Goniec.pl
Andrzej Duda zakażony koronawirusem, prezydent trafił na izolację

Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda ma COVID-19. Prezydent trafił na izolację

5 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Minister Paweł Szrot przekazał, że prezydent został skierowany na izolację. To już drugi raz, gdy głowa państwa otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Prezydencki minister ujawnił stan zdrowia Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda zakażony COVID-19. - Prezydent czuje się dobrze - przekazał w środę 5 stycznia Paweł Szrot. Przeprowadzenie testu nie było przypadkowe.

EN 01507996 0016

Pogrzeb Żory Korolyova. Trumna tancerza jest już w warszawskim kościele

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem

Prezydencki minister poinformował, że Andrzej Duda otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Powodem przeprowadzenia testu były przypadki zakażeń COVID-19 wśród pracowników Kancelarii Prezydenta.

- Szanowni Państwo, w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta i w jego otoczeniu Prezydent AndrzejDuda przeprowadził test na obecność COVID-19, który dał pozytywny wynik - poinformował Paweł Szrot.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Jak czuje się Andrzej Duda?

Poza informacją o zakażeniem koronawirusem, prezydencki minister poinformował o stanie zdrowia głowy państwa. - Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną - dodał Paweł Szrot.

Kancelaria Prezydenta nie przekazała wiadomości, ile przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono wśród pracowników biura Andrzeja Dudy. Sam prezydent nie skomentował jeszcze informacji o pozytywnym wyniku testu.

Ostatni wpis prezydenta to sylwestrowe zdjęcie z pierwszą damą. Andrzej i Agata Dudowie zaprezentowali się w brokatowych okularach witających rok 2022. Możliwe, że osoby, które bawiły się wspólnie z prezydencką parą, również otrzymają pozytywne wyniki testów na koronawirusa.

Kancelaria Prezydenta poinformowała jedynie o tym, że Andrzej Duda zakaził się koronawirusem. Nie wiadomo, czy Agata Duda również zrobiła test oraz jaki jest jego ewentualny wynik.

Prezydent trafił na izolację

- Prezydent zgodnie z przepisami przebywa w izolacji - dodał minister Paweł Szrot. Jednocześnie przypomniał, że Andrzej Duda jest osobą w pełni zaszczepioną. Głowa państwa zdążyła już przyjąć III dawkę szczepionki.

- Prezydent przyjął w kwietniu i czerwcu zeszłego roku 2 dawki szczepionki, a 17 grudnia dawkę trzecią przypominającą - dodał w komunikacie o zakażeniu Andrzeja Dudy koronawirusem prezydencki minister.

To już drugi raz, gdy Andrzej Duda zakaził się wirusem SARS-CoV-2. Miało to miejsce w październiku 2020 roku. Także wtedy zapewniano, że COVID-19 w przypadku prezydenta przechodzi łagodnie, a sam Andrzej Duda czuł się dobrze.

Wiadomości o tym, że Andrzej Duda ma COVID-19, dotarły do opinii publicznej podczas konferencji Adama Niedzielskiego. Minister zdrowia wyjaśniał, że rząd szykuje się na szczyt zakażeń Omikronem i w związku z tym skupia się na opiece przedszpitalnej.

Make Life Harder oraz Tygodnik NIE zorganizowali konkurs na "Dzbana roku 2021"

Polacy nie mieli litości dla Kai Godek i Przemysława Czarnka. Wybrali "Dzbana Roku 2021"

Tygodnik NIE i satyryczny profil Make Life Harder pod koniec roku zorganizowali w mediach społecznościowych konkurs na "Dzbana Roku 2021". Wśród finalistów znaleźli się: Kaja Godek oraz minister edukacji Przemysław Czarnek. Lista wcześniejszych kandydatów to również czołowe nazwiska polskiej polityki i show-biznesu.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Brakuje leków w aptekach, lekarze mają ograniczać ilość recept

Wiadomości

Dramat polskich seniorów, nie mają pieniędzy na leczenie. Farmaceuci ujawniają

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Morawiecki wycofał się z obietnicy dla piłkarzy. Ekspert: "To postępująca erozja"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: wojna w Ukrainie może być "długotrwałym procesem"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białystok: Zaginął emerytowany ksiądz Jan Toczko

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jest decyzja RPP ws. stóp procentowych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: "Nie zwariowaliśmy. Jesteśmy w pełni świadomi, czym jest broń nuklearna"

Czytaj więcej >