Goniec.pl
Z ostatniej chwili czerwone

goniec.pl

Nieoficjalnie: Agata Duda zakażona koronawirusem

5 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Z nieoficjalnych ustaleń "Wirtualnej Polski" wynika, że Agata Duda również jest zakażona koronawirusem. Portal bazuje na źródłach zbliżonych do kierownictwa Kancelarii Prezydenta. Kilka godzin temu prezydencki minister Paweł Szrot przekazał, że Andrzej Duda uzyskał pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

Zarówno prezydent, jak i jego małżonka przyjęli przypominającą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi w połowie grudnia. Mimo tego nie udało im się uniknąć infekcji.

Jaruś

Jaruś z "Chłopaków do wzięcia" wystąpił w teledysku. Wcielił się w rolę podrywacza

CZYTAJ DALEJ

WP: Agata Duda ma koronawirusa

"Wirtualna Polska" ustaliła, że Pierwsza Dama również jest zakażona koronawirusem. Portal podaje że Agata Duda otrzymała pozytywny wynik testu tego samego dnia, co jej mąż - we wtorek 4 stycznia.

Na razie prezydencki minister Paweł Szrot nie potwierdził tych doniesień. Portal powołuje się na źródła zbliżone do kierownictwa Kancelarii Prezydenta. - Nie będę komentował tego - oznajmił w rozmowie z "WP".

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jak czuje się Andrzej Duda?

Jak już wcześniej informowaliśmy, doniesienia w sprawie infekcji prezydenta zostały potwierdzone. W związku z zakażeniem Andrzej Duda przebywa w izolacji.

Paweł Szrot przekazał, że prezydent nie miał objawów infekcji. Andrzej Duda został skierowany na test ze względu na obecność koronawirusa w otoczeniu Pałacu Prezydenckiego.

Prezydencki minister ujawnił także najnowsze informacje na temat głowy państwa. - Andrzej Duda czuje się dobrze, jego stan zdrowia jest monitorowany przez lekarzy - przyznał w rozmowie z "WP".

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda na zakupach. Prezydent bliżej Polaków?

Andrzej Duda stara się czesto pojawiać w sklepach, żeby pokazywać swoją bliskość z Polakami. Była to część jego kampanii wyborczych w poprzednich latach - miało to pokazać jego świadomość cen i umiejętność poruszania się w butach zwykłych obywateli.

Zobacz galerię >

Prezydent pracuje nawet w izolacji

Mimo pozytywnego wyniku testu, Andrzej Duda nie zrezygnował z prezydenckich obowiązków. Kilka godzin temu Paweł Szrot przekazał na Twitterze, że weto w sprawie nowelizacji ustawy z dnia 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji zostało skierowane do Sejmu.

"Decyzja formalnie wykonana. Izolacja nie uniemożliwia wykonywania obowiązków", czytamy w komentarzu prezydenckiego ministra. Więcej na temat głośnej decyzji Andrzej Dudy można przeczytać tutaj.Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: "Wirtualna Polska"

Tagi:

Maria GlinkaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rok 2021 najtragiczniejszy pod względem liczby zgonów w Polsce od zakończenia II wojny światowej

Czytaj więcej >

Wiadomości

Szkoły w całej Polsce oszczędzają na ogrzewaniu. Uczniowie donoszą, że są przemarznięci

Czytaj więcej >

Wiadomości

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o prawach konsumenta

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kaczyński musiał przełknąć gorzką pigułkę. Duda się nie ugiął

Czytaj więcej >
Radosław Sikorski

Wiadomości

Radosław Sikorski: Po PiS nastanie prawo i sprawiedliwość

Czytaj więcej >
Flickr/Szymon Miklewski/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Ogromna śnieżyca nadciąga do Polski. Takiej zimy nie było od dekady

Czytaj więcej >