Paweł Kukiz oznajmił, że zagłosuje przeciwko ustawie, która ma umożliwić pracodawcom sprawdzanie paszportów covidowych. Lider Kukiz’15 stwierdził, że dzięki temu obywatele będą mogli domagać się informacji, czy zaszczepieni są także politycy. To nie jedyne głosy sprzeciwu z prawej strony sceny politycznej.Choć projekt został przygotowany przez członków PiS, to jedna z posłanek partii rządzącej już zapowiedziała, że jej nie poprze. Nowy pomysł ostro skrytykowała także Konfederacja.
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył akt oskarżenia przeciwko 12 posłom Prawa i Sprawiedliwości, którym zarzuca nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych. Chodzi o spot wyborczy z 2018 roku, siejący strach i niechęć do cudzoziemców.Politycy Prawa i Sprawiedliwości od lat straszą nas zalewem uchodźców z Bliskiego Wschodu. Na tym strachu zbili polityczny kapitał i doszli do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Idąc za ciosem, wielokrotnie wykorzystywali znany motyw w kolejnych kampaniach wyborczych, m.in. w 2018 roku, kiedy to wybieraliśmy władze samorządowe.
W trakcie wtorkowego posiedzenia sejmu Anna Maria Siarkowska (PiS) stwierdziła, że za śmierć pobitego księdza odpowiadają “ruchy LGBT”, które prowadzą “kampanię nienawiści”. Na jej słowa zareagowała niezidentyfikowana posłanka. Siarkowska, oburzona jej wypowiedzią, zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury.W dalszym ciągu nie wiadomo, kto był autorem komentarza. Na Twitterze Siarkowska wezwała posłankę do ujawnienia swojej tożsamości.
Zaskakujące słowa posłów PiS na temat filmu Netflixa. - To niebywały skandal. Widocznie komuś się pomieszało w głowach - powiedział oburzony Jan Mosiński. Obrazy pokazywane w produkcji z Julią Wieniawą nie przypadły do gustu również posłowi PiS Robertowi Telusowi. - Jeżeli ktokolwiek próbuje kpić z naszego munduru, powinien być za to potępiony - stwierdził. Co tak zdenerwowało polityków partii rządzącej? Chodzi o sposób pokazania żołnierzy WOT w polskim horrorze "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2".Posłowie PiS są niezadowoleni, gdyż terytorialści z WOT pokazani zostali w serialu Netflixa jako nieudacznicy, którzy nie są w stanie pokonać... potworów. W filmie "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" bezradni są nie tylko żołnierze WOT, ale również policja.Fabuła polskiego slashera z fantastycznymi wątkami o nadnaturalnych monstrach terroryzujących bohaterów nie przeszkodziła posłom PiS oburzyć się na sposób pokazania żołnierzy WOT. Zdaniem polityków, którzy rozmawiali z portalem wirtualnemedia.pl to skandal i jawne plucie na polski mundur.
Jarosław Kaczyński nie próżnuje i już szykuje się do kolejnych wyborów prezydenckich. Jak donosi "Super Express", prezes Prawa i Sprawiedliwości ma już nawet dwie główne kandydatki, które mogą stanąć w walce o fotel prezydenta. Są nimi była premier Beata Szydło oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek.Wbrew pozorom, najnowszym zmartwieniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wcale nie jest kryzys migracyjny, a to, kogo partia wystawi w przypadających na 2025 rok wyborach prezydenckich.Jak donosi "Super Express", wicepremier ds. bezpieczeństwa po dwóch kadencjach Andrzeja Dudy tym razem postawi na kobietę. Główna walka o przychylność prezesa rozegra się pomiędzy byłą premier Beatą Szydło oraz marszałek Sejmu Elżbietą Witek.
Niespodziewanie TV Trwam opublikowało niekorzystny dla władzy materiał. - Drogo? Czy będzie jeszcze drożej? - słyszymy w telewizji o. Tadeusza Rydzyka. Widzowie katolickiego medium dowiedzieli się, że to nie koniec wzrostu inflacji. Prezes PiS nie będzie zadowolony, a to dopiero zapowiedź całego materiału, który pojawi się we wtorek.To już kolejny materiał TV Trwam, w którym widzowie otrzymują krytyczny obraz obecnych wydarzeń w Polsce. Po raz kolejny również chodzi o pieniądze.- Inflacja rośnie praktycznie z miesiąca na miesiąc! - grzmi TV Trwam. Telewizja o. Rydzyka wskazuje, że to nie koniec podwyżek.
