Goniec.pl
Andrzej Duda ma lekkie objawy COVID-19, jest pod opieką lekarzy

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda nie przechodzi COVID-19 bezobjawowo. "Jest pod stałą opieką lekarską"

9 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 18 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nowe informacje na temat stanu zdrowia zakażonego COVID-19 Andrzeja Dudy obiegły media. Bogna Janke w programie na żywo zapewniła, że prezydent czuje się dobrze. Minister w Kancelarii Prezydenta poinformowała jednak, że głowa państwa nie przechodzi choroby bezobjawowo i znajduje się pod stałą opieką lekarzy.

W środę 5 stycznia Paweł Szrot poinformował, że Andrzej Duda po raz drugi otrzymał pozytywny test na obecność koronawirusa w organizmie. Prezydent z powodu zakażenia trafił na izolację.

konferencja KPRM

Rząd przedstawił korekty po wejściu w życie Polskiego Ładu. Kto zyska?

CZYTAJ DALEJ

Goniec.pl skierował do Kancelarii Prezydenta mail z pytaniem o to, jak długo potrwa kwarantanna Andrzeja Dudy oraz to, jakie wizyty i obowiązki prezydenta zostały odwołane z powodu COVID-19. Przez cztery dni, aż do publikacji tego artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Rąbka tajemnicy na temat tego, jak czuje się Andrzej Duda, uchyliła Bogna Janke. Minister Kancelarii Prezydenta była gościem "Śniadania Rymanowskiego w Polsat News i Interii".

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Andrzej Duda zakażony COVID-19: wiemy, jak się czuje prezydent

Tylko raz od dnia ogłoszenia, że Andrzej Duda zakaził się koronawirusem, prezydent podjął działania z racji pełnionej funkcji. Głowa państwa wraz z Pierwszą Damą skierowała do członków Kościoła prawosławnego specjalny list z życzeniami.

Sam prezydent nie zdecydował się zabrać głosu. W niedzielę stan zdrowia oraz to, jak Andrzej Duda przechodzi COVID-19 skomentowała w programie na żywo Bogna Janke.

- Prezydent czuje się dobrze, ma lekkie objawy i jest pod stałą opieką lekarską - powiedziała podczas "Śniadania Rymanowskiego w Polsat News i Interii".

Koronawirus w Kancelarii Prezydenta

Andrzej Duda nie przechodzi zakażenia koronawirusem bezobjawowo. Wcześniej Paweł Szrot przekazywał, że powodem przeprowadzenia testów był fakt wykrycia choroby u jednego z pracowników Kancelarii Prezydenta. Podkreślił jednak, że prezydent zdążył już przyjąć trzecią dawkę szczepionki.

Okazuje się, że współpracownicy Andrzeja Dudy nie muszą się martwić tym, że prezydent nie będzie się z nimi konsultował. Bogna Janke poinformowała, że głowa państwa pozostaje z nimi w stałym kontakcie.

Para prezydencka nie pokazuje się publicznie

Minister w Kancelarii Prezydenta dodała, że Andrzej Duda przebywa w absolutnej izolacji przez 10 dni. Nie przekazano jednak wiadomości na temat tego, czy pierwsza dama również otrzymała pozytywny wynik testu.

Nieoficjalne doniesienia medialne wskazywały, że również Agata Kornhauser-Duda walczy z COVID-19. Ani Andrzej Duda, ani jego małżonka nie zdecydowali się zaprzeczyć lub potwierdzić tych informacji.

Andrzej Duda przesadził, Polacy nigdy mu tego nie wybaczą. Czarnek nie był lepszy, afera za aferą

Slajd 1 z 7

Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Największe wpadki polskich polityków

W październiku Jarosław Kaczyński pojawił się na konferencji prasowej ws. polskiej obronności. Prezes PiS prawie zasnął podczas wystąpienia Mariusza Błaszczaka. Chwilę wcześniej w kieszeni polityka rozdzwonił się telefon komórkowy. / fot. Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: interia.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Rządowe RCB wysłało pismo z ostrzeżeniem do firm, chodzi o V falę koronawirusa

Wiadomości

V fala koronawirusa przeraża rząd. Część firm dostała od RCB specjalne pismo z ostrzeżeniem

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Pandemia i podwyżki wykańczają branżę pralniczą. "Czysta pościel będzie rarytasem jak banany za czasów komuny"

Czytaj więcej >
Kaczyński

Wiadomości

Gowin: Jacek Kurski, Adam Bielan i Maciej Łopiński. To ich słucha Jarosław Kaczyński

Czytaj więcej >
Kukiz

Wiadomości

Paweł Kukiz chce zostać szefem komisji śledczej ws. Pegasusa. Inaczej nie poprze wniosku

Czytaj więcej >
Banaś

Wiadomości

PAP: Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariana Banasia

Czytaj więcej >
nauka zdalna

Wiadomości

Radio ZET: Nauka zdalna możliwa w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców

Czytaj więcej >