Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ekspertka mowy ciała o wywiadzie Danuty Holeckiej z Jarosławem Kaczyńskim. "Flirt w TVP?"
Natalia Janus
Natalia Janus 22.06.2022 19:25

Ekspertka mowy ciała o wywiadzie Danuty Holeckiej z Jarosławem Kaczyńskim. "Flirt w TVP?"

Holecka Kaczyński
Źródło/TVPInfo

Jarosław Kaczyński odwiedził TVP i w "Gościu Wiadomości" rozmawiał z Danutą Holecką. Jednak oprócz samego wywiadu, który wzbudził wiele kontrowersji, w mediach nie milkną echa po tym jak ekspertka od mowy ciała Daria Domaradzka-Guzik zwróciła uwagę na specyficzne zachowanie dziennikarki. Jej mimika wiele powiedziała specjalistce.

Jarosław Kaczyński w TVP. Holecka flirtowała z prezesem?

Trzeba przyznać, że Jarosław Kaczyński rzadko występuje w mediach. Jednak z powodu jego "wielkiego odejścia" z rządu, pojawił się "Gościu Wiadomości", gdzie rozmawiał z Danutą Holecką. Prezes PIS oprócz przekazania oficjalnej informacji o swojej rezygnacji ze stanowiska, opowiedział również o pracy jako wicepremier oraz zapowiedział swojego następcę, czyli ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka. 

Trudno jednak nazwać ich spotkanie wywiadem czy nawet rozmową. Holecka zadawała grzeczne, wcześniej przygotowane pytania, pilnując się, by przypadkiem nie pociągnąć Kaczyńskiego za język, albo co gorsza, nie zawędrować w niewygodne dla prezesa rejony. Ten z kolei miał doskonałą okazję, aby wyśmiać opozycję i wystawić bardzo dobrą ocenę swojemu obozowi. Jednak pomimo tego, że większość widzów była skupiona przede wszystkim na słowach polityka, które trzeba przyznać - wzbudziły niemałe kontrowersje, niektórzy bacznie obserwowali także prowadzącą. 

Trenerka wystąpień publicznych i komunikacji oraz ekspertka od mowy ciała, Daria Domaradzka-Guzik, na swoim profilu na Twitterze opublikowała kilka ujęć z wywiadu, na których widać jej wyjątkowo "ożywioną" mimikę. Specjalistka dokładnie przyjrzała się twarzy i postawie Danuty Holeckiej. Wnioski, jakie wyciągnęła, dla wielu mogą być szokujące.

- Utrzymanie kontaktu wzrokowego, wpatrywanie się w rozmówcę, wyraźnie uniesione kąciki ust oraz policzki, uśmiech mały i większy, kulenie postawy, szybsze mruganie to częste sygnały zainteresowania, zachwytu, szacunku, radości, uznania... czasem flirtu -napisała.

Jarosław Kaczyński w TVP. "Którą Holecką dziś jesteś?"

Również popularny portal satyryczny AszDziennik opublikował zestawienie kadrów z wywiadu, pokazujący uśmiech, który "nie schodził" z twarzy Holeckiej. - Którą Danutą Holecką z wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim dziś jesteś? - autorzy grafiki zapytali internautów.

Jednak to już nie pierwsza rozmowa Danuty Holeckiej, z której szydzą internauci. Na początku 2021 r. rozmawiała z Jackiem Kurskim również w "Gościu Wiadomości". Ich spotkanie bardziej niż wywiadem było wymianą uprzejmości, wyliczaniem sukcesów TVP i wspólnym krytykowaniem konkurencji. 

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: radiozet.pl, Twitter, goniec.pl