- Jarosław Kaczyński skupił w swoim ręku władzę absolutną w Polsce i ta władza służy czynieniu zła - powiedział w rozmowie z "Newsweekiem" Donald Tusk. To nie koniec ostrych słów pod adresem prezesa PiS. Dodatkowo lider PO wprost stwierdza, że kolejne wybory będą dla niego wygrane.Jarosław Kaczyński został surowo oceniony przez Donalda Tuska. - Jarosław Kaczyński skupił w swoim ręku władzę absolutną w Polsce i ta władza służy czynieniu zła - stwierdził lider Platformy Obywatelskiej.Co więcej, Donald Tusk w wywiadzie dla "Newsweeka" wprost powiedział, że "logika władzy takich ludzi jak Kaczyński" jest prosta i polega ona jedynie na tym, by "mnożyć i zaogniać konflikty".
Ryszard Terlecki pojawił się w centrum handlowym. W pewnym momencie jedna z kobiet podeszła do niego i w kulturalny sposób skomentowała sytuację w Polsce, odnosząc się do praw kobiet. Polityk stwierdził, że "jest kretynką".Nagranie zostało opublikowane na Twitterze przez posłankę KO Barbarę Nowacką. Na skandaliczne zachowanie Ryszarda Terleckiego zareagowali nie tylko politycy, lecz także poruszeni obywatele.
Dziennikarka Joanna Miziołek opublikowała na Twitterze zaskakujący wpis, w którym zdradziła, że jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości w cyniczny sposób skomentował sprawę śmierci Izabeli z Pszczyny. Wpis wywołał burzę wśród internautów.Śmierć Izabeli z Pszczyny wyprowadziła na ulicę tysiące Polek, zwłaszcza tych młodych, które osobiście dotknąć mogą konsekwencje skandalicznego wyroku TK z października 2020 roku. Tuż po orzeczeniu wieszczono nawet, że PiS straci poparcie znacznej części społeczeństwa, jaką są kobiety w wieku rozrodczym.Podobne tezy głoszone są i dzisiaj, gdy wydaje się, że Polki ponownie wściekły się na obóz rządzący za to, że skazuje je na nieludzkie cierpienie, a czasem nawet śmierć. Jak się jednak okazuje, partia Jarosława Kaczyńskiego nie obawia się spadku w sondażach i cynicznie przekalkulowała ryzyka.
Aktorka i satyryczka Agnieszka Litwin, znana z występów z kabaretem Jurki, poinformowała fanów o swojej chorobie. Lekarze potwierdzili u gwiazdy nowotwór piersi. Artystka zaapelowała do wszystkich, by regularnie kontrolowali swoje zdrowie. We wpisie na Instagramie satyryczka w ostrych słowach porównała swoją chorobę do rządów Prawa i Sprawiedliwości.- Róbcie to, dotykajcie się, macajcie, słuchajcie sygnałów, jakie wysyła Wam organizm i ich nie lekceważcie. Im szybciej coś wykryjecie, tym szybciej wrócicie do życia - apelowała Agnieszka Litwin.
Do politycznej sprzeczki między nauczycielem a uczniem doszło na lekcji historii we wrocławskim liceum. Pedagog, który jest również radnym PiS, miał użyć wulgarnych słów, ponieważ uczniowie zaczęli się śmiać z językowych umiejętności Andrzeja Dudy. Już przeprosił za swoje niestosowne zachowanie.O sprawie jako pierwsza poinformowała "Gazeta Wyborcza". Początkowo merytoryczna wymiana zdań zamieniła się w awanturę. Wszystko zostało nagrane.
Henryk Kowalczyk jako wicepremier może korzystać z pojazdów Służby Ochrony Państwa (SOP). Jednak "Fakt" ustalił, że w trakcie jednej z pierwszych przejażdżek kierowca jego limuzyny złamał kilka przepisów drogowych. Kowalczyk odcina się od sprawy.Rządowe pojazdy muszą przestrzegać ograniczeń prędkości i znaków drogowych. Jednak wiele wskazuje na to, że kierowca Henryka Kowalczyka zbagatelizował bezpieczeństwo ruchu.
39-letni polityk Prawa i Sprawiedliwości nie żyje. Łukasz Gaik zginął w nocy z wtorku na środę w wypadku samochodowym. Wstępne ustalenia policji wskazują, że nie dostosował on prędkości do warunków na drodze.Tragicznie zmarł Łukasz Gaik, polityk PiS, który pełnił funkcję radnego Rady Powiatu w Pajęcznie w województwie łódzkim. Samorządowiec zginął w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń.Lekarze do końca walczyli o życie Łukasza Gaika. Wypadek okazał się jednak zbyt poważny. Nie udało uratować się ojca trójki dzieci i męża.
