Goniec.pl

Screen TVN24

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok

16 Marca 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

W czwartek 16 marca, w gdańskim Sądzie Okręgowym zapadł wyrok w sprawie Stefana Wilmonta, oskarżonego o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Sąd zadecydował o dożywotnim pozbawieniu wolności dla sprawcy szokującej zbrodni z 2019 roku. Skazany nie okazał skruchy, a podczas odczytywania wyroku śmiał się. 

Wyrok dożywocia dla Stefana Wilmonta

Zapadł wyrok w sprawie Stefana Wilmonta, skazanego za brutalne zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w 2019 roku. Tragiczne wydarzenie sprzed lat do dzisiaj pozostaje w pamięci wielu Polaków. Z uwagi na ważny interes społeczny Sąd Okręgowy w Gdańsku zdecydował się na publikację danych i wizerunku oskarżonego.

Mężczyzna został uznany za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów. Decyzją gdańskiego sądu Wilmont resztę życia spędzi za kratkami. Dopiero po 40 latach odbywania kary będzie mógł się on ubiegać o przedterminowe warunkowe zwolnienie. Wyrok ma odbywać się na zasadach terapeutycznych.

poszukiwana

Policja z całego kraju szuka tej kobiety. Miała dopuścić się oburzającego czynu

CZYTAJ DALEJ

Bulwersująca reakcja Stefana Wilmonta

Przewodnicząca składu orzekającego gdańskiego sądu, Aleksandra Kaczmarek podczas uzasadnienia dzisiejszego wyroku nie miała wątpliwości. - Stefan Wilmont popełnił zbrodnię bez precedensu w historii Polski - powiedziała. Przed kamerami podkreślała, że zabójstwo prezydenta odbyło się podczas imprezy odbywającej się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na oczach tysięcy widzów.

Obecny na sali sądowej Stefan Wilmont dotychczas nie okazał skruchy ani nie przeprosił najbliższych zamordowanego Pawła Adamowicza. Skazany na dożywocie mężczyzna podczas czwartkowego odczytania wyroku śmiał się i komentował decyzję gdańskiego sądu w rozmowie ze sobą.

Stefan Wilmont podczas ogłoszenia wyroku dożywotniego pozbawienia wolności. Źródło: Screen TVN24Stefan Wilmont podczas ogłoszenia wyroku dożywotniego pozbawienia wolności. Źródło: Screen TVN24Stefan Wilmont podczas ogłoszenia wyroku dożywotniego pozbawienia wolności. Źródło: Screen TVN24Stefan Wilmont podczas ogłoszenia wyroku dożywotniego pozbawienia wolności. Źródło: Screen TVN24 

 

Oburzająca zbrodnia

Przypomnijmy, do zabójstwa prezydenta Adamowicza doszło 13 stycznia 2019 roku na Targu Węglowym w Gdańsku. W trakcie corocznych uroczystości w związku z kwestą WOŚP Paweł Adamowicz przemawiał do tysięcy ludzi zgromadzonych wokół sceny.

- Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję, bo na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani, Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam! - podkreślał prezydent. To były jego ostatnie słowa wypowiedziane publicznie.

W chwili ostatniego odliczania do tzw. "światełka do nieba", na scenę wbiegł uzbrojony w wojskowe ostrze Stefan Wilmont, który zadał Pawłowi Adamowiczowi kilka ciosów nożem. W wyniku odniesionych obrażeń, prezydent Gdańska następnego dnia zmarł w szpitalu.

Źródło: TVN24/ media

Nastolatka wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Zrozpaczona rodzina prosi o pomoc

Nastolatka wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Zrozpaczona rodzina prosi o pomoc

CZYTAJ DALEJ
Biedronka oszalała, kolejna promocja i kolejne pieniądze za darmo

Biedronka ogłosiła prawdziwy hit. Tego jeszcze nie było, dostaniesz pieniądze i produkty zupełnie za darmo

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Paweł AdamowiczSąd

Podobne artykuły

Polityka

Donald Tusk chciał przyjęcia "lex Tusk"? Adam Bielan ujawnia
Czytaj więcej >

Wiadomości

"Lex Tusk" przyjęta przez większość sejmową
Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski żali się na wysokość emerytury. Podał kwotę
Czytaj więcej >

Polityka

Niebywałe słowa posłanki PiS z sejmowej mównicy. Burza w komentarzach
Czytaj więcej >

Wiadomości

PiS chce usunąć Donalda Tuska z polityki. W piątek kluczowe głosowanie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Riad Haidar, poseł KO. Żałoba w partii. "Rozmawiałem z nim jeszcze tydzień temu"
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]