Goniec.pl
Agata i Andrzej Duda

Piotr Molecki/East News

Para prezydencka zabrała głos. Pokazali specjalny list

6 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

6 stycznia wierni Kościoła prawosławnego i innych Kościołów wschodnich rozpoczynają świętowanie Bożego Narodzenia. Z tej okazji para prezydencka złożyła życzenia pomyślności i ufności w nadejście lepszych czasów. To najpewniej pierwsza aktywność Andrzeja Dudy i jego małżonki od kiedy ogłoszono, że prezydent jest ponownie zakażony koronawirusem.

Podczas gdy wierni Kościoła katolickiego zapomnieli już o Bożym Narodzeniu, a 6 stycznia obchodzą święto Trzech Króli, wyznawcy Kościołów wschodnich rozpoczynają dopiero świętowanie nadejścia Chrystusa. O tych mieszkańcach naszego kraju nie zapomniał, jak co roku, prezydent Andrzej Duda, który razem z małżonką wystosował specjalny list z życzeniami.

Agustin Egurrola

Agustin Egurrola żegna Żorę Korolyova na Instagramie. Zamieścił fotografię z tancerzem

CZYTAJ DALEJ

Para prezydencka składa życzenia

- Święta Bożego Narodzenia łączą wszystkich chrześcijan w głębokim poczuciu wspólnoty. W tradycji wschodniej właśnie teraz przeżywany jest ten wyjątkowy czas, gdy w betlejemskiej grocie, w ubóstwie i uniżeniu, rodzi się Chrystus Pantokrator – Zbawca i Władca Świata, niosący nam wszystkim wspaniałe przesłanie pokoju, radości i nadziei - można przeczytać w liście zamieszczonym na stronie Kancelarii Prezydenta.

Para prezydencka, kierując swoje słowa, pragnie złożyć serdeczne życzenia duchowieństwu i wszystkim wiernym Kościołów wschodnich w Polsce.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Niech będą to Święta miłe i spokojne, spędzone w rodzinnym gronie, przynoszące duchowe pokrzepienie oraz odpoczynek od codziennych wyzwań - napisano.

Z okazji wkroczenia w Nowy Rok Agata i Andrzej Dudowie wyrażają nadzieję, że przyniesie on spełnienie oczekiwań i pozwoli powrócić do wytęsknionej normalności po trudnych doświadczeniach pandemii, która trwa już od 2 lat.

- Miejmy ufność, że czeka nas upragniona ulga, radość i lepszy czas. W tym szczególnym świątecznym okresie chcemy wyrazić wielki szacunek dla dorobku duchowej tradycji wschodniej. Zajmuje ona w naszej Ojczyźnie, gdzie spotykają się kulturowe dziedzictwa Zachodu i Wschodu, bardzo istotne miejsce - zaznaczają.

Na koniec pierwsza para dziękuje za troskliwe pielęgnowanie i rozwijanie tradycji oraz przekazuje najlepsze, najserdeczniejsze pozdrowienia.

Andrzej Duda ponownie zakażony koronawirusem

Wczoraj media zdominowała wiadomość o tym, że prezydent Andrzej Duda po raz drugi otrzymał pozytywny test na obecność koronawirusa. Jak przekazał minister Paweł Szrot, głowa państwa została skierowana skierowany na izolację, ale czuje się dobrze.

Przypomnijmy, że 17 grudnia Andrzej Duda wraz z małżonką przyjęli dawkę przypominającą szczepionki przeciwko Covid-19. Mimo tego, prezydentowi nie udało się uniknąć zakażenia. Można jednak przypuszczać, że łagodny przebieg choroby to właśnie zasługa preparatu przeciw koronawirusowi.

Nieoficjalnie mówi się, że pozytywny wynik testu miała uzyskać także Agata Duda. Tych doniesień jednak do tej pory nie potwierdzono.

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Andrzej Duda przesadził, Polacy nigdy mu tego nie wybaczą. Czarnek nie był lepszy, afera za aferą

Miniony rok nie należał do najłatwiejszych. Polacy usiłowali poradzić sobie z trudami codzienności i kolejnymi problemami, nierzadko pomstując polityków zasiadających w rządzie. Nie zabrakło jednak momentów, kiedy włodarze naszego kraju popełniali gafy, które wywoływały łzy rozbawienia. Zapraszamy do obejrzenia galerii i przypomnienia sobie najbardziej kultowych sytuacji. / fot. Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Rzecznik rządu wziął ślub. Na weselu nie zabrakło premiera Mateusza Morawieckiego

Wiadomości

Rzecznik rządu wziął ślub. Na weselu Piotra Müllera nie zabrakło premiera Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wydanie "Wiadomości" TVP przypadły do gustu nawet zagorzałym krytykom. "Paskowy" ostro podsumował Władimira Putina

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w Radosława Sikorskiego, mówił o... slipkach

Wiadomości

Jarosław Kaczyński uderzył w Radosława Sikorskiego, mówił o... slipkach

Czytaj więcej >
Potężny kożuch z piany i limonkowa, parząca w ręce woda. Szokująca relacja właścicielki przystani nad Odrą

Wiadomości

Skażenie Odry. Wstrząsająca relacja właścicielki przystani nad skażoną rzeką. "Woda zmieniła kolor na limonkowy, parzyła w ręce"

Czytaj więcej >
Jerzy Urban nie żyje

Wiadomości

Jerzy Urban nie żyje. Polityk i publicysta miał 89 lat

Czytaj więcej >
Smutny początek sezonu grzewczego. Pierwsze podtrucia czadem i jedna ofiara śmiertelna

Wiadomości

Tragiczny początek sezonu grzewczego. Jest już pierwsza ofiara śmiertelna, dwoje dzieci trafiło do szpitala

Czytaj więcej >