Jak donosi redakcja serwisu onet.pl, władze Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęły poszukiwania następcy szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Zbigniewa Raua. Powodem rychłej dymisji ministra miałyby być problemy zdrowotne.Wśród najczęściej wymienianych kandydatów, którzy mieliby objąć stanowisko po obecnym szefie polskiej dyplomacji, pojawiają się obecny szef Służby Zagranicznej oraz były ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki oraz eurodeputowani profesorowie: Ryszard Legutka i Zdzisław Krasnodębski.
Były działacz Prawa i Sprawiedliwości ze Słupska, Bogdan Wątor, trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Wcześniej polityk kwestionował słuszność noszenia maseczek i szczepienia się. Po tym jak spędził kilka godzin w izolatce, wystawił polskiej służbie zdrowia mało pochlebną laurkę.Koronawirus nie wybiera i atakuje nawet tych, którzy zdają się w niego nie wierzyć. Znany na Pomorzu polityk Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Wątor jest tego najlepszym przykładem. Zadeklarowany przeciwnik szczepień i noszenia maseczek w przestrzeni publicznej poinformował za pośrednictwem swojego Twittera, że otrzymał pozytywny wynik na COVID-19.
Partia rządząca ma powody do obaw. Najnowszy sondaż CBOS wskazuje, że PiS może liczyć na poparcie zaledwie 28 proc. Polaków. To najniższy wynik od 2015 r. Tymczasem rosną notowania Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050. Gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie, to skład parlamentu kształtowałby się nieco inaczej.
W piątek o godzinie 13:00 rozpoczęła się konferencja prasowa przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska. Przedstawiciel opozycji zaproponował rządowi PiS współpracę przy zmianie prezesa Narodowego Banku Polskiego.- Polski nie stać na drugą kadencję Glapińskiego - podkreślił Donald Tusk.
W czasie piątkowej konferencji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska zarezerwowano również czas na pytania od dziennikarzy. Głos zabrał przedstawiciel TVP Info Miłosz Kłeczek, jednak nie uzyskał on odpowiedzi.Dziennikarz Miłosz Kłeczek zapytał Donalda Tuska o rozmowy z przedstawicielami władz innych państw UE dotyczące praworządności w Polsce, które były przewodniczący Rady Europejskiej miał prowadzić na ostatnim szczycie unijnym EPP.
Trwa konferencja prasowa przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. Polityk zabrał głos w sprawie obecnej sytuacji gospodarczej w Polsce i rekordowej inflacji, która przekroczyła najwyższe wskaźniki od 20 lat.- Głównymi powodami, dla których Polska jest na czele czarnych list jest niekompetencja tej władzy - zawyrokował Donald Tusk.
Kadencja Andrzeja Dudy potrwa jeszcze cztery lata. Mimo to politycy Prawa i Sprawiedliwości rozglądają się już rzekomo za jego zastępcą. Poważną kandydatką na stanowisko prezydenta Polski ma być była premier Beata Szydło. O prezydenckich aspiracjach Beaty Szydło dyskutuje się w mediach od wielu lat. Po owocnych wyborach do Parlamentu Europejskiego rozważano podobno scenariusz zakładający rezygnację Andrzeja Dudy z reelekcji i wystawienie kandydatury byłej premier.
Wspólny kandydat na prezydenta Warszawy to element umowy koalicyjnej pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością i OdNową RP Marcina Ociepy. Nieoficjalnie wiadomo, że Rafała Trzaskowskiego miałby zastąpić Jakub Banaszek, obecny prezydent Chełmna.Zjednoczona Prawica ma czwartego koalicjanta. Prawo i Sprawiedliwość doszło do porozumienia z OdNową RP Marcina Ociepy. Niedawno zawarta została umowa współpracy, o czym poinformował oficjalnie Jarosław Kaczyński.
Nowy historyczny przedmiot w szkołach określany przez ministra Przemysława Czarnka mianem "hitu" budzi sporo kontrowersji. Podczas czwartkowej konferencji szef MEiN został zapytany o dobór ekspertów za niego odpowiedzialnych. Polityk PiS zaczął mówić o agentach SB. W zaskakującej argumentacji odparł również zarzuty, że eksperci są związani z partią rządzącą.W czasie konferencji prasowej ministra Przemysława Czarnka oraz Dariusza Piontkowskiego padło pytanie o nowy przedmiot historyczny, który nauczany będzie w szkołach ponadpodstawowych.Dziennikarz TOK FM postanowił zapytać o tezy po poselskiej kontroli wobec nowych planów resortu edukacji. Pytanie wywołało niespodziewaną reakcję Przemysława Czarnka.
