Goniec.pl
Polski Ład i prezes PiS skrytykowani w "Faktach" TVN

"Fakty" TVN, wydanie z dn. 07.01.2022 r.

"Fakty" TVN skrytykowały Polski Ład cytując Jarosława Kaczyńskiego

8 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

W piątkowych "Faktach" TVN Piotr Kraśko zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego, cytując jego własne słowa. W serwisie pojawił się krytyczny wobec Polskiego Ładu materiał. Stacja pokazała, że zapowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości się nie sprawdziły i o swoje pieniądze zaczynają bać się nawet emeryci.

Polski Ład został skrytykowany w "Faktach" TVN. Podczas zapowiadania materiału Michała Tracza Piotr Kraśko wziął do ręki kartkę i zacytował słowa Jarosława Kaczyńskiego.

jeden z dziesięciu

W "Jeden z dziesięciu" padł prawdziwy rekord. Niesamowite sceny

CZYTAJ DALEJ

- Kiedy pół roku temu prezes PiS przekonywał do Polskiego Ładu, to mówił: "Jeśli go zrealizujemy, to w dobrym tego słowa znaczeniu, nie poznamy Polski" - powiedział do kamery podczas piątkowego wydania "Faktów" TVN Piotr Kraśko.

"Fakty" TVN uderzają w Polski Ład i obietnice prezesa PiS

Jeszcze zanim Polski Ład wszedł w życie politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniali, że będzie to zmiana, która przyniesie milionom Polaków ogromne oszczędności. Od 1 stycznia pojawiają się jednak głosy, że stało się zupełnie inaczej.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Pierwszymi grupami, które zgłosiły, że zmiany wprowadzone przez PiS zmniejszyły ich pensje byli nauczyciele i funkcjonariusze służb mundurowych. W serwisie goniec.pl pokazaliśmy różnicę w wynagrodzeniu warszawskiego pedagoga po wejściu w życie Polskiego Ładu.

Chociaż o podwyżki Mateusz Morawiecki oskarża Donalda Tuska, to "Fakty" TVN postanowiły uderzyć w PiS, cytując słowa Jarosława Kaczyńskiego. Odnosząc się do deklaracji prezesa PiS, Piotr Kraśko zadrwił planów wicepremiera.

- Teraz są tacy, którzy nie poznają swoich wynagrodzeń, bo wyglądają gorzej niż wcześniej - powiedział Piotr Kraśko prowadzący "Fakty" TVN. - Premier przeprasza za błędy i zapowiada naprawę. Dlaczego martwić zaczęli się niektórzy emeryci o tym Michał Tracz - dodał dziennikarz.

Zdaniem "Faktów" TVN emeryci boją się Polskiego Ładu

Rząd deklaruje, że seniorzy pobierający świadczenie z ZUS zyskają na Polskim Ładzie. - Podatkowy Polski Ład to korzyści dla 90% emerytów i rencistów, czyli dla ponad 8 mln osób - przekazało w komunikacie pod koniec roku 2021 Ministerstwo Finansów.

W "Faktach" z 7 stycznia przekazano zupełnie inne stanowisko. Pierwsze słowa, jakie usłyszeli widzowie TVN były "straszne" i "bardzo strasznie".

- Strasznie, co się dzieje. Tylko emerytury nie idą do góry - mówi jedna z seniorek zapytana przez reportera "Faktów" Michała Tracza.

Dziennikarz, opierając się na wyliczeniach Instytutu Emerytalnego, wskazuje, że obietnice Jarosława Kaczyńskiego nie mają pokrycia w rzeczywistości. - Niektóre (emerytury - przyp. red.) idą ostro w dół. Na Polskim Ładzie już traci czterysta tysięcy emerytów - usłyszeli widzowie "Faktów" TVN.

Wyliczenia niekorzystne dla rządu, słowa Jarosława Kaczyńskiego nie były prawdą?

Do zapewnień prezesa PiS, że po wprowadzeniu Polskiego Ładu Polska zmieni się nie do poznania "Fakty" TVN odniosły się wyjątkowo krytycznie. Wskazano, że zmiany PiS uderzyły także w emerytów.

Widzowie "Faktów" TVN dowiedzieli się, że emeryt pobierający 3,5 tys. zł emerytury dostanie dodatkowe 110 zł. Jednak już w przypadku osoby, która od ZUS otrzymuje 5,5 tys. zł strata opiewa już na 48 zł każdego miesiąca.

- Im wyższa emerytura, tym wyższa strata w stosunku do tego, co było przed Polskim Ładem - mówił reporter "Faktów" w swoim materiale uderzającym w rząd PiS.

Wśród komentarzy zaprezentowanych na antenie TVN pojawiło się stanowiska Marka Belki. Były premier wprost stwierdził, że rządowy plan to nic innego, jak "niewypał".

Fakty, Wiadomości, czy Teelexpres? Ujawniono, jaki program informacyjny najchętniej oglądali Polacy. To dla TVP słodko-gorzka informacja. fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Fatalna wiadomość dla Kurskiego. Jest bardzo źle, chodzi o "Wiadomości"

Jacek Kurski i całe TVP ma powody do zadowolenia. Ujawniono, ile widzów oglądało poszczególne serwisy informacyjne. "Wiadomościom" nie jest łatwo przełknąć porażkę z TVN, ale powody do radości ma inny program Telewizji Polskiej.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: "Fakty" TVN, wydanie z dn. 07.01.2022 r.

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Brakuje leków w aptekach, lekarze mają ograniczać ilość recept

Wiadomości

Dramat polskich seniorów, nie mają pieniędzy na leczenie. Farmaceuci ujawniają

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Morawiecki wycofał się z obietnicy dla piłkarzy. Ekspert: "To postępująca erozja"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: wojna w Ukrainie może być "długotrwałym procesem"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białystok: Zaginął emerytowany ksiądz Jan Toczko

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jest decyzja RPP ws. stóp procentowych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: "Nie zwariowaliśmy. Jesteśmy w pełni świadomi, czym jest broń nuklearna"

Czytaj więcej >