polskiej wytoczyli Bezpartyjni Samorządowcy. Dzisiaj pojawiła się informacja o tym, że ugrupowanie wygrało w sądzie z telewizją. Sąd zadecydował o wyroku.

Danuta Holecka "Wiadomości" TVP
13.09.2023 10:15 Ogromne kłopoty TVP. Wpłynęła skarga na "Wiadomości", autorem członek KRRiT

Czarne chmury znów zebrały się nad TVP. Dopiero co Bezpartyjni Samorządowcy zapowiedzieli pozew w trybie wyborczym przeciwko publicznej telewizji, a tymczasem skargę na “Wiadomości” złożył członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Prof. Tadeusz Kowalski domaga się wszczęcia postępowania w sprawie dwóch wydań serwisu z sierpnia br. Jego zdaniem, były one dalece zmanipulowane.

sondaż
12.09.2023 18:17 Manipulacja TVP wyszła na jaw. Będą składać pozew

Bezpartyjni Samorządowcy zapowiadają pozew w trybie wyborczym przeciwko TVP. Czują się pomijani przez stację w przekazach medialnych. - TVP uparcie pokazywała pięć partii, nas w tym pomijając - twierdzi jeden z polityków ugrupowania, które swoje zarzuty ma także wobec TVN.

Michał Adamczyk "Wiadomości" TVP
11.09.2023 15:47 Była gwiazda TVP ostro o aferze z Michałem Adamczykiem. Padły niecenzuralne słowa

Choć TVP konsekwentnie milczy i chętnie zamiotłaby sprawę pod dywan, echa afery z Michałem Adamczykiem w roli głównej nie milkną. Po tym, jak głos na temat dziennikarza TVP zabrały jego była żona oraz Karolina Pajączkowska, swoje zdanie wyraziła również Mariola Bojarska-Ferenc. Była gwiazda mediów publicznych w jednoznaczny sposób oceniła doniesienia wolnych mediów, nie szczędząc byłemu pracodawcy gorzkich słów. I choć jest zbulwersowana, to sugeruje także, że wcale nie poczuła się zdziwiona.