Zjednoczona Prawica rozszerza się o kolejnego koalicjanta - stowarzyszenie OdNowa RP. Jarosław Kaczyński oświadczył, że PiS i nowy twór Marcina Ociepy wystartują razem w wyborach. Ugrupowania mają wyłonić jednego kandydata na prezydenta Warszawy.Właśnie zakończyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i przewodniczącego OdNowy RP Marcina Ociepy. Ugrupowanie zasili szeregi Zjednoczonej Prawicy.
Zjednoczona Prawica umacnia swoją pozycję w Sejmie. Do koalicji rządzącej dołączy OdNowa RP Marcina Ociepy. Polityk potwierdził, że umowa koalicyjna została już uzgodniona.To już kolejny nabytek Jarosława Kaczyńskiego w ostatnim czasie. Na początku października PiS nawiązał współpracę koalicyjną z Partią Republikańską Adama Bielana.
Mariusz Błaszczak jest jednym z najwierniejszych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Politycy byli związani zawodowo jeszcze w czasach istnienia poprzedniej partii prezesa Prawa i Sprawiedliwości. W kuluarach nie milkną głosy, że już wkrótce Błaszczak może zastąpić Kaczyńskiego na stanowisku wicepremiera. Dwa tygodnie temu Jarosław Kaczyński potwierdził doniesienia o swoim odejściu z rządu. Prezes Prawa i Sprawiedliwości chce skupić się na działaniach partii. Prawdopodobnie funkcję wicepremiera będzie pełnił do początku 2022 roku.
Nie tylko Jarosław Kaczyński przysypia podczas wykonywania swoich politycznych obowiązków. Podczas środowej komisji sejmowej Bartosz Kownacki zasnął na siedząco. Wskazywały na to zamknięte oczy, pochylona głowa oraz zerowa reakcja na kłótnię między politykami.Krzycząca posłanka Kamila Gasiuk-Pichowicz nie zwróciła uwagi posła PiS Bartosza Kownackiego. Podczas transmisji komisji sejmowej uwagę zwróciło zachowanie polityka.Bartosz Kownacki zasnął podczas prac komisji? Takie stwierdzenia padają w komentarzu do zamkniętych oczu i spuszczonej głowy polityka Prawa i Sprawiedliwości. To już kolejna "śpiąca" wpadka obozu rządzącego. We wtorek podczas konferencji prasowej zasnąć miał Jarosław Kaczyński (więcej informacji na ten temat przeczytasz >tutaj<).Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości pracują nad projektami zapowiadanych przez Jarosława Kaczyńskiego reformach w sądownictwie. Nowe przepisy przewidują likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, a także ograniczenie liczby wszystkich sędziów Sądu Najwyższego i zmianę struktury sądów.Jak tłumaczył niedawno na antenie RMF FM Jarosław Kaczyński, to niezbędne zmiany, które jego zdaniem powinny zostać wprowadzone jak najszybciej. Na razie jednak projekt nie trafił pod obrady i jak zapowiedział w rozmowie Wirtualną Polską Marek Ast, szef sejmowej komisji sprawiedliwości, nie stanie się to w przeciągu najbliższego tygodnia.– Według najnowszych ustaleń projekt dotyczący sądów powszechnych zostanie złożony przez rząd. Planowane zmiany są tak szerokie, że skonsultowanie ich będzie konieczne – miała z kolei usłyszeć od informatora z rządu redakcja serwisu wp.pl.
Przed chwilą zakończyła się konferencja wicepremiera ds. bezpieczeństwa Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka, którzy prezentują założenia nowej ustawy o obronie ojczyzny. Internauci zauważyli jednak, że prezes PiS wyglądał jakby... zasnął.. Internauci nie zostawili suchej nitki na Jarosławie Kaczyńskim.We wtorek 26 października br. Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak przedstawili założenia nowej ustawy o obronie ojczyzny. W czasie trwania konferencji prasowej zapowiedziano m.in. radykalne umocnienie sił zbrojnych oraz uporządkowanie obecnych przepisów.- Chcemy, by Polska była państwem, biorąc pod uwagę całe NATO, militarnie silnym. Taki jest nasz cel. To nie wynika z ambicji, ale z położenia geopolitycznego. Jest naszym świętym obowiązkiem, aby to zostało zrealizowane. Tego typu działania napotykają na opory, stąd moja obecność w rządzie. Mam nadzieję, że po stworzeniu podstaw do jego realizacji oraz kilku innych moja misja zostanie zakończona - grzmiał Jarosław Kaczyński.